Marijampolėje – didžiausias jaunimo verslumo skatinimo renginys
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. balandžio 19 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

Balandžio 13–14 dienomis Marijampolė virto jaunųjų šalies verslininkų sostine – čia jau trečią kartą vyko mokomųjų mokinių bendrovių mugė, kuri subūrė daugiau nei trisdešimt jaunųjų verslininkų komandų iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus, Vilkaviškio, Lazdijų ir kitų Lietuvos miestų.

Mokinių mokomosios bendrovės stebino savo verslo idėjomis – nuo parduodamų iškeptų bandelių iki peteliškių po kaklu, nuo rankų darbo žvakių iki technologinių sprendimų, mobilių aplikacijų sukūrimo. Mokiniai stengėsi ne vadovautis „pirk-parduok“ verslo principu, o patys kurti originalius produktus.

„Man, kaip suvalkietei, labai džiugu, kad Marijampolės regione daugėja mokinių įkurtų startuolių: 2015 metais, kada pirmąsyk vyko ši mugė, buvo vos dvi, pernai – trys, o šiemet – jau šešios tokios bendrovės. Šio renginio tikslas – skatinti mokinių verslumą, ugdyti jų finansinį raštingumą ir perduoti žinutę, kad jie patys gali kurti darbo vietas sau“, – mintimis dalijosi renginio organizatorė Edita Naidaitė.

Kadangi šiemet Marijampolė yra paskelbta Lietuvos kultūros sostine, dalyviams parengta išskirtinė programa – mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į ekskursiją po Marijampolę, dalyvavo protmūšyje apie Sūduvos kraštą ir specialioje konferencijoje apie atrastas ir neatrastas jaunimo verslumo galimybes. Vykusioje konferencijoje „(Ne)atrastos jaunimo verslumo galimybės“ pranešimą apie savarankiško užimtumo rėmimą skaitė Marijampolės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Barkauskienė.

Mokiniai renginyje taip pat rungėsi dėl keliolikos apdovanojimų, kuriuos įsteigė Marijampolės regiono verslininkai ir veikiančios organizacijos. Marijampolės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriaus įsteigta nominacija „Daugiausia darbo vietų įkūrusi bendrovė“ įteikta Kauno Kovo 11-osios gimnazijos komandai „Second Touch“. Komanda iš padėvėtos odos gaminių bei atraižų kuria aksesuarus, be to, į bendrovės veiklą yra įtraukiami ir negalią turintys vaikai. Geriausiu startuoliu šių metų mugėje pripažinta bendrovė „Make It Simple“, besiverčianti mobiliųjų programėlių kūrimu. 

Mokomųjų mokinių bendrovių programa paprastai trunka nuo kelių mėnesių iki vienerių mokslo metų, jos metu mokiniai įgyvendina visus tikros bendrovės gyvavimo etapus – nuo verslo idėjos iki jos praktinio realizavimo, nuo registracijos iki jos uždarymo, pasibaigus mokomajai veiklai. Ši programa leidžia kryptingai ugdyti ir plėtoti mokinių verslumo gebėjimus, kurie ateityje jaunuoliams pravers gyvenime.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas