Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Paskutinį vasaros mėnesį darbo rinka buvo aktyvi ir palanki darbo ieškantiems žmonėms – darbo jėgos paklausa, palyginti su liepa, išaugo apie 13 proc. Darbo biržoje per mėnesį įregistruota 34 tūkst. laisvų darbo vietų. Tai 25,5 proc. daugiau nei 2014 metų rugpjūtį. Rugpjūtį švietimo įstaigos intensyviau ieškojo pedagogų – ikimokyklinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojų poreikis šiemet didesnis 11 proc. nei pernai analogišku laikotarpiu, – įregistruota 450 laisvų darbo vietų. Šalies mokykloms reikėjo muzikos, anglų ir lietuvių kalbų, istorijos, dailės, chemijos, geografijos, matematikos ir kt. mokytojų.
Šiauliai
Visą rugsėjį šalies 29 jaunimo darbo centruose, kaip ir kasmet, vyks akcija – renginių ciklas „Mokykis ir konkuruok“ neturintiems profesijos arba neįgijusiems pagrindinio išsilavinimo jaunuoliams iki 29 metų ir toliau nesimokantiems šių metų abiturientams. Darbo biržose registruoti jaunuoliai kviečiami dalyvauti darbo biržos profesinio informavimo ir orientavimo renginiuose, kuriuose galės susipažinti su įvairiomis profesinėmis veiklomis ir bus skatinami įgyti paklausią darbo rinkoje profesiją. Tokias akcijas Lietuvos darbo birža rengia atsižvelgdama į jaunimo poreikius ir situaciją darbo rinkoje.
Eurostat
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, visoje ES nedarbo lygis 2015 m. liepą, palyginti su birželiu, sumažėjo nuo 9,6 proc. iki 9,5 proc. Praėjusiais metais jis sudarė 10,2 proc. Tai yra žemiausias nedarbo lygis nuo 2011 m. birželio mėn.
Šiandien, rugpjūčio 28 d., Lietuvos darbo biržoje lankėsi savaitę praktiką Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje atliekantys projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai Jurinta Mickaitė iš Joniškio ir Žygimantas Mitkus iš Palangos. Su moksleiviais susitikęs Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Alvydas Puodžiukas domėjosi jų ateities planais ir studijomis, diskutavo įvairiais darbo biržos veiklos klausimais.
Sprendžiant darbo jėgos trūkumo klausimą, labai svarbu kuo efektyviau panaudoti vidinius šalies žmogiškuosius išteklius ir valstybės paramą. Atokesnių vietovių gyventojų, nerandančių darbo netoli savo namų, įsidarbinimą gali paskatinti Lietuvos darbo biržos siūloma bedarbių teritorinio judumo rėmimo priemonė. Ji ne tik padeda žmonėms rasti lūkesčius atitinkantį darbą, bet ir sėkmingai integruotis į darbo rinką, nes kurį laiką nereikia investuoti savo lėšų už nuvykimą ir parvykimą iš darbo ar net apgyvendinimą – tuo pasirūpina valstybė.
Jaunimo garantijų renginių turas po Lietuvą prasidėjo – šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė lankėsi Jonavoje ir Kėdainiuose, kur vykusiuose renginiuose jaunuoliai buvo kviečiami diskutuoti apie ateities perspektyvas, skatinami išbandyti įvairius profesinius, darbo paieškos, gyvenimo aprašymo rengimo siužetus bei improvizacinius žaidimus.
Turas
2014 m. Lietuvoje pradėta įgyvendinti Jaunimo garantijų iniciatyva po truputį įsivažiuoja. Jau šį pirmadienį, rugpjūčio 24 d., prasideda Jaunimo garantijų renginių turas po Lietuvos miestus ir miestelius, kur žinomo teatro „Kitas kampas“ aktoriai kvies jaunuolius ne tik padiskutuoti apie jaunų žmonių ateities perspektyvas, bet ir skatins juos įsitraukti į improvizacinius žaidimus, išbandyti įvairius profesinius, darbo paieškos, gyvenimo aprašymo rengimo siužetus. Renginių turas prasidės rugpjūčio 24 d. Palangoje ir baigsis spalio 1 d. Ukmergėje. Per šį laikotarpį „Kito kampo“ aktoriai kartu su spalvinguoju autobusiuku aplankys net 20 Lietuvos miestų ir miestelių.

 Darbo rinka

Rugpjūtį darbo rinkoje daugiausiai didėjo pedagogų paklausa

Rugpjūčio mėnesį darbo biržoje per mėnesį įregistruota 34 tūkst. laisvų darbo vietų. Tai 25,5 proc. daugiau nei 2014 metų rugpjūtį. Rugpjūtį švietimo įstaigos intensyviau ieškojo pedagogų –  ikimokyklinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo.   Šalies mokykloms reikėjo muzikos, anglų ir lietuvių kalbų, istorijos, dailės, chemijos, geografijos, matematikos ir kt. mokytojų.
Rugpjūtį darbdaviai daug darbo pasiūlymų pateikė specialistams – reklamos ir rinkodaros specialistams, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, buhalteriams, pardavimo atstovams, verslo paslaugų agentams ir slaugos specialistams. Laisvų darbo vietų skaičiaus augimas fiksuotas barmenams, siuvėjams, kailininkams ir kepurininkams, virėjams ir statybininkams.
Lietuvos darbo biržos duomenimis šių metų rugsėjo 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 155 tūkst. bedarbių. Registruotas nedarbas - 8,5 proc. Jaunimo nedarbas rugsėjo 1 d. siekė 5,2 proc.


Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 Renginiai

Renginių nėra.