Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
ESF ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos finansuojamo projekto ,,Atrask save“ dalyviai sėkmingai atradę save
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. balandžio 13 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

Įgyvendinant projektą „Atrask save“, finansuojamą iš Jaunimo garantijų iniciatyvos ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, siekiama skatinti jaunimą įsitraukti į aktyvų visuomeninį gyvenimą bei sumažinti jaunimo nedarbo lygį. Šiaulių teritorinėje darbo biržoje nuo įgyvendinimo pradžios projekto veiklose dalyvavo 1200 nepasirengusių darbo rinkai jaunuolių, kas ketvirtas jaunas asmuo įsidarbino. 

Su kiekvienu jaunuoliu dirbama pagal individualų planą, sudarytą atsižvelgus į jo poreikius, įgytą išsilavinimą, kvalifikaciją, darbinę patirtį, tolimesnės karjeros planus, ypatingas dėmesys kreipiamas į jaunuolio motyvaciją dirbti ar mokytis. Projekto metu siekiama užtikrinti sklandų jaunuolių perėjimą po nedarbo laikotarpio, neaktyvaus gyvenimo į darbo rinką ar švietimo sistemą.

Kelmės skyriuje, tarp vaikinų populiaru rinktis vilkiko vairuotojų kursus. Baigę mokslus jaunuoliai nesunkiai įsidarbina. Dauguma merginų renkasi grožio srities profesinį mokymą: kirpėjų, manikiūrininkų ar visažistų kursus. Džiugu, kad dalyvės, pasirinkusios apskaitos kursus, baigusios mokslus ir atlikusios praktiką, taip pat sėkmingai įsidarbino. Viena iš projekto dalyvių Aurelija Banytė teigia, kad projekto veiklos – puiki galimybė apsispręsti, kuria linkme pasukti ir ką veikti. Pati Aurelija sėkmingai baigė veiklas ir nusprendė įgyti apskaitininko kvalifikaciją. Šiuo metu atlieka praktiką ir džiaugiasi, kad po praktikos bus įdarbinta bei dėkoja savo koordinatorei Viktorijai, kuri sugebėjo jos svajones paversti tikrove.

Projekto galimybėmis džiaugiasi ne tik savanoriauti nusprendusi Orinta Rimkutė, bet ir Šiaulių teritorinės darbo biržos Kelmės skyrius, kuriame ji savanoriavo. Orinta – atkakli, atsakinga ir siekia užsibrėžto tikslo, o šiuo metu įsidarbino pagal savo turėtą specialybę apskaitininke.

 
Kelmės skyriaus Projekto ,,Atrask save“  dalyviai sėkmingai baigę veiklas

Joniškio skyriaus projekto „Atrask save“ dalyvė Monika Kapustaitė džiaugiasi, kad darbo biržos specialistė pasiūlė dalyvauti projekte ir taip atrasti save. Monika buvo aktyvi dalyvė: susibendravo su kiekvienu dalyviu, užmezgė ryšį, su kitais dalyviais bendraudavo laisvu metu ir po projekto veiklų. Monika studijavo aukštojoje mokykloje, bet studijų nebaigė, nes sukūrė šeimą. Sėkmingai baigusi pirminę intervenciją nusprendė eiti mokytis, šiek tiek padvejojusi dėl kelių specialybių ir įsiklausiusi į lektorių ir koordinatoriaus įžvalgas, pasirinko kirpėjos amatą Šiaulių darbo rinkos mokymo centre. Moteris turėjo galimybę „pasimatuoti profesiją“. Apie projektą Monika Kapustaitė sako, kad „Projekte patiko lektoriai, visi buvo saviti, visapusiški ir įdomūs. Kiekvieną dieną eidavau į projektą su didžiausiu noru. Patiko edukaciniai išvažiavimai į skirtingas įstaigas ir supratau, kad mokslas – lengvai pasiekiamas, jei pats to nori. Mano projekto koordinatorė Laima – labai šiltas ir atsakingas žmogus, visada pasiruošusi padėti. Labai smagiai praleistas laikas, norėčiau dar pakartoti“.

Joniškio skyriaus Projekto ,,Atrask save“  dalyviai sėkmingai baigę veiklas

Šiaulių skyriaus 450 nepasirengusių jaunuolių dalyvavo projektinėse veiklose. Visi jie turėjo daugybę skirtingų lūkesčių ir tikslų, tačiau buvo jaunuolių, kuriems dalyvavimas projekte pakeitė jų pačių užsibrėžtus tikslus. Apskaitininkai, tolimųjų reisų vairuotojai, manikiūrininkai ir visažistai, šaltkalviai, virėjai ir konditeriai – tai pačios paklausiausios profesijos tarp Šiaulių jaunimo. Dalis, jau eidami mokytis – turi planą, kur dirbs ir įgaus patirties pasibaigus kursams, kiti suranda darbdavius vėliau.

Aina Valčiukienė dalyvauti projekte pradėjo tikėdamasi įgyti apskaitininko profesiją, tačiau įsibėgėjus veikloms, pradėjo labiau tikėti tuo, ką jau moka ir gali dirbti. „Kai koordinatorė pasiūlė dalyvauti užsiėmimuose, orientuotiems į samdomą darbą, ir sužinojus, kad reikės atlikti praktinį mokymą įmonėje, žiūrėjau atsargiai, nes atėjau turėdama aiškų tikslą mokytis, tačiau aplankius įmonę, susipažinus su jos vidine tvarka, nusprendžiau išbandyti savo jėgas dirbdama administratore. Šiuo sprendimu dabar labai džiaugiuosi ir esu dėkinga koordinatorei“.

Projektas „Atrask save“ Radviliškio skyriuje įgavo pagreitį, nes dalyvauja vis gausesnis būrys jaunuolių ne tik iš viso rajono, bet net ir iš tolimiausių vietų. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios iki kovo 31 d. sėkmingai projekto veiklas baigė ir kokybiškus pasiūlymus dirbti, mokytis ar užsiimti individualia veikla gavo 70 proc. dalyvių. 

Tai prasmingas ir sėkmingas projektas, kaip jį apibūdina didžioji dalis jaunuolių, dalyvavusių projekto veiklose. Dalis jaunimo, prieš ateidami į darbo biržą nieko nežinojo ar nebuvo apsisprendę dėl tolimesnio savo pasirinkimo. Dalyvavimas projekte suteikė didesnį pasitikėjimą savimi, leido geriau pažinti save bei tinkamai kurti savo karjerą ateityje. 

Kaip greitai prabėgo laikas, gal galiu pakartoti kursą, ar priimsite į kito srauto užsiėmimus, ar galėsime jus aplankyti?“ – kone kasdien Šiaulių teritorinės darbo biržos koordinatoriai girdi tokius ir panašius klausimus iš projekto veiklas baiginėjančių dalyvių. Tai pats geriausias įvertinimas koordinatoriams. 

Norinčius ir galinčius dalyvauti projekte „Atrask save“ kviečiame kreiptis į Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių skyrių aptarnaujančius specialistus.

Su jaunimu dirbantys specialistai – koordinatoriai: 

   Šiaulių TDB skyrius

Vardas, pavardė

Telefonas

Elektroninio pašto adresas

Koordinatorė Akmenės sk.

Viginta Šetkauskienė

(8 425) 569 06

Viginta.Setkauskiene@ldb.lt

Koordinatorė Joniškio sk.

Laima Baltrušaitienė

(8 426) 610 99

Laima.Baltrusaitiene@ldb.lt

Koordinatorė Kelmės sk.

Viktorija Jarašė

(8 427) 542 74

Viktorija.Jarase@ldb.lt

Koordinatorė Pakruojo sk.

Dovilė Pašakinskienė

(8 421) 523 50

Dovile.Pasakinskiene@ldb.lt

Koordinatorė Radviliškio sk.

Vaiva Vaičiūnienė

(8 422) 501 22

Vaiva.Vaiciuniene@ldb.lt

Koordinatorė Šiaulių sk.

Simona Lunskienė

(8 41) 502 824

Simona.Lunskiene@ldb.lt

Koordinatorė Šiaulių sk.

Ramunė Dzidzevičienė

(8 41) 502 824 

Ramune.Dzidzeviciene@ldb.lt   

Koordinatorė Šiaulių sk.

Milda Mineikytė

(8 41) 430 962

Milda.Mineikyte@ldb.lt       

Parengė: Šiaulių teritorinės darbo biržos projekto „Atrask save“ koordinatorės

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas