Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
ESF ir JUI lėšomis finansuojamo projekto „Atrask save“ teigiamos akimirkos
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. rugsėjo 14 d.
Kategorija: Darbo rinkos

„Jaunimo garantijos“ – tai iniciatyva, skirta niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui nuo 15 iki 29 metų. Kiekvienam jaunuoliui, stingančiam motyvacijos, pasitikėjimo savimi arba neturinčiam praktinių įgūdžių, buvo galimybė dalyvauti Europos socialinio fondo ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšomis finansuojamame projekte „Atrask save“, kurio tikslas – padėti jauniems asmenims integruotis į darbo rinką bei paskatinti įgyti paklausias profesijas.

Projekto „Atrask save“ veiklose dalyvavo 4498 Šiaulių teritorinės darbo biržos jaunuoliai, iš jų – 4050 darbo rinkai nepasirengę asmenys. Nepasirengusiais laikomi tie jauni žmonės, kurių galimybės konkuruoti darbo rinkoje itin menkos: 1) jie neturi profesinio pasirengimo; 2) turi nepaklausią profesiją; 3) pagal turimą profesiją nedirba ilgiau nei metus. Baigę veiklas, 46 proc. projekto dalyvių (2056 jaunuoliai) per 28 k. d. pradėjo mokytis, įgijo kvalifikaciją arba pradėjo dirbti.

Kad tai prasmingas ir sėkmingas projektas, sako ne tik didžioji dalis projekto dalyvių, bet ir Šiaulių teritorinės darbo biržos specialistės-koordinatorės, kurios paskutinio koordinatorių susirinkimo metu pasidalino gerąją patirtimi: 

Akmenės skyriaus koordinatorei Vaivai Povilaitienei labiausiai įsiminė projekto „Atrask save“ dalyvės Žydrūnės Grušaitės sėkmės istorija. Mergina, atvykusi aplankyti koordinatorės, teigė: „Nuoširdžiai džiaugiuosi projektu, nes įgavau labai įdomios patirties. Patiko užsiėmimai, kurie suteikė drąsos, padėjo suprasti, ko aš noriu. Neįkainojamą pagalbą gavau iš projekte dirbančios psichologės, daug patirties įgijau ir atlikdama praktiką. Ačiū labai, kad padėjote suprasti, kokių norų turiu gyvenime ir kaip tikslingai jų siekti“.

Joniškio sk. koordinatorė Laurita Marijauskienė sakė, kad patiko dirbti projekte, nes kiekviena diena nenuspėjama bei pilna iššūkių ir pasidalino, jos manymu, Joniškio skyriaus sėkmingiausia istorija, kuri priklauso Gintarei Vaičekauskienei. Ekonomistės išsilavinimą turinti jauna moteris į projektą atėjo susidūrusi su sunkumais įsiliejant į darbo rinką po vaiko priežiūros atostogų. Po praktikos Joniškio rajono savivaldybės administracijoje dalyvė ten pat ir įsidarbino. Gintarės Vaičekauskienės atsiliepimai tik teigiami: „Projektas „Atrask save“ buvo be galo įdomi patirtis. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę atlikti praktiką ir projekto dėka radau darbą, kuris man  tinka ir be galo patinka!“.

Pakruojo sk. koordinatorė Živilė Nemeikštytė džiaugėsi galimybe dirbti projekto koordinatore, nes ši veikla suteikė neįkainojamos patirties, kuria neabejotinai bus galima pasinaudoti ateityje. Koordinatorė didžiuojasi savo paskutine grupe, kadangi dalyviai buvo labai motyvuoti ir atėjo su tikslu iš projekto pasisemti ko nors naujo. Ž. Nemeikštytei taip pat smagu, kad dalyvė Viktorija Petkienė atlikdama praktiką gavo puikias rekomendacijas ir gali tikėtis ateityje gauti pasiūlymą nuolatiniam darbui. Be to, Viktorija nestovi vietoje ir nuo š. m. liepos 30 d. mokosi administracijos darbuotojos profesijos.

Kelmės sk. koordinatorė Viktorija Jarašė nostalgiškai prisiminė projekto „Atrask save“ pradžią, kada ir koordinatoriams, ir dalyviams projekto veiklos buvo tikras iššūkis. Tačiau dabar, kaip pati Viktorija sako, smagu kartu su dalyviais džiaugtis ,,saldžiais vaisiais“: dauguma dalyvavusių projekte gavo apčiuopiamos naudos, patobulėjo ne tik dvasiškai bei emociškai, bet ir žengė svarbius žingsnius savo gyvenime.

Koordinatorei Viktorijai įsimintiniausia Justino Bandzos sėkmės istorija. Šis vaikinas – tolerantiškas, draugiškas ir mandagus, tačiau projekto pradžioje buvo uždaras, drovus, nepasitikintis savimi ir visiškai nežinojo, ką nori pasiekti gyvenime. Pasak koordinatorės, Justinas, tikriausiai, pasiėmė iš projekto viską, ką galėjo: įgijo pasitikėjimo savimi, susidėliojo prioritetus, pradėjo sportuoti, baigė administratoriaus kursus, įsidarbino ir sėkmingai kopia karjeros laiptais.

Radviliškio sk. koordinatorė Germantė Jucevičiūtė-Kluczynska drąsiai teigė, kad jai labai smagu, kai į projektą dalyviai ateina konkrečiai žinodami, kokią naudą gali gauti, ir tuo pasinaudoja 100 procentų. Vienas puikus pavyzdys – tai dalyvė Toma Morkienė, kuri svajojo dirbti Radviliškio baldų gamybos įmonėje „Multimeda“, tačiau žinojo, kad ten įsidarbinti yra išties sunku. Vis dėlto Toma Morkienė gavo progą šioje įmonėje atlikti praktiką, puikiai pasirodė ir po to, pasitelkus subsidijavimo paramą, buvo sėkmingai įdarbinta bei dirba iki šiol.

Šiaulių sk. koordinatorė Simona Lunskienė džiaugėsi dalyviais, kuriuos projektas paskatino likti Lietuvoje. Pasak koordinatorės, kiekvienoje dalyvių grupėje atsirasdavo jaunuolių, nusivylusių darbo paieška ir dėl to ketinančių emigruoti. Su tokiais dalyviais Simona stengėsi daugiau dirbti individualiai, pasiūlyti jiems siauros srities specialistų konsultacijas, kad jie galėtų atrasti tinkamą ir, svarbiausia, patinkančia profesinę sritį. Tokiems dalyviams ypač aktualūs buvo vizitai į įmones ir praktikos atlikimas realioje darbinėje aplinkoje. Susitikimai su potencialiais darbdaviais kaskart dalyviams suteikdavo labai trūkstamos motyvacijos.

Šiaulių sk. koordinatorė Greta Kiverytė susirinkimo metu sakė, kad jai labai malonu, jog dalyviai baigę projektą prieš metus ar daugiau, atvyksta aplankyti ir pasidžiaugti savo pasiekimais. Atvykę jaunuoliai teigia esantys dėkingi visai projekto „Atrask save” komandai už suteiktą pagalbą, įgytą patirtį ir žinias, kurias puikiai naudoja ir šiandien. Daugelis iš jų sėkmingai vysto nuosavą verslą, mokosi ir pildo savo svajones. „Jų sėkmės istorijos ir šypsenos man, kaip koordinatorei, yra didžiausias apdovanojimas“, – teigė koordinatorė Greta.

Šiaulių sk. rajono koordinatorė Živilė Žostautienė pasidžiaugė, jog projekto metu teko sutikti daug jaunuolių, kurie į projektą atėjo vedini skirtingų motyvų: vieni atėjo net nenutuokdami, ko nori iš gyvenimo, sutrikę ir abejingi, kiti – turėdami aiškų tikslą. Koordinatorė sakė: „Žaviuosi aktyviu jaunimu, kurie dalyvavo projekte „Atrask save“, įgijo naudingų žinių, kūrybingai įveikė užduotis, išgrynino savo gyvenimo kelią. Grįžtamojo ryšio metu džiugina tai, jog jaunuoliai nepamiršta manęs – aplanko, dalinasi savo pasiekimais, naujais įspūdžiais, gyvenimo planais ir siekiais“.

Pasak visų trijų Šiaulių skyriaus koordinatorių: S. Lunskienės, G. Kiverytės bei Ž. Žostautienės, dalyviai taip pat už įdomias, naudingas paskaitas bei individualias konsultacijas dėkingi Šiaulių sk. psichologėms: Aušrai Varneckienei ir Miglei Devenson, IT dėstytojams Justinai Šaučiūnaitei ir Mindaugui Matui bei teisininkei Inesai Aukščionytei.  

Paskutiniame organizuotame koordinatorių susirinkime dalyvavo Šiaulių teritorinės darbo biržos direktorius Rimundas Domarkas bei Klientų aptarnavimo departamento direktorė Jolanta Mikšionytė ir nuoširdžiai padėkojo visiems darbuotojams, kurie prisidėjo prie projekto veiklų įgyvendinimo. Šiaulių teritorinės darbo biržos Klientų aptarnavimo departamento vyr. specialistė Janina Šiaulienė, atsakinga už projekto ,,Atrask save“ veiklų koordinavimą, pasidžiaugė, kad projektas buvo naudingas ne tik dalyviams, bet ir visai „Atrask save“ komandai, kuri turėjo galimybę prisidėti prie kilnaus ir gražaus tikslo – integruoti jaunimą į darbo rinką. Taip pat vyr. specialistė Janina Šiaulienė pabrėžė: „Dirbdami kaip komanda mes ir patys tobulėjome, kėlėme kompetencijas bei turėjome unikalią galimybę pažinti daug įdomių jaunų žmonių“. Lydint džiugioms nuotaikoms direktorius Rimundas Domarkas įteikė padėkos raštus ESF ir JUI projekto „Atrask save“ koordinatoriams – už prasmingą darbą, už pastangas, kurios padėjo daugeliui jaunuolių atrasti save, tapti brandesniais.  

Nuotr.: Šiaulių TDB direktorius įteikė padėkas koordinatoriams

Janina Šiaulienė, atsakinga už projekto ,,Atrask save“ veiklų koordinavimą, padėkojo koordinatorėms už kūrybišką ir atsakingą darbą, pasidalino puikiais prisiminimais ir baigė susirinkimą Coco Chanel žodžiais: „Viskas mūsų rankose, todėl jų negalima nuleisti“.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas