Anastasija Šulga: su savo profesija susidraugavau iškart
Sąrašas
2017 m. spalio 10 d.
Kategorija: Sėkmės istorijos herojus
 

Po ilgų svarstymų išvykti į Vokietiją studijuoti ar likti savo šalyje, visaginietė Anastasija Šulga visgi nusprendė ieškoti galimybių įsitvirtinti Lietuvoje. Įgijusi barmenės profesiją ir įveikusi įgimtą drovumą, mergina kuria ateities planus, kuriuose – ir biologijos studijos, ir galbūt net nedidelis nuosavas verslas.

Savo kelio ieškančiai ir profesinio išsilavinimo siekiančiai devyniolikmetei Anastasijai darbo biržos Visagino skyriuje buvo pasiūlyta dalyvauti Jaunimo garantijų iniciatyvos projektuose „Atrask save“, o po jo – „Naujas startas“. Iš trijų profesijų, kurios jai pasirodė patraukliausios – barmeno, pardavėjo ir padavėjo – mergina pasirinko tą, kuri, pasak jos, ne tik visada padės užsidirbti, bet yra labai įdomi – barmeno profesiją.

 

 

Su būsima profesija Anastasija susidraugavo iškart, vos prasidėjus pirmiesiems užsiėmimams Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre. „Niekada iki tol negalvojau, kad barmeno profesija yra tikras menas“, – sako ji.  Visaginietė greitai suprato, kad barmeno funkcijos gali būti labai įvairios, todėl jis turi išmanyti ne tik gėrimų asortimentą ir taurių rūšis, bet ir daug kitų dalykų. Profesionalus barmenas turi mokėti dirbti su baro įranga – kavos ruošimo bei kasos aparatais, būti tvarkingas ir nuolat prižiūrėti savo darbo aplinką, gebėti bendrauti su įvairiais lankytojais, išmanyti stalo serviravimo ir net patiekalų, kurie yra siūlomi bare ar kavinėje, ruošimo ypatumus.

Anastasija neslepia, kad mokymo pradžioje jai buvo nelengva dėl nepakankamo lietuvių kalbos mokėjimo. Tačiau mergina labai stengėsi – netgi įrašinėdavo paskaitas į diktofoną, kad greičiau išmoktų barmeno darbe naudojamus terminus. Dabar ji laisvai bendrauja su mokytojais, kolegomis ir klientais bei jaučiasi įveikusi įgimtą drovumą.  Įgavusi daugiau pasitikėjimo savimi mergina ėmė svarstyti galimybę perlaikyti lietuvių kalbos egzaminą iš mokyklinio į valstybinį ir tęsti mokslus Lietuvoje.

Po mokymo praktikos, kuri baigsis kitų metų sausio mėnesį, Anastasija planuoja dirbti pagal pasirinktą profesiją. ,,Net jeigu nuspręsiu studijuoti biologiją ir įstosiu mokytis į aukštąją mokyklą, studijas visada galima derinti su barmeno darbu, pavyzdžiui, naktiniame klube“, – įsitikinusi mergina.

Anastasija mano, kad dalyvavimas jaunimui skirtuose projektuose jai padėjo ne tik įgyti profesiją – ji džiaugiasi tapusi savarankiška. Merginai itin naudingi buvo ir projekto metu vykę užsiėmimai apie nuosavo verslo organizavimą. Jau keletą metų Anastasijos draugai pažįstą ją kaip talentingą amatininkę, papuošalų kūrėją. „Tai yra mano hobis, tačiau sukurti iš to mažą verslą ir užsidirbti truputį pinigų asmeninėms išlaidoms būtų smagu!“ –  sako mūsų herojė.

 

Dėkojame Anastasijai už papasakotą savo istoriją, o Jus taip pat kviečiame dalintis jomis!

 

 

Sąrašas