Per kiek laiko yra skiriama nedarbo išmoka?
Nedarbo socialinio draudimo išmoka paprastai skiriama nuo aštuntos po įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos. Bedarbiams, atleistiems iš darbo dėl darbuotojo kaltės, nedarbo draudimo išmoka skiriama praėjus 3 kalendoriniams mėnesiams nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos. Bedarbiams, atleistiems iš darbo (tarnybos) ir gavusiems ...
Daugiau atsakymų
2018 m. rugsėjo 20 d.
Kitos naujienos
Nuo spalio 1 d. Lietuvos darbo birža kartu su dešimtimi teritorinių darbo biržų tampa vienu juridiniu vienetu – Užimtumo tarnyba. Teritorinėse darbo biržose esantys jaunimo darbo centrai ir toliau veiks, pereinamuoju laikotarpiu jaunuoliai bus aptarnaujami įprastai.
2018 m. balandžio 19 d.
Darbo rinkos
Balandžio 13–14 dienomis Marijampolė virto jaunųjų šalies verslininkų sostine – čia jau trečią kartą vyko mokomųjų mokinių bendrovių mugė, kuri subūrė daugiau nei trisdešimt jaunųjų verslininkų komandų iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus, Vilkaviškio, Lazdijų ir kitų Lietuvos miestų.
2018 m. balandžio 12 d.
Darbo rinkos
Lietuvoje antrą kartą įgyvendinama eksporto lyderių programa „Sparnai“, skirta pritraukti ir išlaikyti šalies talentus. Programą vykdanti „Versli Lietuva“ tikisi, kad ne mažiau nei pusė programos dalyvių sugrįš dirbti į Lietuvą po studijų užsienyje, o per dvejus programos metus 24 dalyviai ženkliai prisidės prie Lietuvos eksporto konkurencingumo didinimo.
2018 m. balandžio 6 d.
Darbo rinkos
Parengta apžvalga „Jaunimo situacija darbo rinkoje 2017 metais“, kurioje analizuojami Lietuvos darbo biržos duomenys apie jaunimo užimtumą. Apžvalgoje pateikiama, kiek praėjusiais metais 16–29 metų amžiaus jaunuolių įdarbinta, kiek jų gavo paramą įsitvirtinti darbo rinkoje, įgyti darbo įgūdžius ir kvalifikaciją, kokį išsilavinimą turintiems buvo sudėtingiausia rasti darbą. Šiais metais pirmąsyk matuotas jaunimo integracijos į darbo rinką efektyvumas.
2018 m. balandžio 3 d.
Darbo rinkos
Jei bent kartą dalyvavote aplinkos tvarkymo talkoje, galite vadintis savanoriu. Vakarų šalyse be savanoriškos veiklos patirties, nesusijusios su profesija, būtų sunku pakilti karjeros laiptais. Ir vis tik didžioji mūsų visuomenės dalis dar iki galo nesuvokia, kad savanorystė yra stiprios pilietinės visuomenės pamatas. Įrašą CV apie savanorystę pradeda vertinti ir Lietuvos darbdaviai, bet neatlygintinas darbas įsivaizduojamas vis dar miglotai.
2018 m. kovo 30 d.
Darbo rinkos
Trečius metus Mažeikių savivaldybės kultūros rūmai tampa mini „Litexpo“, kur vyksta mokymosi, karjeros planavimo ir inovacijų mugė „Karjeros avilys 2018”. Kovo 22 d. vykusią parodą organizavo Telšių teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyrius ir Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyrius. Žemaitijos regiono jaunimui – tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų – universitetų, kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis, profesinių mokyklų paklausiomis profesijomis ir amatais, išmokti geriau formuoti tikslus ir planuoti ateitį. Šiemet Informacine, kūrybiška ir dinamiška aplinka mugė pritraukė daugiau nei 2000 lankytojų, dalyvavo 18 aukštųjų mokyklų, 11 profesinių mokyklų ir darbo rinkos mokymo centrų, 10 inovatyvių Mažeikių įmonių atstovai.
2018 m. vasario 13 d.
Darbo rinkos
Ketvirtą kartą parodų centre „Litexpo“ tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“ vasario 8–10 d. veikė Jaunimo darbo centro stendas, kuris kvietė jaunuolius nebijoti iššūkių, ieškoti savęs ir išnaudoti visas užimtumo galimybes. Per tris dienas mobilų Jaunimo darbo centrą aplankė daugiau nei 200 studentų ir beveik 800 moksleivių iš visos šalies.
2018 m. vasario 5 d.
Darbo rinkos
Vilniuje, parodų centre „Litexpo“, vasario 8–10 d. vyksiančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“ veiks Jaunimo darbo centro stendas, kuris kvies jaunuolius nebijoti iššūkių, ieškoti savęs ir išnaudoti visas užimtumo galimybes.
2018 m. sausio 23 d.
Darbo rinkos
Šiuolaikiškos informacinių technologijų (IT) profesijos tarp nedirbančių ir nesimokančių žmonių tampa vis populiaresnės – per metus daugiau nei dvigubai išaugo intensyvius mokymus baigusių ir savo karjerą siejančių su IT skaičius. 2017 m. 664 registruoti darbo ieškantys asmenys, kurie pasirinko tinklalapių kūrimo, „Web Design“, „Java“ ar PHP programavimą, „Autocad“ projektavimo programas ir kurių profesinį mokymą finansavo Lietuvos darbo birža.
2017 m. lapkričio 16 d.
Darbo rinkos
Šiandien Lietuvos darbo biržoje lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai, studijuojantys ekonomikos inžinerijos, finansų inžinerijos ir verslo vadybos studijų programas. Išvažiuojamąją paskaitą apie darbo rinką antrus metus inicijuoja dėstytoja – dr. Liudmila Lobanova iš Verslo vadybos fakulteto Vadybos katedros.
2017 m. lapkričio 10 d.
Darbo rinkos
„Pasaulyje ir taip yra per daug nelaimingų teisininkų, kurie būtų buvę nuostabūs muzikantai ar mokytojai!“ – taip pokalbį pradeda Rasa Jusionytė, kanalo „Ką žmonės dirba“? redaktorė. Jauna ir talentinga mergina metė prestižinį darbą leidykloje Anglijoje, kad grįžtų į Lietuvą ir įgyvendintų savo kūrybines idėjas. Tačiau niekada nesigailėjo, kad pasirinko daryti tai, kas jai labiausiai patinka. R. Jusionytė teigia, kad Lietuvoje – idealios sąlygos realizuoti save ir dalinasi patarimais, kaip kiekvienam jaunam žmogui atrasti tą vienintelį profesinį kelią, kurio daugelis ieško visą gyvenimą.
Naujienų archyvas