Laisvai samdomas darbas 

Paprasčiausias būdas tapti verslininku – laisvai samdomas darbas (angl. freelancing). Tai vieno žmogaus savarankiškai vykdoma komercinė veikla, pavyzdžiui, straipsnių rašymas, vertimai, programavimas, renginių vedimas, projektų valdymas ir kt.


 

 

Įvairūs gyventojų nuomonių tyrimai rodo, kad kas trečias lietuvis norėtų dirbti sau, bet daugelis net nebando įgyvendinti šios svajonės. Dažnai manoma, kad įkurti savo verslą – brangu, taip pat stabdo baimė sužlugti. Tačiau iš tiesų, turėti savo verslą gali kiekvienas. Tam nereikia didelių investicijų ir netgi nebūtina steigti įmonės.

 

Išeitis – laisvai samdomas darbas. Tai pajamas nešanti veikla, kuria užsiima pavieniai asmenys, vadinami laisvai samdomais arba projektiniais darbuotojais.

 

Nesusidūrusiems su laisvai samdomu darbu dažnai kyla klausimas, ar tokia veikla legali. Taip. Laisvai samdomi specialistai moka mokesčius, taip pat turi ir tam tikras socialines garantijas, kaip ir dirbantieji įmonėse. Be to, priklausomai nuo atliekamos veiklos, sumokami mokesčiai gali būti netgi mažesni nei tą patį darbą atliekant įmonėje. Tai skatina verslininkus rinktis laisvai samdomus specialistus.

 

Galimybė pačiam rinktis projektus, konkrečias veiklas ir daryti tai, kas įdomu yra neginčijamas laisvai samdomo darbo privalumas. Tačiau taip pat itin svarbu turėti didelę asmeninę motyvaciją ir būti organizuotam, būtina patiems bendrauti su įvairiais klientais, spręsti kylančius nesklandumus bei tvarkyti savo finansus. 

 

Laisvai samdomo darbo privalumai:

  • galimybė būti nepriklausomam;
  • laisvas darbo grafikas;
  • laisvas darbo vietos pasirinkimas;
  • neribotas uždarbis;
  • galimybė visapusiškai save realizuoti;
  • galimybė įvairiapusiškai tobulėti.

Laisvai samdomas darbas – tai galimybė dirbti kitaip. Skaityk apie tai daugiau šiame pranešime.

 

 

 

Interviu su laisvai samdomais darbuotojai bei daugiau patarimų, kaip tapti laisvai samdomu darbuotoju, gauti užsakymus, efektyviai dirbti, rasite www.galiudirbtisau.lt.

 

 


Informacija atnaujinta: 2015.07.30 13:27