Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Jaunuoli, dalyvauk projekte „Atrask save“ ir įsidarbink!
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. kovo 15 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos visoje šalyje įgyvendina jaunimui skirtą projektą „Atrask save“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšomis.

Projekte teikiamos ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemonės neaktyviems, nedirbantiems ir niekur nesimokantiems 15-29 metų jaunuoliams. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios iki vasario 28 d. projekto veiklas sėkmingai baigė 871 Šiaulių teritorinės darbo biržos jaunuolis, 204 asmenys įsidarbino.

Šiaulių skyriaus dalyvė Gintarė grįžusi iš užsienio užsiregistravo teritorinėje darbo biržoje. Aptarnaujanti specialistė jai pasiūlė dalyvauti projekte „Atrask save“. „Tai projektas, suteikiantis jaunuoliams galimybes pažinti save, prisistatyti darbdaviui, aplankyti mokymo įstaigas ir susipažinti su galimomis darbovietėmis bei įtvirtinti įgytus įgūdžius“, – taip projektą pristatė darbo biržos specialistė. Pasak Gintarės, projekto veiklos padėjo optimistiškiau į viską žiūrėti ir ryžtingiau įsilieti į darbo rinką. Gintarė sėkmingai įsidarbino įmonėje UAB „Taurinta“ siuvėja.

Šiaulių skyriaus dalyvė Sigita po projekto „Atrask save“ pasinaudojo antrinės intervencijos projekto „Naujas startas“ įdarbinimo subsidijuojant priemone ir pradėjo dirbti įmonėje UAB „Automatizavimo sprendimai“ kavinės administratore, kur jai patikėta spręsti visas kavinės problemas: prižiūrėti padavėjų darbą, tvarkyti kasos knygas ir pan. Sigita teigia: „Šis darbas man labai patinka, kadangi mėgstu bendravimą, darbą tarp žmonių. Manau, kad projektas „Atrask save“ man padėjo ne tik įsidarbinti, bet ir suteikė didesnio pasitikėjimo savimi ir ryžto visada siekti savo tikslų“.

Šiaulių skyriaus dalyvė Dovilė teigia: „Projekto praktinio mokymo metu pasirinkau įmonę UAB „Skaidri apskaitos sistema“. Susipažinau su apskaitos sistema, administracinio darbo pagrindais. Šioje įmonėje darbas man labai patiko, kiekvieną dieną noriai dirbau ir stengiausi. Praktikai pasibaigus, įmonės vadovas man pasiūlė administratorės darbą. Taigi, esu šios įmonės dalis, toliau mokausi ir tobulėju. Džiaugiuosi dalyvavimu projekte, nes įgijau asmeninių, socialinių ir profesinių kompetencijų, gavau norimą darbą nuostabioje įmonėje ir galimybę kilti karjeros laiptais. Manau, kad sėkmė mus aplanko, kai patys dirbame ir to norime“.

Vilma iš Naujosios Akmenės teigia: „Labai daug sužinojau apie save, išmokau tinkamai prisistatyti, išsisukti iš keblių situacijų pokalbyje dėl darbo, pasisėmiau patirties kaip tinkamai išsikelti karjeros tikslus, o po to jų siekti, kaip planuoti savo laiką. Tikrai labai džiaugiuosi prasmingai praleistu laiku ir tuo, kad projekto dėka po praktikos atlikimo gavau pasiūlymą ir toliau dirbti“.

Pakruojo skyriaus dalyvė Alina labai džiaugiasi projektu ir dalinasi savo patyrimu: „Projektas iš pat pradžių man nekėlė labai didelio susižavėjimo. Nesu labai bendraujanti, tai keista buvo dalyvauti užsiėmimuose su grupe visiškai skirtingų asmenų, tačiau kartu ir labai įdomu, nes galėjome vienas iš kito pasimokyti. Susiradau ne tik daug draugų, su kuriais ir dabar socialinėje svetainėje „Facebook“ bendraujame, bet ir darbą, kurio ieškojau. Profesijos neturiu, tačiau labai norėjau išbandyti darbą kavinėje. Projekto metu praktiką atlikau picerijoje „Pas Karoliną“. Džiaugiuosi, kad buvau pastebėta ir įmonės savininkas Petras Grigaliūnas pasiūlė likti – tai, manau, buvo mano viena iš laimingiausių dienų. Rekomenduoju visiems jauniems žmonėms, kurie šiuo metu niekur nedirba ar nesimoko, sudalyvauti projekte“.

 

Nuotr. Pakruojo skyriaus Projekto dalyvė Alina

 

Pakruojo sk. koordinatorė Dovilė labai džiaugiasi, kad picerijos savininkas Petras Grigaliūnas teigiamai atsiliepia apie projektą ir jam pasiūlyta galimybe įsitraukti į veiklas kaip rajono darbdaviui. Anot Petro Grigaliūno, puiku, kad darbo birža didelį dėmesį skiria jaunimui, sudaromos realios galybės išbandyti norimą darbo sritį.

Projekto dalyviai žino, kad baigę pirminę intervenciją jie turės didesnes galimybes įsidarbinimui. Tai patvirtino ir Kelmės skyriaus dalyvė Audronė, kuri dalyvavo orientuotiems į samdomą darbą dalyviams skirtose veiklose ir praktikos metu įgijusi patirties įmonėje „Raudoni obuoliukai“ ten ir įsidarbino administratore. Projekto dalyvę Audronę įdarbinusiam darbdaviui nustatytą laikotarpį mokama subsidija, kompensuojanti darbo užmokesčio ir valstybinio privalomojo socialinio draudimo įmokas.

Apie projektą teigiamai atsiliepia ne tik dalyvaujantys jaunuoliai, bet ir (juos įdarbinantys) Šiaulių apskrities darbdaviai:

UAB „Multimeda“ nuolat ieško ryžtingų, darbščių, greitai besimokančių jaunų darbuotojų, kurie papildytų kolektyvą. Darbdavio kriterijus atitiko projekto dalyvė Fausta ir puikiai prisitaikė prie įmonės komandos, greitai išmoko ir įvaldė darbinius įgūdžius bei sėkmingai vykdo paskirtas užduotis.

D. Galkio logistikos paslaugas teikiančioje individualioje įmonėje po projekto įsidarbino Dovilė. Jai patiko pasiūlytos pareigos ir tolimesnės karjeros galimybės. Darbdavys pasirinko Dovilę kaip patikimą, gebančią greitai mokytis bei prisitaikančią įvairiose situacijose.

UAB „Montavita“ įdarbino dalyvį Eimantą. Anot darbdavio: „Eimantas – tai jaunas, perspektyvus jaunuolis, kuris optimistiškai nusiteikęs darbui kartu“.

Kuršėnų įmonės UAB „Guarana“ vadovas patenkintas darbuotoju Artūru. Vadovo teigimu, tai labai pareigingas, atsakingai atliekantis savo pareigas ir jam paskirtas užduotis. Artūras prieš įsidarbinimą atliko 20 dienų praktinį mokymą šioje įmonėje ir savo uoliu bei sąžiningu darbu įgijo darbdavio pasitikėjimą.

  

Norinčius dalyvauti projekte „Atrask save“ kviečiame kreiptis į Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių skyrių aptarnaujančius specialistus.

Su jaunimu dirbantys specialistai – koordinatoriai: 

   Šiaulių TDB skyrius

Vardas, pavardė

Telefonas

Elektroninio pašto adresas

Koordinatorė Akmenės sk.

Viginta Šetkauskienė

(8 425) 569 06

Viginta.Setkauskiene@ldb.lt

Koordinatorė Joniškio sk.

Laima Baltrušaitienė

(8 426) 610 99

Laima.Baltrusaitiene@ldb.lt

Koordinatorė Kelmės sk.

Viktorija Jarašė

(8 427) 542 74

Viktorija.Jarase@ldb.lt

Koordinatorė Pakruojo sk.

Dovilė Pašakinskienė

(8 421) 523 50

Dovile.Pasakinskiene@ldb.lt

Koordinatorė Radviliškio sk.

Vaiva Vaičiūnienė

(8 422) 501 22

Vaiva.Vaiciuniene@ldb.lt

Koordinatorė Šiaulių sk.

Simona Lunskienė

(8 41) 502 824

Simona.Lunskiene@ldb.lt

Koordinatorė Šiaulių sk.

Ramunė Dzidzevičienė

(8 41) 502 824 

Ramune.Dzidzeviciene@ldb.lt   

Koordinatorė Šiaulių sk.

Milda Mineikytė

(8 41) 430 962

Milda.Mineikyte@ldb.lt     

  

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas