Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Jaunimo garantijų viešinimo projekto renginys „Sužinok, kad gali!“ Ukmergės Jaunimo darbo centre
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2016 m. spalio 24 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Šiuo metu visoje Lietuvoje vyksta Jaunimo garantijų viešinimo projekto renginių turas „Sužinok, kad gali!“. Spalio 24 d. Ukmergės jaunimo darbo centre vyko šis renginys, kurio metu buvo populiarinamos Jaunimo garantijos – vyko teorinis ir praktinis užsiėmimas, organizuojamas vizitas į įmonę.

   Pagrindinis renginio tikslas, jog jaunuoliai kuo geriau susipažintų ir suprastų kas yra jaunimo garantijos ir kaip jomis galima pasinaudoti. Jaunimo garantijų iniciatyva siekiama, kad visi 15–29 m. amžiaus jaunuoliai – nesvarbu, ar jie užsiregistravę darbo biržoje, ar ne – per 4 mėnesius nuo mokyklos baigimo arba darbo netekimo gautų konkretų pasiūlymą dirbti ar toliau mokytis, įskaitant pameistrystės mokymo formą, atlikti praktiką arba stažuotę, todėl pagrindinis jaunimo garantijų iniciatyvos tikslas – suaktyvinti jaunimą per kaip įmanoma trumpesnį laikotarpį: išlaikant ryšį su darbo rinka arba užtikrinant tolesnio išsilavinimo galimybę. Ši iniciatyva Lietuvoje yra įgyvendinama nuo 2014 m. sausio 1 dienos . Šiomis galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas jaunas žmogus iki 29 metų amžiaus.

  Pirmoje renginio dalyje – profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris vedė užsiėmimą, kurio metu buvo  atliekamos kūrybinės ir struktūrinės užduotys, paremtos „Geshtalt“ terapijos bei patyriminio mokymosi teorijos principais. Jaunimas buvo skatinamas nebijoti susipažinti su aplinkiniais, pagalvoti apie tai ko iš tiesų kiekvienas norime, kokie mūsų šiandieniniai poreikiai.

    Taip pat vyko asociacijos „Langas į ateitį“ organizuotos protų kovos „Ar esi interneto guru?“, kurių metu dalyviai galėjo įsivertinti savo informacinių technologijų žinias, pasitikrinti ar jie yra saugūs internetinėje erdvėje.

    Po visų užsiėmimų, Lietuvos pramonininkų konfederacija organizavo vizitą į vieną žinomiausių Latvijos įmonių grupių, „Latvijas Finieris“, antrinę bendrovę Lietuvoje UAB „Likmerė“, kurios pagrindinė veikla yra medienos apdirbimas. UAB „Likmerė“ gamybos vadovas Tadas Kasmauskis, jaunuoliams pristatė įmonės atsiradimo istorija Ukmergėje, supažindinimo su gaminama produkcija, taip pat suteikė galimybę iš arti pamatyti kaip vyksta medienos apdirbimo procesas.


Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas