Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Sezoniniai
Balandį situacija šalies darbo rinkoje buvo palankesnė norintiems įsidarbinti. Lietuvos darbo biržos duomenų registre – 33,5 tūkst. tūkst. darbo pasiūlymų. Tai 3,5 tūkst. daugiau nei kovą. Darbo jėgos poreikis labiausiai didėjo statybose. Vis dar stebimas paklausos augimas žemės ūkyje. Vasaros sezonui pradėjo ruoštis ir paslaugų sektoriaus darbdaviai: laisvų darbo vietų skaičius augo meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo, prekybos ir apgyvendinimo bei maitinimo sektoriuose.
Akcija
Vasarą daugeliui moksleivių norisi susirasti darbą – užsidirbti savo svajotam daiktui ar kelionei, įgyti patirties savanoriaujant. Nuo gegužės iki birželio pabaigos šalies jaunimo darbo centruose vykstanti akcija „Atvirų durų dienos“ mokiniams“ kviečia apsilankyti konsultaciniuose renginiuose. Čia jie sužinos, kaip ir kur ieškoti darbo, susipažins su darbo rinkos specifika ir sezoninio darbo pasiūlymais. Šių metų akcijos naujiena – Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno teritorinių darbo biržų paskelbta iniciatyva „Vasaros darbas 2016“. Jos metu mokiniai ir studentai bus kviečiami dirbti sezoninius darbus Palangoje.
Visoje šalyje veikia 50 teritorinių darbo biržų klientų aptarnavimo skyrių, iš jų – beveik 30-yje žmonėms su negalia sudarytos visos galimybės jaustis komfortiškai – įrengtos neįgaliesiems skirtos automobilių parkavimo aikštelės, sutvarkytas išorinis patekimas į pastatus ir viduje įrengtos sanitarinės patalpos, o regėjimo negalią turintys asmenys – aklieji ir silpnaregiai viduje gali judėti patogiai.
Klaipėda
Jau dvylika metų socialinės įmonės skatinamos didinti neįgalių darbuotojų, praradusių darbingumą, užimtumo lygį, išlaikyti jų darbo vietas ir remti naujai įdarbintus neįgaliuosius gerinant jų socialinę integraciją. Šiuo metu Lietuvos darbo birža vykdo projektą „Parama socialinėms įmonėms 2015-2016 m.“, kuris 131 socialinei įmonei padeda išlaikyti darbo vietas 5,5 tūkst. jau dirbančių neįgaliųjų ir naujai įdarbintų žmonių su negalia bei 107 asistentų (gestų kalbos vertėjų), kurie padeda atlikti darbo funkcijas 240 neįgaliųjų. Pirmą kartą parama suteikta 11 įmonių.
JGI logotipas
Šią savaitę startuoja pirmosios 75 pasirengusių darbo rinkai jaunuolių grupės visoje šalyje. Šiais metais į veiklas įsilies per 1,3 tūkst. turinčių profesijas jaunuolių. Jie įgis papildomų gebėjimų ir kompetencijų – efektyviai save pristatyti darbo paieškos ir darbo situacijose bendraujant su potencialiais darbdaviais, valdyti konfliktus ir stresą, susipažindins su vietos įmonėmis, paklausiomis darbo vietomis ir joms užimti keliamais reikalavimais. Kiekvienas šios tikslinės grupės dalyvis turės galimybę apsilankyti trijose gyvenamojoje savivaldybėje veikiančiose įmonėse, taip pat galės įgyti konkrečių profesinių kompetencijų dalyvaudamas neformaliame profesiniame mokyme.
Bendra dalyvių nuotrauka.
Darbo jėgos mobilumas jau nieko nestebina: žmonės drąsiau ieško darbo ir šalies viduje, ir svetur. Neretai ieškodami darbo nukenčia tie, kurie išvyksta neišsiaiškinę visų darbo ir gyvenimo sąlygų aplinkybių. Kasmetinėje sezoninių darbų mugėje „EURES – darbo paieška Europoje“ lankytojai galėjo gauti patarimų, ką reikėtų žinoti prieš vykstant į užsienį ir kokių dokumentų gali prireikti svetur nuvykus, taip pat kaip išspręsti kilusius nesklandumus konkrečioje šalyje. Kauno teritorinėje darbo biržoje vykusiame renginyje dalyvavo Estijos, Vokietijos ir Lietuvos EURES konsultantai, Europos informacijos tinklų „Solvit“, „Eurodesk“, Europos savanorių tarnybos „Deineta“, Kauno teritorinės ligonių kasos ir Švietimo mainų paramos fondo atstovai. Mugę aplankė per 50 registruotų lankytojų ir dar tiek susidomėjusių jos programa.
Jaunimas.
Darbo biržoje registruoto jaunimo integraciją į darbo rinką atskleidžia įsidarbinimas ir dalyvavimas aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse (ADRPP). Siekiant pristatyti vyraujančias tendencijas, kiekvieną ketvirtį Lietuvos darbo birža rengia jaunimo situacijos apžvalgą.

 Darbo rinka

Auga darbo jėgos paklausa ir mažėja nedarbas

Balandį darbdaviai registravo 33,5 tūkst. laisvų darbo vietų, kas yra apie 11,6 proc. daugiau negu kovą. Labiausiai darbo pasiūlymų skaičius augo statybose. Vis dar stebimas paklausos augimas žemės ūkyje. Vasaros sezonui pradėjo ruoštis ir paslaugų sektoriaus darbdaviai: labiausiai darbo jėgos poreikis augo meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo, prekybos bei apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose.

Didėjant  įsidarbinimo galimybėms registruotas nedarbas šalyje mažėjo, per balandį bedarbių dalis tarp darbingo amžiaus gyventojų sumažėjo nuo 8,9 iki 8,3 proc. Lietuvos darbo biržos duomenimis šių metų gegužės 1 d. šalyje buvo registruota 150,4 tūkst. bedarbių.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 Renginiai

Renginių nėra.