Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Iniciatyva
Antrus metus vykstantis projektas „Pasitikėk savimi“ ieško naujų formų jaunimo užimtumui ir kūrybiškumui skatinti – neseniai organizavo iniciatyvą „Aš – ateitis“. Penkiolikoje šalies miestų įvairiuose renginiuose jaunuoliai mokėsi savarankiškumo ir dirbti komandoje. Nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai turėjo galimybes saviraiškai – ieškojo naujų idėjų, keičiančių ne tik jų požiūrį ar jų gyvenimo būdą, tačiau ir nešančių naudą vietos bendruomenei. Išmoktos pamokos vėliau pravers jaunuolių tolesnėje karjeroje – padės pasirinkti profesiją ir lengviau adaptuotis darbo rinkoje.
Kauno teritorinė darbo birža, Kauno krašto pramoninkų ir darbdavių asociacija bei UAB „Garlita” liepos 22 d. pasirašė bendradarbiavimo memorandumą „Tvarus jaunimo užimtumas: stabdyk emigraciją”. Plėtojant viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę, jaunimas skatinamas įgyti paklausią darbo rinkoje profesiją ir likti dirbti bei gyventi Lietuvoje.
Vakar Lietuvos darbo biržoje vykusioje apskrito stalo diskusijoje su Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ atstovais aptarta situacija darbo rinkoje ir trūkstamų darbuotojų rengimo galimybės transporto sektoriui. Renginio metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
Sunkvežimis
Liepos 21 d. 13 val. Lietuvos darbo birža plečia partnerių tinklą – vyks apskrito stalo diskusija su Lietuvos vežėjų asociacija „Linava“ atstovais. Diskusijoje bus aptarta situacija darbo rinkoje ir trūkstamų darbuotojų rengimo galimybės transporto sektoriui. Renginio metu bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis.
Ilgalaikiai, vyresni kaip 50 metų ir jauni bedarbiai antrus metus vykstančiame projekte „Išlik darbo rinkoje“ įgyja paklausią darbo rinkoje profesiją, reikalingus darbo įgūdžius tiesiogiai darbo vietoje arba pakeičia darbuotojus jų tikslinių atostogų metu. Nuo projekto pradžios jau daugiau kaip 26 tūkst. registruotų šalies teritorinėse darbo biržose bedarbių nusiųsta į priemones, padedančias jiems įsitvirtinti darbo rinkoje. Šiuo metu per 13 tūkst. buvusių projekto dalyvių jau turi nuolatinį darbą.
Lietuvos darbo biržos EURES tarnybos 10 EURES biurų teritorinėse darbo biržose nuolat teikia individualias konsultacijas gyventojams, norintiems įsidarbinti arba vykti į ES ir EEE šalis ieškotis darbo bei asmenims, grįžtantiems į Lietuvą.
Nuo diplomo iki darbo sutarties
Liepos pradžioje šalies jaunimo darbo centruose prasidėjo renginių ciklas – akcija „Nuo diplomo iki darbo sutarties“ absolventams ir tolesnių studijų nesirenkantiems abiturientams. Renginiai vyks visą liepą ir rugpjūtį – kviečiame dalyvauti visus, kuriuos domina darbas, verslas ar tiesiog neįgyvendintas poreikis save pažinti! Taip pat siūlome absolventus reklamuoti save darbdaviams Talentų banke – aukštos kvalifikacijos specialistų duomenų bazėje www.ldb.lt

 Darbo rinka

Darbo pasiūlymų laukia jauni kvalifikuoti specialistai

Birželį bedarbio statusas suteiktas 21,5 tūkst. asmenų, iš jų 7,1 tūkst. 16-29 m. amžiaus bedarbių.  Praėjusį mėnesį į teritorines darbo biržas kreipėsi ir darbo pasiūlymų laukia 1,2 tūkst. absolventų: kvalifikuoti ką tik mokslus baigę ir paklausias profesijas bei specialybes įgiję jaunuoliai pasirengę dirbti virėjais, automobilių mechanikais, apdailininkais, administratoriais, vadybininkais, kompiuterinės technikos operatoriais, suvirintojais ir kt.

Liepos 1 d. šalyje buvo registruota 153,3 tūkst., tai 8,5 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Bedarbių skaičius per mėnesį sumažėjo 1,3 tūkst., o palyginti su 2014 m. liepos 1 d. - 3,2 tūkst. Jaunimo iki 29 metų buvo registruota 26,8 tūkst., registruotas jaunimo nedarbas - 5,0 proc. 


Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 Renginiai

Renginių nėra.