Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Profesinė reabilitacija – galimybė realizuoti save
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. birželio 8 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis bendrai finansuojamo projekto „Pagalba neįgaliesiems“ dalyviams suteiktos profesinės reabilitacijos paslaugos padeda atstatyti darbo įgūdžius, įgyti arba tobulinti kvalifikacijas bei įgyti kompetencijų norint įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai.

Nuo projekto įgyvendinimo pradžios (2015 m. kovo 1 d.) profesinės reabilitacijos programą sėkmingai baigė 139 Šiaulių teritorinėje darbo biržoje registruoti neįgalieji,  kurių daugumai profesinės reabilitacijos paslaugos buvo teikiamos VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centre. Projekto dalyviai pasirinko  darbo rinkoje paklausias mokymo programas: masažuotojo, plataus profilio kirpėjo, dekoratyvinės kosmetikos, meno dirbinių iš odos gamintojo, floristo-gėlių pardavėjo ir kt.,  kurios yra sėkmingai pritaikomos individualioje veikloje dirbant su verslo liudijimu ar individualia veiklos pažyma. Per mėnesį nuo profesinės reabilitacijos programos pabaigos į darbo rinką įsiliejo kas antras projekto dalyvis, o savarankiškoje veikloje nepabūgo save išbandyti kas trečias neįgalusis.

Projekto „Pagalba neįgaliesiems“ dalyvė Edita iš Šiaulių, turinti 40 proc. darbingumo lygį, taip pat nusprendė save išbandyti savarankiškoje veikloje.

 „Kas ieško – tas randa“, - sako liaudies išmintis. Taip nutiko ir Editai, kuriai registracijos darbo biržoje metu buvo pasiūlyta dalyvauti projekto „Pagalba neįgaliesiems“ veikloje – profesinės reabilitacijos paslaugos. Kadangi moteris jau seniai galvojo, kad norėtų keisti profesiją, nes dirbti valytoja tapo per sunku, todėl pasiūlymas įgyti floristo – gėlių pardavėjo specialybę, labai patiko. Ši profesija jai pasirodė įdomi, kūrybinga ir suteikianti galimybę realizuoti save individualioje veikloje.

Nuo 2016 m. gruodžio mėn. iki 2017 m. balandžio mėn. moteris Šiaulių darbo rinkos mokymo centre moteris energingai siekė užsibrėžto tikslo – kuo daugiau išmokti, realizuoti save bei savo potencialą. Šiuo metu ji labai džiaugiasi, kad galėjo pasinaudoti profesinės reabilitacijos suteikta galimybe įgyti naują profesiją ir dėkoja visiems suteikusiems naudingų profesinių žinių, gerų emocijų ir praktinių įgūdžių. Pradėjusi savarankiškai dirbti pagal individualios veiklos pažymą – projekto dalyvė džiaugiasi savo sėkme ir gerais darbo rezultatais. Jaučia, kad jos darbas yra naudingas ir teikia žmonėms džiaugsmą. Ši sėkmės istorija rodo, kad projektas „Pagalba neįgaliesiems“ tikrai gali suteikti realią pagalbą ir atnešti dvigubą naudą neįgaliajam: įgyti paklausią profesiją ir susikurti sau darbo vietą.

 

Nuotr. Projekto dalyvė Edita

 

Žmogaus darbingumo sumažėjimas – ne kliūtis sėkmingai verslo pradžiai, o užsibrėžto tikslo siekimas įveikia visus kylančius sunkumus.

 

Projektas „Pagalba neįgaliesiems“ įgyvendinamas iki 2018 m. vasario 28 d.

Neįgalieji, turintys 0-45 proc. darbingumo lygį, kviečiami aktyviai dalyvauti projekto veikloje.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas