Kur ieškoti darbo? 

 
Jeigu Jūs ieškote darbo, norite įgyti paklausių darbo rinkoje profesinių žinių, sužinoti apie padėtį darbo rinkoje – Lietuvos darbo birža pasirengusi padėti. Kiekvienoje darbo biržoje ieškantiems darbo asmenims bus pasiūlyta platus pasirinkimas galimybių, kurios padės susirasti darbą arba padidinti gebėjimus konkuruoti darbo rinkoje.


Jei informacijos norite ieškoti savarankiškai, Jūsų paslaugoms prie darbo biržų ar jų patalpose sukurti atviro informavimo padaliniai, Informacijos ir konsultacijų centrai, Jaunimo darbo centrai
, savarankiškos informacijos paieškos terminalai (DBAIS),  informaciniai stendai ir kt. Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje Jūs galite pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis. Jums siūlome didžiausią šalyje laisvų darbo vietų ir ieškančiųjų darbo asmenų duomenų bazę. Darbo pasiūlymus, kurie registruojami kiekvieną dieną, Jums patogiu laiku galite peržiūrėti Lietuvos darbo biržos internetinės svetainės skyriuje „Darbo paieška“. Norėdami paskelbti CV, turite registruotis tinklalapyje, gavę prisijungimo slaptažodį, suveskite darbdaviams aktualią informaciją apie save. Paskelbę internete savo CV, galėsite pasinaudoti papildomomis elektroninėmis paslaugomis.

Jeigu norite registruotis teritorinėje darbo biržoje, kreipkitės į atviro informavimo padalinius. Užpildę ieškančio darbo asmens kortelę ir pateikę visus reikalingus dokumentus – būsite įregistruotas. Registruodamiesi darbo biržoje, pateikite tikslius ir išsamius duomenis apie save, nurodykite savo ilgalaikius tikslus, pageidaujamus darbus. Atviras pirmasis pokalbis, darbo motyvacijos išsiaiškinimas, padeda kuo ankščiau surasti veiksmingiausias užimtumo priemones ir laiku suteikti reikalingas paslaugas.

Įsiregistravusius teritorinėje darbo biržoje ieškančius darbo asmenis individualiai konsultuos specialistai. Jums bus pasiūlyti gebėjimų ir interesų testai, susipažinsite su paklausiomis profesijomis darbo rinkoje, profesijų aprašymais, įsidarbinimo galimybių barometru. Su teritorinės darbo biržos specialistais aptarsite savo norus ir galimybes, sudarysite individualų užimtumo veiklos planą, kuriame kryptingai suplanuosite veiksmus, padėsiančius įsidarbinti, bei pasirinksite veiksmingiausius darbo paieškos būdus ir metodus.

Dalyvaudami užsiėmimuose grupėse įgysite pasitikėjimo savo jėgomis, sustiprinsite motyvaciją vėl pradėti dirbti ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Taip pat sužinosite apie padėtį darbo rinkoje, kaip ir kur ieškoti darbo, kaip rašyti CV (gyvenimo aprašymą), kaip pasiruošti pokalbiui su darbdaviu, kas gali padėti darbo paieškoje.

Informacija atnaujinta: 2018.09.19 14:53