Darbo paieška Europoje 

Persikėlimas į kitą šalį yra svarbus žingsnis. Prieš pradedant ieškoti darbo svarbu suvokti, kad susirasti jį kitoje šalyje ne visada yra lengviau nei Lietuvoje. Atskiruose Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių (Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija) ir Šveicarijos regionuose įsidarbinimo galimybės yra labai skirtingos. Geriausias būdas tinkamai pasirengti – kuo daugiau sužinoti apie pasirinktą šalį, nacionalinę ir regioninę darbo rinką, kultūrinius skirtumus, gyvenimo ir darbo sąlygas.

Jei ketinate ieškoti darbo kitose ES/EEE šalyse ar Šveicarijoje siūlome naudotis EURES paslaugomis. EURES (Europos užimtumo tarnybos) tai bendradarbiavimo tinklas, kurio paskirtis – užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą Europos ekonominėje erdvėje (EEE) ir Šveicarijoje, teikiant informaciją, konsultacijas ir įdarbinimo (darbo parinkimo) paslaugas darbuotojams ir darbdaviams bei visiems piliečiams, norintiems pasinaudoti laisvo asmenų judėjimo teikiamais privalumais.

Visoje Europoje dirba daugiau kaip 1000 EURES specialistų, į kuriuos galite kreiptis bet kuriame darbo paieškos ir persikėlimo į kitą šalį etape. Tai kvalifikuoti specialistai, turintys profesinės patirties praktiniais, juridiniais ir administraciniais klausimais, susijusiais su geografiniu ir darbiniu mobilumu.

EURES SPECIALISTAI:

 • informuoja, konsultuoja ir pataria apie darbo galimybes, gyvenimo ir darbo sąlygas Europoje;
 • suteikia informaciją apie laisvas darbo vietas;
 • informuoja apie situaciją ES/EEE šalių darbo rinkoje, darbo užmokesčio/mokesčių dydžius ES/EEE šalyse;
 • konsultuoja kaip parengti gyvenimo aprašymą (CV);
 • suteikia informaciją apie kvalifikacijos pripažinimo procedūras, privalomas darbo sutarties sąlygas, pagalbą vertinant darbo pasiūlymą;
 • informuoja apie nedarbo išmokos eksporto galimybes į kitas ES/EEE šalis;
 • konsultuoja dėl darbo stažo patvirtinimo iš ES/EEE šalių.

Išsamią informaciją apie EURES teikiamas paslaugas, laisvas darbo vietas, gyvenimo ir darbo sąlygas ES/EEE šalyse ir Šveicarijoje rasite EURES Lietuva internetinėje svetainėje.

Darbo paieškai taip pat kviečiame naudotis Europos darbo mobilumo portalu, kuriame kasdien rasite daugiau kaip milijoną skelbimų apie laisvas darbo vietas visoje Europoje, beveik tiek pat gyvenimo aprašymų ir tūkstančius užsiregistravusių darbdavių. Portale darbo ieškantiems asmenims siūlomos priemonės, kuriomis naudodamiesi galite:

 • susikurti savo paskyrą, kuri suteiktų galimybę pasižymėti įdomius sektorius arba šalis ir el. paštu gauti pranešimus apie atitinkamas laisvas darbo vietas;
 • parengti, išsaugoti ir internete paskelbti savo gyvenimo aprašymą viena arba keliomis kalbomis, kad jį matytų užsiregistravę darbdaviai;
 • ieškoti informacijos apie gyvenimo ir darbo sąlygas pasirinktoje šalyje;
 • ieškoti informacijos apie artimiausius renginius savo regione.


Lietuvoje dirbančiųjų EURES specialistų kontaktus rasite čia.


EURES paslaugos teikiamos nemokamai.

 


Informacija atnaujinta: 2018.09.19 15:48