Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Socialiniai partneriai rinkosi aptarti Šiaulių miesto ir rajono jaunimo užimtumo klausimus
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2016 m. rugsėjo 22 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

2016 m. rugsėjo 20 d. Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių skyriuje įvyko Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo komisijos posėdis. Dalyvavo Skyriaus patvirtintos socialinės partnerystės grupės nariai, darbo biržos darbuotojai. Susitikime buvo nagrinėjamos jaunimo užimtumo problemos, motyvacija įsidabinti. 

Susitikimo dalyviams buvo pristatyta situacija darbo rinkoje, jaunimo integracijos į darbo rinką aspektai, jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo rezultatai.

 Nuotr. Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių skyriaus vedėja Irena Vaikutienė

 

Šiaulių teritorinės darbo biržos ESF projekto „Atrask save“ koordinatorės informavo, kad projekto veiklose dalyvavo 225 Šiaulių miesto ir rajono jaunuoliai, supažindino su pasiektais rezultatais, pasidžiaugė dalyvių aktyvumu, pristatė sėkmės istorijas bei pažymėjo, kad užsiėmimai padėjo apsispręsti dėl savo ateities, ar sugrįžti į darbo rinką, ar į švietimo sistemą. Šiaulių miesto savivaldybės švietimo skyriaus (Jaunimo centras) ESF projekto „Atrask save“ vietos JGI koordinatorė Giedrė Paliulienė pasidalino iškilusiais sunkumais, integruojant į darbo rinką ir visuomenę jaunimą su negalia.

 

 Nuotr. JGI komisijos posėdžio nariai ir dalyviai

Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vedėjo pavaduotojas Stasys Joneikis pažymėjo, kad nelegalus darbas neaugo bei informavo, kad nuolat dalyvauja renginiuose skirtuose jaunimui ir intensyviai vykdo jaunuolių švietimą apie darbo santykius.

Apygardos Probacijos tarnybos Probacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Audrius Jonaitis pasidžiaugė, kad jaunimas tampa atsakingesnis ir tik maža dalis priežiūroje esančių jaunuolių nedirba ar neregistruoti teritorinėje darbo biržoje. Šiaulių m. savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Dalia Vietienė pristatė smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros galimybes, supažindino su sąlygomis bei nauda, kokios įmonės gavo finansavimą verslo subjektų kūrimui ir plėtrai, pažymėjo, kad projektas „Jaunimo verslumas“ sulaukė didelio susidomėjimo.

  

Nuotr. JGI komisijos posėdžio nariai ir dalyviai

Socialiniai partneriai diskutavo jaunimo užimtumo klausimais, išsakė savo pasiūlymus dėl jaunų asmenų užimtumo didinimo, vizija apie galimybę jaunuolius motyvuoti ir teikti jiems pagalbą prieš tampant darbo rinkos dalyviu, akcentuota nauda jauniems bedarbiams, dalyvaujantiems jaunimo garantijų iniciatyvoje.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas