Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Verslūs jaunuoliai kuria sau užimtumą
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. gruodžio 27 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Jaunuoliai, turintys svajonę ir norintys dirbti savarankiškai, šiais metais aktyviai domėjosi verslo skatinimo galimybėmis, kurias teikia darbo birža. Pasinaudodami savarankiško užimtumo rėmimo priemone, šiemet darbo vietas sau įsisteigė net 21 jaunuolis, iš jų 1 - Akmenės rajono savivaldybėje, 1 – Joniškio rajono savivaldybėje, 3 -  Kelmės  rajono savivaldybėje, 3 -  Radviliškio rajono savivaldybėje, 1 jaunuolis Šiaulių rajono savivaldybėje, 12 jaunuolių  - Šiaulių mieste.  Naujos įsteigtos įmonės teikia kalvio, juvelyro, mašinų apipavidalintojo, transporto priemonių dažytojo, variklinių transporto priemonių remonto, mechanikos inžinieriaus, pardavimo agento/vadybininko, apdailininko, sunkvežimio vairuotojo, mezgėjo, medienos apdirbėjo, medienos graviravimo mašinų operatoriaus, kosmetologo, grožio terapijos ir sveikatingumo paslaugų administratoriaus, kirpėjo, kineziterapauto ir kt. paslaugas.

Norisi pasidalinti jaunuolių sėkmės istorijomis:

Transporto inžinerijos studijų metu, Justinas pastebėjo, kad nūdiena reikalauja modernių, šiuolaikiškų paslaugų, ypač reklamos srityje, kurios dėka kuriamas produktas gali greičiau pasiekti vartotoją. Pabaigęs studijas ir atlikęs rinkos analizę, jaunuolis suprato, kad transporto priemonių išorės ir vidaus apipavidalinimo srityje yra neužpildyta niša. Justinas ryžosi Šiaulių teritorinės darbo biržos Kelmės skyriuje užpildyti savarankiško užimtumo rėmimo paraišką ir gauti subsidiją susikurti sau darbo vietą. Įsteigęs IĮ „Justudija“, įsigijo solventinį spausdintuvą, pjaustytuvą, rankinį termo presą ir kitą įrangą, kurią naudoja transporto priemonių kėbulo ir jo elementų modernizavime – kėbulo padengimo plėvele, žibintų bei stiklų tonavime, reklaminių lipdukų gamyboje ir pan. Modernizavimas – tai elementų, dalių, detalių, objektų keitimas pagal šių dienų reikalavimus ir skonį. Jaunasis verslininkas džiaugiasi savo veikla.

Dar studijų metais Justina darbo biržos internetiniame puslapyje rado informaciją apie savarankiško užimtumo rėmimo priemonę, tačiau, anot Justinos, tuo metu dar viskas atrodė nerealu ir neįmanoma. Baigusi kineziterapijos studijas Vilniaus Universitete mergina nusprendė grįžti į gimtąjį miestą - Šiaulius ir pabandyti įkurti savo studiją. Užsiregistravusi Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių skyriuje pradėjo įgyvendinti savo idėją. Nuolat konsultavosi paraiškos rengimo ir visais su priemonės įgyvendinimu susijusiais klausimais. Galiausiai visi dokumentai buvo parengti ir pateikti darbo biržai. Gavus subsidiją, mergina, pagal teisės aktų reikalavimus, įsigijo visą įrangą, reikalingą numatomam kineziterapeuto darbui: elektrinį 3-jų dalių masažo stalą, kompresinės terapijos aparatą, limfodrenažinį aparatą, vibruojančią platformą, segmentinį kūno kompozicijos analizatorių, aparatinį masažuoklį, nešiojamąjį kompiuterį, kasos aparatą su pinigų stalčiumi, rašalinį daugiafunkcinį spausdintuvą bei kojų masažuoklį.

2017 metų birželio mėnesį buvo pradėta vykdyti veikla kūno dizaino studijoje „Grožio linijos“, kurioje moterys gali ne tik pagerinti sveikatos būklę, bet ir pagražinti savo kūno linijas, o taip pat ir atsipalaiduoti po sunkios dienos. Justina teigia, kad darbo birža padėjo jai įgyvendinti savo svajonę. Visiems savo pažįstamiems ji rekomenduoja kreiptis dėl šios paramos, bei pasinaudoti puikia galimybe tapti verslininku.

  

     

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas