Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijos
Bendradarbiavimas
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Dokumentai
Aptarnavimas vieno langelio principu
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Pažintis su situacija darbo rinkoje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. kovo 26 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Kovo 21 d. Anykščių technologijos ir verslo mokyklos pirmo ir antro kurso mokiniai, susitikime su Jaunimo darbo centro (JDC) darbuotoja Vilma Krivickienė, turėjo galimybę susipažinti su situacija darbo rinkoje bei darbo paieškos subtilybėmis. Jaunimo darbo centro darbuotoja supažindino mokinius su JDC vykdomomis veiklomis bei siūlomomis paslaugomis, pristatė artimiausiu metu centre vyksiančius renginius.

 Susitikimo su pirmakursiais metu Jaunimo darbo centro specialistė pristatė įsidarbinimo galimybių barometrus, diskutavo apie perspektyvias profesijas. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Profesijų žemėlapiu, sužinoti jo paskirtį bei išmokti juo naudotis planuojant savo profesinę karjerą. Žingeidūs jaunuoliai gilinosi į profesijos pasirinkimo motyvus, atliko profesinio orientavimo testus, o juos aptarę, džiaugėsi savo ir kursiokų gautais rezultatais.

Antrakursiai parodė didelį susidomėjimą Įsidarbinimo galimybių barometrais bei juose pateikiama informacija. Jaunuoliai aktyviai dalinosi įžvalgomis, kad visų klasiokų pasirinktos profesijos (būsimi virėjai ir vairuotojai ekspeditoriai) patenka į dideles įsidarbinimo galimybes Lietuvoje ir Utenos apskrityje suteikiančių profesijų sąrašus. Lygindami įsidarbinimo barometruose pateiktą informaciją, mokiniai diskutavo apie profesijų, priskirtų prie didelių, vidutinių ar mažų įsidarbinimo galimybių privalumus ir trūkumus. Jaunuoliai, turintys darbo patirties dirbant su žemės ūkio ir miškų ūkio paslaugų kvitais, domėjosi įsidarbinimo sudarant darbo sutartį sąlygomis. Mokiniai mielai dalinosi savo pastebėjimais ir asmenine patirtimi ieškant darbo.

Vilma Krivickienė antro kurso mokiniams pristatė darbo paieškos būdus, informacijos apie laisvas darbo vietas šaltinius. Supažindindama su pasiruošimo darbo pokalbiui reikalavimais, akcentavo darbo paieškai reikalingų gebėjimų ir atsakingo įsidarbinimo dokumentų parengimo svarbą. Jaunimo darbo centro darbuotoja pabrėžė pirmo įspūdžio įtaką susitikimo su darbdaviu metu bei patarė mokiniams ruošiantis darbo pokalbiui atkreipti dėmesį į savo išvaizdą bei kūno kalbą.

Renginių metu kilusiose diskusijose abiejų kursų mokiniai turėjo galimybę gilintis į jiems aktualias temas bei gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Daugiau apie jaunimui teikimas paslaugas bei galimybes, Jaunimo darbo centruose

organizuojamus renginius galite sužinoti Lietuvos darbo biržos svetainėje:

www.ldb.lt/jaunimui arba www.facebook.com/jaunimui.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas