Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Projekto dalyviai
Turite nepaklausią darbo rinkoje profesiją ir negalite rasti darbo? Lietuvos darbo biržos projektas „Įgyk paklausią profesiją“ sudarys sąlygas 2 tūkst. bedarbių, registruotų šalies teritorinėse darbo biržose persikvalifikuoti arba patobulinti turimas kvalifikacijas. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios teritorinės darbo biržos į profesinį mokymą jau nusiuntė 1,9 tūkst. bedarbių. Iš 1,5 tūkst. profesinį mokymą baigusių žmonių, daugiau nei 1,2 tūkst., įgijusių naujas profesijas ar papildomas kompetencijas, sėkmingai įsidarbino. Vyrauja darbo rinkoje paklausios vairuotojų, suvirintojų, apskaitininkų, manikiūrininkių, siuvėjų, kirpėjų ir įvairių kvalifikuotų statybinio profilio darbų darbininkų profesijos.
Naujos Leidimo dirbti užsieniečiams išdavimo sąlygų ir tvarkos aprašo pakeitimų nuostatos patikslina konkrečius dokumentus ir atvejus įdarbinant trečiųjų šalių piliečius.
JDC atidarymas Kėdainiuose
Jaunimo darbo centrų infrastruktūros plėtra tęsiasi – nedirbantiems, nesimokantiems ar savęs dar tik ieškantiems jauniems kėdainiškiams lapkričio 19 d. duris atveria naujas Jaunimo darbo centras. Tai 35-as šalyje ir ketvirtasis – Kauno teritorinės darbo biržos aptarnaujamoje teritorijoje. Nuo šiol Kėdainių jaunimas turi savo susitikimų vietą, kurioje nemokamai bus informuojami ir konsultuojami įvairiais darbo rinkos klausimais. Kartu su bendraamžiais jie galės dalyvauti įvairiuose jaunimui skirtuose renginiuose ir diskutuoti karjeros temomis.
Posėdis
Lietuvos darbo birža (LDB) pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo stebėsenos modulio sukūrimas“, kuris išplės informacinės sistemos funkcijas. Šio stebėsenos modulio kūrimas tiesiogiai susijęs su Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) įgyvendinimu taikant ankstyvąją intervenciją ir diegiant integracijos į darbo rinką skatinančias priemones nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui. Planuojamos projekto veiklos ir analizės etapo metu iškelti klausimai aptarti lapkričio 17 d. vykusiame darbo grupės susitikime, kuriame dalyvavo projekto vykdytojo – Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų, projekto partnerio – Jaunimo reikalų departamento, ir paslaugų teikėjo UAB „Alna Software“ atstovai.
Seminaro metu.
Šiandien, lapkričio 17 dieną, iš visos šalies rinkosi naujojo projekto „Atrask save“ koordinatoriai ir teritorinių darbo biržų specialistai. Lietuvos darbo biržoje buvo organizuojamas Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) pirminės intervencijos projekto „Atrask save“ seminaras.
Atrask save
Lietuvos darbo birža visoje šalyje pradėjo įgyvendinti jaunimui skirtą projektą „Atrask save“, kuriame bus teikiamos ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemonės. Trejus metus vyksiančiame projekte dalyvaus 35 tūkst. jaunuolių – siekiama užtikrinti sklandų jų perėjimą po nedarbo laikotarpio, neaktyvaus gyvenimo į darbo rinką ar švietimo sistemą. Šiame Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projekte skatinamas dalyvauti neaktyvus, nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis 15-29 metų jaunimas. Darbo birža integruos į darbo rinką 23 tūkst. ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – 12 tūkst. jaunuolių.
Seminaras JDC darbuotojams ir konsultantams.
Lietuvos darbo birža, tęsdama bendradarbiavimą su Švietimo mainų paramos fondu, lapkričio 9 d. jaunimo darbo centrų (JDC) darbuotojams ir teritorinių darbo biržų konsultantams organizavo seminarą „Karjeros kompetencijų ugdymas, taikant „Euroguidance“ ir „Europass“ projektų parengtas metodines priemones“.

 Darbo rinka

Per spalį užimtumas suteiktas 30,9 tūkst. darbo ieškančių žmonių.

Nors spalį darbo rinkos  aktyvumas mažėjo, darbo jėgos paklausa išlieka aukšta. Praėjusį mėnesį darbo biržos duomenų bazėje buvo registruota 28,9 tūkst. laisvų darbo vietų, tai yra penktadaliu daugiau negu per mėnesį kreipėsi bedarbių – 23,4 tūkst. Darbo pasiūlymų augo garo variklių ir katilų operatoriams, siuvėjams ir sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, mažėjo - slaugos specialistams, pradinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, administravimo sekretoriams, virėjams, kepėjams.

Šių metų lapkričio 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 150,1 tūkst. bedarbių tai sudarė 8,3 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 Renginiai