Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijos
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centras
Atviro informavimo sistema
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Bendradarbiavimas
Apie mus žiniasklaidoje
Korupcijos prevencija
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Informacija apie darbo užmokestį
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Vilmos sėkmės istorija: ieškojimuose - netikėti atradimai ir padėka
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. vasario 12 d.
Kategorija: Darbo rinkos
   

Man 58 metai. Uždarius mokymo įstaigą, kurioje išdirbau daugiau nei 30 metų, nusprendžiau negrįžti į pedagoginę veiklą. Atsirado puiki proga pailsėti ir pagalvoti, ką norėčiau dar nuveikti. Žinoma, gavau išeitinę kompensaciją, kuri suteikė galimybę pasinaudoti ilgalaikėmis atostogomis. Taigi, prasidėjo mano ieškojimai. Prisiminiau seniai užmirštas veiklas, tačiau trūko žinių, pradėjau ieškoti kvalifikacijos kėlimo kursų. Laikas bėgo labai greitai, teko registruotis darbo biržoje. Telšių teritorinės darbo biržos Rietavo nuotolinio klientų aptarnavimo centro darbuotojos sutiko labai maloniai (pirmą kartą ateiti į darbo biržą tikrai buvo nejauku). Rima Blažaitienė ir Laimutė Ramanauskienė viską labai išsamiai paaiškino, davė literatūros. Čia sužinojau apie įvairias priemones, padedančias vyresnio amžiaus bedarbiams integruotis į darbo rinką ir buvau pakviesta dalyvauti ESF projekte „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“ Nr. 07.3.1-ESFA-V-401-02-0001. Pagal šį projektą galėjau pasirinkti formaliąją profesinio mokymo programą ir mokymo įstaigą. Formaliojo profesinio mokymo programų sąrašas yra pateikiamas Lietuvos darbo biržos internetiniame puslapyje www.ldb.lt/Informacija/PaslaugosAsmenims/Puslapiai/default.aspx.

Kadangi norėjau išmokti megzti mezgimo mašina, ieškojau panašios programos. Deja, dėl studentų trūkumo ši programa Šiaulių profesinio rengimo centre buvo uždaryta. Todėl pasirinkau kitą, trikotažo susiuvėjo (kodas 262054227), 14 sav. profesinio rengimo programą. Atidžiai išstudijavau programos dalykų turinį ir jis atitiko mano lūkesčius.

Išvykimas į nepažįstamą miestą mane šiek tiek baugino, nes mokslų trukmė buvo apie 3 mėn. O ypač neramino gyvenimas bendrabutyje. Abejones išsklaidė pokalbis su Šiaulių profesinio rengimo centro praktinio mokymo vadovu Jonu Zaluba. Paskambinau Šiaulių PRC interneto puslapyje (www.sprc.lt/index.php?suaugusiu-mokymas) nurodytu kontaktiniu telefonu ir man buvo atsakyta į visus rūpimus klausimus.

Pagaliau apsisprendžiau. Mane padrąsino ir Plungės skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Pakalniškienė, kuri parengė visus reikalingus dokumentus. Taip spalio 23 dieną atsidūriau Šiauliuose, profesinio rengimo centro technologijų skyriuje, Gardino g. 4. Pravėrusi siuvimo dirbtuvių duris, supratau, kad tikrai pasirinkau teisingai. Čia yra visa siuvimui reikalinga įranga: siuvimo mašinos, įvairūs overlokai, plokščiasiūlės, kilpų siuvimo mašinos, kitliavimo mašinos, lyginimo sistema ir presas, klojinių sukirpimo įranga, rankinių siuvimo darbų įrankiai, įvairių rūšių trikotažiniai audiniai. Buvau apgyvendinta šalia esančiame mokyklos bendrabutyje svečių kambaryje.

Susipažinau su savo mokytojomis: Asta Kasiulyniene, Vyda Urbeliene ir Loreta Gaubiene. Kiekviena pamoka budino kažkada turėtą pomėgį siūti. Mokytojos uždegė savo kūrybingumu, profesionalumu, gebėjimu bendrauti, nuoširdumu. Bibliotekoje gavau visą studijoms reikalingą literatūrą. Baigiamosios praktikos metu jau siuvau savarankiškai. Praktikai vadovavo sektoriaus vadovė Loreta Gaubienė, patarimų negailėjo mokytojos Vyda ir Asta, taip pat turėjau savo pasiekimų aplanką su įvairiomis siuvinių detalėmis ir galėjau bet kada prisiminti, kaip atlikti vieną arba kitą operaciją. Dabar esu įgijusi trikotažo susiuvėjos kvalifikaciją, dėviu savo pasiūtus drabužius ir dėkoju visiems, prisidėjusiems prie mano svajonės: Telšių teritorinės darbo biržos Plungės ir Rietavo skyriaus darbuotojams, Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus darbuotojams ir mokytojams ir žinoma savo šeimai. Ačiū.

Visos mokymosi išlaidos buvo padengtos iš projekto lėšų, o gaunamos  stipendijos visiškai pakako pragyvenimui.

Kviečiu visus vyresnio amžiaus žmones, kurie neteko darbo ir nežino, kuo užsiimti, ieškoti, nenuleisti rankų, prisiminti savo svajones ir mokytis.

 

                                               Vilma Gricienė, Rietavas, 2018-02-09

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas