Gyvenimo aprašymas (CV) ir motyvacinis laiškas 

Susijusios nuorodos
Pateikiame keletą nuorodų į kitus šaltinius, kuriuose galima atrasti papildomų patarimų ir pavyzdžių, kaip teisingai parašyti CV:

Gyvenimo aprašymo (CV) parengimas – labai svarbus žingsnis darbo paieškoje. Pagal Jūsų CV darbdavys susidaro pirmą įspūdį apie pretendentą į darbą. Todėl svarbu pateikti save kaip įdomų, patrauklų darbdaviui žmogų.

CV turi būti orientuotas į konkrečią darbo vietą. Jo tikslas – parodyti, kad besikreipiantis dėl darbo asmuo gali jį gerai atlikti ir gerai žino, kokie šio darbo reikalavimai. Rekomendacijų pateikti nebūtina, jei to specialiai nereikalauja darbdavys. Esant būtinybei CV galima paminėti pageidaujamą atlyginimą.

CV neturėtų būti netaisyklingų žodžių, gramatinių klaidų, pateiktų religinių ar politinių pažiūrų.

Reikia laikytis chronologijos, svarbiausių pasiekimų išdėstymo po nesvarbių, vengti ilgo aprašymo. Pateiktos žinios turi būti teisingos. Pageidautina, kad gyvenimo aprašymas būtų pateiktas viename puslapyje. Gyvenimo aprašymas turi būti atspausdintas ant labai gero balto popieriaus.

Galima išskirti šias pagrindines gyvenimo aprašymo dalis:

  • vardas, pavardė;

  • gimimo data;

  • gyvenamosios vietos adresas, telefonai, e-paštas;

  • išsilavinimas ir kvalifikacija: įrašomas mokymo įstaigos, kuriose įgytos profesinės kvalifikacijos, nurodant studijų ir mokymo programas bei profesinių kvalifikacijų pavadinimus bei diplomų įgijimo datas. Pageidautina aprašyti kvalifikacijos kėlimo kursus, kurie buvo baigti. Gauti diplomai surašomi eilės tvarka, pradedant paskutiniuoju. Rašyti apie vidurinės mokyklos baigimą nereikia, jei profesinė kvalifikacija įgyta kitoje mokslo įstaigoje

  • darbo patirtis: darbo patirtis aprašoma pradedant nuo dabarties ir baigiant praeitimi. Reikia nurodyti darbo vietas, pareigas, kokius darbus atlikote bei ko pasiekėte;
  • interesai: aprašomi pomėgiai, kurie susiję su atliekamu darbu arba vadovavimu;

  • įgūdžiai: čia rašoma apie tokius sugebėjimus, kaip užsienio kalbų mokėjimas, jų mokėjimo lygis; darbo kompiuteriu patirtis, įvardinant konkrečias programas; vairavimo teisių turėjimas ir pan.;

  • rekomendacijos: nurodomos pridedamos (jeigu jas turite) rekomendacijos. Paprastai rekomendacijos pateikiamos iš buvusių darboviečių ne daugiau kaip dviejų. Jeigu Jūs dar tik pradedate darbinę veiklą – rekomendacija gali būti iš mokymo įstaigos.

Siunčiant (pateikiant) CV darbdaviui, atkreipkite dėmesį ar darbo skelbime prašoma atsiųsti motyvacinį laišką. Jei taip - būtinai siųskite abu.

Pradėkite rašyti motyvacinį laišką nuo to, kas esate ir kodėl Jus domina būtent šis darbas. Reikia parodyti, kad Jūsų įgūdžiai, sugebėjimai bei patirtis būtent tokie, kokie reikalingi ir naudingi tame darbe.

Pageidautina aprašyti, kaip Jūs galėtumėte prisidėti prie sėkmingos įmonės (organizacijos) veiklos ir kaip įsivaizduotumėte savo karjerą šiame darbe. Nereikia kartoti to, kas parašyta CV. Motyvacinis laiškas – tai galimybė paaiškinti CV paminėtus faktus ir duoti daugiau informacijos apie save. Motyvacinis laiškas turi būti trumpas, konkretus. Patartina, kad laiškas, kaip ir CV, užimtų ne daugiau kaip vieną puslapį.

Jei darbo skelbime motyvacinio laiško neprašoma, siunčiant CV elektroniniu paštu, parašykite kreipimosi laišką, kuriame nurodykite pagrindinius motyvus, kodėl pretenduojate būtent į šią darbo vietą. Tai bus tarsi motyvacinis laiškas tik ne atskirame dokumente.


Informacija atnaujinta: 2018.09.19 14:56