Praleisti naršymo saitus
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Trakuose duris atvėrė Jaunimo darbo centras
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2016 m. birželio 30 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Birželio 30 d., Trakuose duris atvėrė naujas Jaunimo darbo centras. Tai jau penktoji informacinė erdvė jaunuoliams Vilniaus apskrityje ir 38-toji Lietuvoje, kurioje jiems bus teikiamos informavimo ir konsultavimo paslaugos, jaunuoliai galės dalyvauti mokomuosiuose renginiuose, simuliaciniuose užsiėmimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, bendrųjų gebėjimo, verslumo ugdymo seminaruose, susitikimuose su darbdaviais ir  sėkmingais verslininkais.

                                                                                    Jaunimo darbo centro atidarymo akimirkos.

Trakų jaunimo darbo centro atidaryme dalyvavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patarėja Ilona Grigaitienė ir Darbo rinkos skyriaus vedėja Nijolė Dilbienė, Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Puodžiukas ir Darbo išteklių skyriaus vyr. specialistas Ignas Simanavičius, Trakų rajono vicemerė Marija Puč, Lietuvos pramoninkų konfederacijos Verslo aplinkos ir švietimo politikos departamento direktorė Dovilė Baškytė, Lietuvos pramoninkų konfederacijos Ekonominės ir socialinės verslo aplinkos skyriaus vadovas Juozas Preikša, Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas, Trakų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, Trakų rajono savivaldybės Administracijos direktorius Jonas Liesys ir jaunimo reikalų koordinatorius Andrius Šatevičius, švietimo  įstaigų atstovai, Trakų rajono jaunimas ir kiti socialiniai partneriai.

                                                

Vilniaus teritorinės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Bronislava Sabina Katinienė, pradėdama Jaunimo darbo centro atidarymo šventę, pabrėžė, kad šis centras padės jaunimui planuoti profesinę karjerą, įsitvirtinti darbo rinkoje bei integruotis į darbo aplinką.


                         

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patarėja Ilona Grigaitienė palinkėjo, kad kuo daugiau jaunimo liktų Lietuvoje ir kad jie sėkmingai  integruotųsi į darbo rinką. Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Puodžiukas palinkėjo, kad šis jaunimo darbo centras būtų ta vieta, kurioje jaunimas įgytų žinių apie profesijas, gautų reikalingą pagalbą, kuri padėtų jiems siekti sėkmingos profesinės karjeros ir užsibrėžtų tikslų. Trakų rajono vicemerė Marija Puč palinkėjo, kad jaunimo darbo centro teikiama pagalba padėtų jaunimui apsispręsti ir kad kuo daugiau jaunų žmonių liktų gyventi ir dirbti Trakų rajone.

         

Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas, patarė nerandančiam darbo jaunimui neišsigąsti, kai lūžta atraminė gyvenimo šaka, kvietė jaunimą drąsiai kreiptis į Jaunimo darbo centrą, kuris jiems taps durimis į naują gyvenimo etapą. Lietuvos pramoninkų konfederacijos Ekonominės ir socialinės verslo aplinkos skyriaus vadovas Juozas Preikša, pasidžiaugė puikia Trakų rajono geografine vieta, kuri turėtų pritraukti jaunimą. Juozas Preikša palinkėjo kad Jaunimo darbo centras taptų jaunimo traukos  centru, o centro darbuotojams – palinkėjo entuziazmo ir energijos dirbant su jaunimu.

           

Trakų Jaunimo darbo centro lankytojai bus informuojami ir konsultuojami atsižvelgiant į kiekvieno poreikius ir lūkesčius, jie galės dalyvauti mokomuosiuose renginiuose, kūrybinėse dirbtuvėse, bendrųjų gebėjimų, verslumo ugdymo seminaruose, susitikimuose su darbdaviais ir sėkmingais verslininkais.
Jaunimo darbo centro veikloje didelis dėmesys bus skiriamas socialinei partnerystei – bendradarbiavimui su Trakų rajono darbdaviais, švietimo įstaigomis, jaunimo organizacijomis, rajono savivaldybe ir kitais socialiniais partneriais, siekiant didinti jaunimo užimtumą. 
Naujajame jaunimo darbo centre jaunimas galės nemokamai pasinaudoti bevielio interneto prieiga (Wi-Fi) darbo ir tolesnių studijų paieškai.   

 2016 m. birželio 1 d. Trakų skyriuje buvo įregistruota 1,8 tūkst. bedarbių, nedarbas siekė 5,1 proc. (Vilniaus regione – 6,4 proc.). Trakų rajono savivaldybėje buvo registruoti 232 bedarbiai iki 29 metų, jie sudarė 2,3 proc. šios amžiaus grupės savivaldybės gyventojų (2015 m. birželio 1 d. jaunimo buvo 253 ir sudarė 2,3 proc.).
Registruotas jaunimas iki 29 metų sudarė 12,7 proc. visų bedarbių registruotų Trakų skyriuje.
Per 2016 metų sausio – gegužės mėnesius bedarbio statusas suteiktas 459 bedarbiams iki 29 metų. Merginos sudarė 38,6 proc., vaikinai – 61,4 proc. visų įregistruotų jaunų bedarbių. 53,6 proc. besikreipiančių jaunuolių neturėjo profesinio pasirengimo.

Kviečiame apsilankyti Trakų jaunimo darbo centre (V. Kudirkos g. 12A)!

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas