EURES leidiniuose – ką reikėtų žinoti grįžtantiems į Lietuvą ar norintiems vykti dirbti į užsienio valstybes
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2015 m. kovo 2 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Visiems besidomintiems darbu užsienyje ar ketinantiems grįžti į Lietuvą skirti informaciniai leidiniai „Atmintinė grįžtantiems į Lietuvą“ ir „Atmintinė norintiems vykti dirbti į užsienio valstybes“. Lietuvos darbo biržos EURES tarnyba čia pateikia aktualią susistemintą informaciją, kokius dokumentus rekomenduojama turėti grįžtant ar vykstant į ES/EEE šalis,  kur kreiptis nuvykus ar parvykus, kokios darbo ir gyvenimo sąlygos yra konkrečioje šalyje.

Šios atmintinės – tai tarsi pradžiamokslis ir būtinos žinios žmonėms, išvykusiems dirbti į kitas šalis, kad jie žinotų savo teises ir pareigas, nebūtų diskriminuojami, o norintys sugrįžti galėtų pritaikyti savo įgytą patirtį mūsų šalies darbo rinkoje.

Kilus klausimams dėl darbo aplinkybių Europoje ar grįžimo į Lietuvą, patariama konsultuotis su specialistais. Visose šalies teritorinėse darbo biržose dirbantys EURES konsultantai ir teritorinių darbo biržų skyrių atsakingi darbuotojai teikia konsultacijas apie darbo ir gyvenimo sąlygas Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalyse, socialinės apsaugos koordinavimo klausimais.

Informaciniai leidiniai „Atmintinė grįžtantiems į Lietuvą“ ir „Atmintinė norintiems vykti dirbti į užsienio valstybes“ platinami teritorinėse darbo biržose ir  jų skyriuose. 

Šiuos leidinius galima atsisiųsti elektroniniu formatu http://www.ldb.lt/Informacija/PaslaugosAsmenims/Puslapiai/migrantai.aspx

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. ( 8 5) 236 0799.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas