Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Darbdaviai
Europos Sąjungoje 22,3 mln. įmonių sėkmingai bendradarbiauja su viešąsias paslaugas teikiančiomis užimtumo tarnybomis. Šią ir kitą savaitę Europos Sąjungos valstybinių užimtumo tarnybų tinklas antrus metus organizuoja renginių ciklą darbdaviams ,,Europos darbdavių diena“. Ji vyks kartu su Europos profesinių gebėjimų savaite, taip siekiant išlaikyti sinergiją tarp dviejų renginių ir atkreipti visuomenės ir darbdavių dėmesį į įgūdžių svarbą kintančioje darbo rinkoje. Iniciatyvos tikslas – užmegzti kontaktus su kuo daugiau darbdavių, skatinti dialogą tarp užimtumo tarnybų ir darbdavių, atkreipti dėmesį į aktualius užimtumo klausimus. Valstybės narės skirs dėmesį konkretiems vietos darbo rinkos klausimams spręsti.
Konditerės
Darbo rinka, rudens sezonui įpusėjus, tapo ramesnė: spalį laisvų darbo vietų įregistruota 4,6 tūkst. mažiau nei rugsėjį, tačiau keletą pastarųjų metų jų skaičius šiuo metų laikotarpiu išlieka stabilus – dabar siekia 28,8 tūkst. Labiausiai darbo pasiūlymų sumažėjo buhalteriams, dažytojams, mūrininkams, reklamos ir rinkodaros specialistams bei socialiniams darbuotojams. Tuo tarpu ikimokyklinio ugdymo specialistų, kepėjų ir konditerių, dailidžių ir stalių poreikis augo.
Pyragai akcija
Lapkričio 6 d. Lietuvos darbo birža, palaikydama atviros ir socialiai atsakingos organizacijos vertybes, dalyvavo TV3 ir SEB banko organizuojamoje „Išsipildymo akcijoje“. Komandos nariai paminėjo tradicija tapusią „Pyragų dieną“, o surinktas lėšas paaukos šių metų „Išsipildymo akcijai“.
Konferencija
Šiandien Vyriausybės posėdyje Ministrų kabinetas pritarė Užimtumo ir kitų susijusių įstatymų pataisų paketui, kuriuo Lietuvos darbo birža kartu su teritoriniais vienetais tampa Užimtumo tarnyba – vienu juridiniu vienetu. Taip siekiama didinti teikiamų paslaugų kokybę darbo ieškantiesiems ir darbdaviams, orientuojantis į konkretaus darbdavio poreikius ir konkretaus bedarbio situaciją, bei optimizuoti įstaigos veiklą.
Šiandien Lietuvos darbo biržoje pagal ES ,,Dvynių“ projektą lankosi Azerbaidžano darbo rinkos specialistų delegacija, vadovaujama Darbo ir gyventojų socialinės apsaugos viceministro Matin Karimly. Pirmasis vizitas Lietuvoje skirtas susipažinti su mūsų šalies darbo rinka, Darbo biržos veikla ir teikiamomis paslaugomis bei iššūkiais, susitikti su mokymo įstaigų, Alytaus regiono savivaldos atstovais ir darbdaviais.
Nuo 2016 metų darbo biržoje aktyviai yra įgyvendinami pokyčiai daugelyje sričių. Lietuvos darbo birža įvertino nekilnojamąjį turtą, pastatus ir administracines patalpas, kuriomis disponuoja ir optimizuoja jį, kad racionaliau būtų naudojamos valstybės lėšos. Buvo nustatyta, kad Darbo biržos vykdomoms funkcijoms atlikti nėra reikalinga tiek ploto, kuriuo institucija disponavo.
2017 m. spalio 20 d. 10–14 val. (CET) Estijos, Latvijos ir Lietuvos EURES tinklas kartu su valstybinėmis užimtumo tarnybomis organizuoja virtualią darbo mugę „Fast-track Career in the Baltics“.

 Darbo rinka

Lapkričio 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 130,4 tūkst. bedarbių, tai yra 7,4 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nedirbančio 16 - 29 metų amžiaus jaunimo buvo registruota 21,4 tūkst. arba 4,3 proc. šios amžiaus grupės šalies gyventojų.

Spalio mėnesį į teritorines darbo biržas kreipėsi 23,0 tūkst. bedarbių, palyginti su rugsėju, bedarbių skaičius augo 4,0 proc. Per aktyvios darbo rinkos politikos priemones užimtumas suteiktas 3,9 tūkst. asmenų. Daugiausiai pradėjo mokytis pagal profesinio mokymo programas.   

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai