Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Europos komisijos ekspertai.
Spalio 5-7 d. Lietuvos darbo biržoje ir Kauno teritorinės darbo biržos Kaišiadorių skyriuje lankėsi Europos Komisijos sudaryta lyginamosios analizės ir mokymo ekspertų grupė. Lietuvos darbo birža šiais metais yra dešimtoji ES užimtumo tarnyba, kurios veiklą nuodugniai analizuoja ekspertai. Analogiški vizitai jau surengti Prancūzijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Belgijoje, Italijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje, Bulgarijoje ir Kroatijoje. Jie bus tęsiami ir kitąmet, kol bus įvertintos visos 28 valstybės narės.
Rugsėjį darbo rinkos aktyvumą sąlygojo dar labiau išaugusi darbo paklausa – darbdaviai įregistravo darbo biržoje daugiausiai šiais metais laisvų darbo vietų – 35,3 tūkst. Tai 4 proc. daugiau nei rugpjūtį ir 8,4 proc. daugiau nei pernai rugsėjį. Pirmąjį rudens mėnesį poreikis didėjo augalininkystės ir gyvulininkystės darbininkams, slaugos specialistams, sandėliavimo darbuotojams, dailidėms ir staliams, verslo paslaugų agentams ir suvirintojams.
Beveik du mėnesius trukęs Jaunimo garantijų renginių turas šiandien Ukmergės miesto parke baigia savo kelionę po Lietuvą. Turo metu žinomo teatro „Kitas kampas“ aktoriai aplankė 20 šalies miestų ir miestelių, kur kvietė jaunuolius ne tik padiskutuoti apie ateities perspektyvas, bet ir skatino juos įsitraukti į improvizacinius žaidimus, išbandyti įvairius profesinius, darbo paieškos, gyvenimo aprašymo rengimo siužetus
Nuo lapkričio 1 d. socialinių įmonių veiklos priežiūros funkcija yra perduodama Valstybinei darbo inspekcijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Nuolat stiprėjantis susidomėjimas atvyksiančiais į Lietuvą pabėgėliais, diskusijos apie jų integraciją į visuomenę ir darbo rinką, paskatino darbo biržą įvertinti šį naują iššūkį ir numatyti tam tikras veiklos kryptis. Jau parengtas pabėgėlių integracijos priemonių planas, o šiandien Kauno teritorinė darbo birža ir Pabėgėlių priėmimo centras pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, visoje ES nedarbo lygis 2015 m. rugpjūtį siekė 9,5 proc. ir liko stabilus, palyginti su liepa, bei mažesnis nei praėjusių metų rugpjūtį, kai sudarė 10,1 proc.
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitiko su darbdavių ir investuotojų atstovais. Per susitikimą dalintasi informacija, nuomonėmis ir įžvalgomis, kaip geriausiai integruoti pabėgėlius į Lietuvos darbo rinką, kokios yra darbdavių galimybės ir poreikis.

 Darbo rinka

Rugsėjo mėnesį augo paklausa ir mažėjo nedarbas

Rugsėjį darbo rinka buvo gerokai palankesnė darbo ieškantiems žmonėms. Augo darbo paklausa – Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo registruota 35,3 tūkst. laisvų darbo vietų, tai yra 4 proc. daugiau negu rugpjūtį. Labiausiai paklausa augo augalininkystės ir gyvulininkystės darbininkų, slaugos specialistų, sandėliavimo darbuotojų, dailidžių ir stalių, reklamos ir rinkodaros specialistų, verslo paslaugų agentų, suvirintojų.

Registruotas nedarbas šalyje per rugsėjo mėnesį sumažėjo nuo 8,5 proc. iki 8,1 proc. Lietuvos darbo biržos duomenimis spalio 1 dieną buvo 146,4 tūkst. bedarbių – tai 6,8 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį.

Teritorinių darbo biržų specialistai į darbo rinką padėjo sugrįžti 35,4 tūkst. darbo ieškančių žmonių.


Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 Renginiai