Per kiek laiko reikia užsiregistruoti darbo biržoje?
Terminas,  per kurį reikia įsiregistruoti teritorinėje darbo biržoje, teisės aktais nėra apibrėžtas. Tai galite padaryti Jums patogiu laiku. Bet atkreiptinas dėmesys, jog  asmenys, kurie buvo atleisti iš darbo ar valstybės tarnautojų pareigų nesant darbuotojo ar valstybės tarnautojo kaltės, dėl nepriklausančių nuo asmens aplinkybių ir darbdavio bankroto ...
Daugiau atsakymų
Kaip vilnietis Simas tapo klaipėdiečiu: norėjau ne daugiau, o kitaip
Sąrašas
2018 m. birželio 1 d.
Kategorija: Sėkmės istorijos herojus

 

„Prisipažinkime sau, jog kiekvienas paslapčia pavydime radusiems savo vietą po savo saule. Sakoma gi: „Suradus darbą, kurį mėgsti – dirbti nebereikia. Prisipažįstu, taip jaučiausi ir aš“, – pasakoja Simas Mocevičius,  29 metų klaipėdietis.

 
„Dirbau darbą, suteikiantį statusą, sekėsi neblogai, tačiau man norėjosi vis daugiau. Tik dabar suprantu, jog norėjau ne „DAUGIAU“, o „KITAIP“. Niekuo neišsiskiriančią dieną darbe užsisvajojau – grįžo prisiminimai iš vasaros atostogų. Praleidau nuostabią savaitę Vakarų Lietuvoje, Neringoje. Juodkrantės ramybė ir  Nidos unikalumas – tobulas derinys mano poilsiui.  Mintyse įsivaizdavau save gyvenantį šalia jūros – arčiau gamtos, arčiau širdžiai mielos kultūros. Mintys užvaldė, tad žengiau pirmąjį žingsnį į „KITAIP“ – iš Vilniaus persikrausčiau į Klaipėdą. Naujame mieste teko apsiprasti ne tik su klimatu, bet ir susidurti su darbo paieškos iššūkiais – praeitų metų spalio mėnesį registravausi Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyriuje“, – pasakoja Simas.

Sužinojęs apie užimtumo rėmimo priemonę, jaunasis klaipėdietis nedvejojo – žengė dar vieną žingsnį į „KITAIP“ – susikūrė sau elektromobilio vairuotojo darbo vietą. Simo (MB „Simo projektai“) veikla orientuota į klientus – kokybiškos keleivių pervežimo elektromobiliu paslaugos. Antras žingsnis žengtas.

„Manote, jog trečiasis žingsnis į „KITAIP“, t. y. pradėti, sunkiausias? – retoriškai klausia Simas, – Visai ne! Kai turi viziją, išgrynintą planą, palaikančią aplinką ir darbo biržos subsidiją darbo vietai sau įsteigti – motyvacija auga geometrine progresija. Jaunas žmogus dažnu atveju nestokoja nei idėjų, nei noro, tačiau lėšų trūkumas stabdo judėjimą pirmyn. Mano atveju subsidija darbo vietai steigti atvėrė kelią dirbti savarankiškai, dirbti sau“, – džiaugiasi Simas.

 

Dėkojame Simui už pasidalintą istoriją! Atsiųsk ir Tu savo istoriją mums e. paštu komunikacija@ldb.lt.

 

Sąrašas