Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Kokių gebėjimų labiausiai reikia jaunam žmogui pradedančiam karjerą? Atsakymą rasite dalyvaudami ESF ir JUI finansuojamame projekte „Atrask save“
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. rugsėjo 11 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Kokie yra labiausiai reikalingi gebėjimai šiuolaikiniam jaunimui, siekiančiam įsitvirtinti darbo rinkoje?

Pasak projekte dirbančių psichologų, konsultantų karjeros klausimais ir, specialistų, dirbančių su jaunimu, šios yra pagrindinės savybės:
 - Iniciatyvumas; tikslo turėjimas, žinojimas kaip jį siekti ir gebėjimas jį pasiekti; atvirumas patirčiai.
 - Smalsumas, noras tobulėti.
 - Atvirumas patyrimui ir lankstumas.
 - Pasitikėjimas savimi, užsispyrimas, valia ir, noras mokytis.
Savo nuomonę, kodėl jaunuoliams sunku įsitvirtinti darbo rinkoje, pateikia ir profesinio orientavimo specialistai bei darbdaviai. Pastarųjų teigimu, jaunas darbuotojas turi gebėti dirbti savarankiškai, vedamas vidinės motyvacijos darbui ir pasitikėti savo galimybėmis atlikti darbą. Jaunų žmonių mąstysena yra daug svarbiau nei diplomas. Tai, kad jaunuolis turi diplomą rankose, dar negarantuoja sėkmės – interviu metu yra labai svarbu mokėti atskleisti savo geriausias savybes, tokias kaip orientacija į tikslą, gebėjimas dirbti komandoje. Profesinio orientavimo specialistai teigia, kad dažniausiai susiduria su jaunuolių motyvacijos stoka. Jaunuoliams stinga vidinės motyvacijos kuriant savo gyvenimą ir karjerą. Menka dalis žino, ko nori darant tolimesniuose gyvenimo etapuose.

Jaunuoliui, kuris turi profesiją ir nori dirbti, dažniausiai trūksta labai nedaug – išmokti pristatyti save potencialiam darbdaviui bei tinkamai elgtis stresinėse situacijose. Šiuos gebėjimus jaunuoliams tinkamai įvaldyti padeda Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projektas „Atrask save“. Šiame projekte kiekvienam darbo rinkai pasirengusiam projekto dalyviui siūlomas paslaugų paketas, kurį sudaro grupiniai užsiėmimai ir supažindinimas su įmonėmis. Veiklų metu projekto dalyviai mokomi efektyviai save pristatyti darbdaviui, darbo paieškos, bendravimo su darbdaviais būdų bei laiko, konfliktų ir stresinių situacijų valdymo. Galimybės susipažinti su realiomis darbo vietomis įmonėse ir išmokti efektyvių darbo pokalbio metodų leidžia jaunuoliams greičiau patekti į darbo rinką.

Tai patvirtinta jaunuolių, dalyvavusių ESF ir JUI projekto „Atrask save“ pasirengusiems darbo rinkai asmenims skirtose veiklose, sėkmės istorijos.

Darbo patirties stoka
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl sutikau dalyvauti projekte „Atrask save“ – darbo patirties stoka. Tai labai paplitusi problema, kuomet darbinantis iš jaunuolio reikalaujama metų ar ilgesnės darbinės patirties, praktikos. Kristiną, baigusią buhalterinės apskaitos studijas Šiaulių Valstybinėje kolegijoje, kankino užimtumo klausimai – neturiu darbo patirties, nedominu darbdavių, manęs nekviečia į darbo pokalbius, negaliu rasti darbo… Ką daryti toliau? Būtent pagrindiniai psichologiniai stabdžiai – baimė ir jaudulys dėl ateities perspektyvų nuolat kėlė dvejonių. Visa tai paskatino sudalyvauti projekte.
Grupinių užsiėmimų metu mokiausi efektyvaus savęs pristatymo darbdaviui, laiko, streso ir konfliktų valdymo būdų. Taip pat buvo organizuoti trys vizitai į įmones, kuriose visi dalyviai galėjo pritaikyti įgytas teorines žinias, pristatyti save kaip potencialius darbuotojus bei susipažinti su galimai būsimo darbdavio veikla ir įgyti papildomų gebėjimų ir kompetencijų. Įvairūs užsiėmimai padėjo įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, mažiau jaudintis dėl ateities, nedvejoti. Sudalyvavusui projekto veiklose, neilgai trukus, įsidarbinau buhalterinės apskaitos įmonėje. Dabar turiu realią galimybę „užsiauginti“ save kaip kompetentingą savo srities specialistę, todėl nė akimirkos nesigailėjau, kad dalyvavau šiame projekte. Apibendrindama galiu drąsiai teigti, jog projektas „Atrask save“ siūlo daug galimybių jauniems žmonėms. Šio projekto dėka – aš dirbu mėgstamą darbą!

Savo tikslą pasiekiau
Milda – 23 metų entuziastinga ir veikli mergina, įgijusi aukštąjį bendrosios praktikos slaugytojos išsilavinimą ir savo gyvenimo kelyje sėkmingai įveikianti visus iššūkius.
Sužinojusi apie galimybę dalyvauti projekte „Atrask save“ Milda tik apsidžiaugė, nes mergina tikėjosi, kad dalyvaudama projekte įgis naujų įgūdžių, plačiau susipažins su apskrities įmonėmis ir kartu su profesionaliais lektoriais pradės planuoti savo karjerą.
Jos lūkesčiai išties išsipildė, išmoko drąsiau ir aktyviau reikšti savo mintis. Įgytos žinios ir įgūdžiai atvėrė duris į sėkmę. Vos pabaigusi dalyvauti projekto veiklose, Milda dalyvavo darbo pokalbyje naujai duris atvėrusioje gydymo įstaigoje UAB „Medicus LT“. Tikslo siekianti ir atkali mergina neliko nepastebėta, tapo nauja įstaigos darbuotoja, apie kurią įmonės vadovas Audrius Kazlauskas atsiliepia vien gražiais žodžiais. O pati Milda sako: „Nesu iš tų, kurie sėdi ir nieko nedaro. Nesiruošiau ilgą laiką būti bedarbe, tačiau darbo birža padėjo greičiau savo svajonių darbą paversti realybe“.
 

Nuotr. Projekto dalyvė Milda savo naujoje darbo vietoje UAB „Medicus LT“.

Niekada nebijojau bandyti ir ieškoti savęs
Vaidotas – jaunuolis, įgijęs apdailininko kvalifikaciją džiaugėsi, kad turėjo galimybę dalyvauti projekte „Atrask save“, nes vis dar yra ieškantis savęs įvairiose srityse.
Dalyvaudamas veiklose Vaidotas stebino savo drąsa, pasitikėjimu ir begaliniu ryžtu. Jis tikino, kad projekte praleistas laikas jam tikrai naudingas ir rezultatyvus. Čia jis sutiko naujų žmonių su įvairiomis patirtimis, diskusijų metu pasisėmė naujų idėjų, kurias galima panaudoti įgyvendinant savo svajones.
Projekto metu lankydamasis policijos komisariate ir bendraudamas su Veiklos skyriaus tyrėja Nida Mažeikaite, Vaidotas labai susidomėjo galimybe savanoriškai padėti policijai, tampant „Policijos rėmėju“. Šio susidomėjimo rezultatas – jau pateiktas prašymas įstaigos vadovui, pasibaigusi patikra, ar Vaidotas atitinka policijos rėmėjams keliamus rezultatus. Beliko paskutinis žingsnis – mokymai, po kurių jaunuolis su dideliu entuziazmu vykdys jam skiriamas užduotis.

Nuotr. Projekto dalyvis Vaidotas ir Pakruojo policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėja Nida Mažeikaitė.

Pagalba vietoje ir tinkamu metu
Baigusi smulkiojo verslo organizatoriaus mokslus, Viktorija dirbo ne pagal įgytą profesiją, todėl darbas jai neteikė pasitenkinimo. Išėjusi iš darbo jauna mergina užsiregistravo Šiaulių teritorinės darbo biržos Radviliškio skyriuje, tikėdamasi darbo biržos specialistų pagalba susirasti darbą, atitinkantį jos įgytą verslo paslaugų vadybininko profesiją. Darbo biržos specialistė pasiūlė sudalyvauti ESF ir JUI projekte „Atrask save“. Kaip sako pati Viktorija: „Eidama į projektą nesitikėjau, kad jis suteiks man tiek naujų žinių, leis susipažinti su naujomis įmonėmis, kad projekto koordinatorė, lektoriai bus be galo kompetentingi, draugiški bei supratingi asmenys. Projektas praplėtė draugų ratą. Po apsilankymų įmonėje, jau žinojau, kurioje įmonėje norėčiau ir galėčiau save realizuoti kaip vadybininkė“. Pabaigus dalyvavimą projekto veiklose, merginai buvo pasiūlytas vadybininko darbas vienoje iš įmonių, kuriose lankėsi projekto veiklų metu. Pakalbinta Viktorija sakė esanti patenkinta tiek savo darbu, tiek draugišku kolektyvu.

Nuotr. Projekto dalyvė Viktorija

Mes tikime, kad šios ir kitos sėkmės istorijos turės tęsinį....

„Jaunimo garantijos“ – tai iniciatyva, skirta niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui nuo 15 iki 29 metų. Jaunuoliams teikiama įvairiapusiška pagalba – vyksta konsultacijos, motyvuojantys užsiėmimai ir paskaitos, padedančios atskleisti savo stipriąsias puses bei išsikelti tikslą. Padeda ne tik susikurti veiksmų planą, bet ir siūlomi būdai kaip jį kuo greičiau įgyvendinti. Jaunuoliai skatinami savanoriauti, padedama rasti praktikos vietą ar net darbovietę, teikiamos profesinio mokymo galimybės. Sužinoti daugiau informacijos galima apsilankius tinklapyje: www.jaunimogarantijos.lt

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas