Dažniausiai užduodami klausimai

Klausimų santrauka

Klausimai - atsakymai

Laba diena, nutraukus darbo sutartį šalių susitarimu ar mokama bedarbio pašalpa, jei mokama, tai nuo kada , kiek laiko mokama, nuo ko priklauso jos dydis. Pagarbiai.
Nutraukus darbo santykius šalių susitarimu, nedarbo socialinio draudimo išmoka skiriama, jeigu iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje asmuo turi ne mažesnį kaip 18 mėnesių nedarbo draudimo stažą per paskutinius 36 mėnesius. Nedarbo draudimo išmoka, turintiems į ją teisę bedarbiams, skiriama nuo aštuntos po įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos. Jos dydis priklauso nuo bedarbio draudžiamųjų pajamų per 36 mėnesius, bedarbio darbo stažo, valstybės remiamų pajamų dydžio ir kitų faktorių.
Imonei mazinant darbuotoju skaiciu, palikus darba saliu susitarimu, po kiek laiko galima registruotis Darbo birzoje ir kada pradedama moketi bedarbio pasalpa.
Darbo birža nėra nustačiusi terminų per kuriuos būtina užsiregistruoti nutraukus darbo santykius. Nedarbo socialinio draudimo išmoka Jums, nutraukus darbo santykius šalių susitarimu, bus skirta, jeigu iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje turėsite ne mažesnį kaip 18 mėnesių nedarbo draudimo stažą per paskutinius 36 mėnesius.
Esu našlaitė ir studijuoju universitete. Ar būtų man galimybė įstoti į darbo biržą ir lankyti kokius kursus nemokamai? Ir aplamai ar studentai gali stoti į darbo biržą? Ačiū
Taip, studentai gali registruotis darbo biržoje. Tačiau bedarbio statusas suteikiamas tik tiems studentamas, kurie nesimoko pagal dieninę mokymo formą. Darbo birža profesinio mokymo kursus organizuoja tik bedarbio statusą turintiems arba įspėtiems apie atleidimą iš darbo asmenims.
Isdirbau darbovieteje 11menesiu ir siuo metu isejau is darbo. Ar galima butu gauti laikina bedarbio pasalpa nes nerandu darbo ?
Nedarbo socialinio draudimo išmoka skiriama bedarbiams iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje turintiems ne mažesnį kaip 18 mėnesių nedarbo draudimo stažą per paskutinius 36 mėnesius. Be to, nedarbo socialinio draudimo išmoka skiriama bedarbiams neatsižvelgiant į jų nedarbo draudimo stažą, kai jie įstatymų nustatyta tvarka buvo atleisti iš darbo ar valstybės tarnautojų pareigų nesant darbuotojo ar valstybės tarnautojo kaltės, dėl nepriklausančių nuo darbuotojo ar valstybės tarnautojo aplinkybių ir darbdavio bankroto atveju arba baigė privalomąją nuolatinę pradinę karo tarnybą ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą arba buvo atleisti iš šių tarnybų ištarnavę ne mažiau kaip pusę nustatyto laiko.
Ar galima uzsiregistruoti kito rajono, nei as gyvenu, darbo birzoje? Ar galima tik ten kur deklaruota gyvenama vieta?
Teisės aktai numato, kad asmenys registruojami darbo biržoje pagal jų nurodytą gyvenamąją vietą. Asmuo vienu metu gali registruotis tik vienoje darbo biržoje. Reikalavimo registruotis to miesto, kuriame asmuo deklaravęs gyvenamąją vietą, darbo biržoje nėra.
grizau is armijos uzsiregistravau darbo birzoje balandzio 24d isidarbinau ar gausiu pasalpa nes armijoje sake kad bus ismoketa kompensacija
Asmenys, kurie baigė privalomąją nuolatinę pradinę karo tarnybą ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą arba buvo atleisti iš šių tarnybų ištarnavę ne mažiau kaip pusę nustatyto laiko, turi teisę gauti nedarbo draudimo išmoką, kai jie įsiregistruoja teritorinėje darbo biržoje, ne vėliau kaip per 6 kalendorinius mėnesius po paleidimo iš privalomosios nuolatinės pradinės karo tarnybos ar alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos.
Laba diena, Turių toki klausyma?Išeinant iš darbo išdirbus daugiau nei 3 metai bet netoj pačioj įmonei ar mokama pašalpa ir kada? Ačiū
Tam, kad būtų skirta nedarbo socialinio draudimo išmoka reikia turėti ne mažesnį kaip 18 mėnesių nedarbo draudimo stažą per paskutinius 36 mėnesius. Reikalavimo, kad minimas stažas būtų įgytas vienoje įmonėje ar būtų nepertraukimas nėra. Nedarbo draudimo išmoka paprastai skiriama nuo aštuntos po įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos. Bedarbiams atleistiems iš darbo dėl darbuotojo kaltės, nedarbo draudimo išmoka skiriama praėjus 3 kalendoriniams mėnesiams nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos. Bedarbiams, atleistiems iš darbo su teise pagal įstatymus gauti išeitinę išmoką, nedarbo draudimo išmoka skiriama ne anksčiau kaip praėjus vienam kalendoriniam mėnesiui po darbo sutarties nutraukimo. Bedarbiams, gaunantiems socialinio draudimo ligos, motinystės ar motinystės (tėvystės) pašalpą, paskirtą iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos, nedarbo draudimo išmoka skiriama ne anksčiau, negu baigiasi šių pašalpų mokėjimo laikas.
Darbo santykius nutraukiu pagal 125 str. Nuo kada galiu registruotis Darbo biržoje ir gauti pašalpą. Paskutinėje darbovietėje išdirbau 10 m. Darbo stažas apie 30 m.
Laiko terminas per kurį Jūs privalote užsiregistruoti darbo biržoje, nutraukus darbo santykius šalių sutarimu (Lietuvos Respublikos darbo kodekso 125 str.) nėra numatytas. Pagal Jūsų pateiktą informaciją nedarbo socialinio draudimo išmoka Jums priklausys. Asmenims turintiems 30 metų darbo stažą, nedarbo socialinio draudimo išmoka mokama 8 mėnesius.
Turiu 38m darbo stazo. Kitais metais 06men turiu iseiti i pensija. Del sveikatos negaliu dirbti, darbo uzmokestis visada buvo minimumas. Jei iseiciau is darbo ir stociau i darbo birza, tai kiek ji man laiko moketu pasalpa ir koks butu jos dydis. Aciu uz atsakyma.
Asmenims, turintiems 35 metus nedarbo draudimo stažo, nedarbo socialinio draudimo išmoka mokama 9 mėnesius. Nedarbo draudimo išmokos dydis kiekvienam bedarbiui paskaičiuojamas individualiai, jis priklauso nuo bedarbiui priklausiusių draudžiamųjų pajamų, bedarbio darbo stažo, valstybės remiamų pajamų ir kitų faktorių.
labas vakakarelis,per kiek laiko reikia uzsiregistuot netekus darbo,kad pasalpos neprarast?aciu
Teisės aktai nenumato termino per kurį reikia įsiregistruoti teritorinėje darbo biržoje. Tai galite padaryti Jums patogiu laiku.
Ar isejus is darbo savo noru priklauso bedarbio pasalpa?Ir kokio dydzio?darbo stazas 3 metai esancioj bendrovej.Ačiū.
Nutraukus darbo santykius savo noru, nedarbo socialinio draudimo išmoka skiriama tiems bedarbiams, kurie iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos turi ne mažesnį kaip 18 mėnesių nedarbo draudimo stažą per paskutinius 36 mėnesius. Nedarbo draudimo išmokos dydis apskaičiuojamas kiekvienam asmeniui individualiai, nes jis priklauso nuo bedarbiui priklausiusių draudžiamųjų pajamų, valstybės remiamų pajamų ir kitų faktorių.