Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
„Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ – Šiauliuose
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. vasario 10 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Jaunimo garantijos – visomis Europos Sąjungos kalbomis skambanti frazė, tačiau jaunam žmogui vis dar kyla klausimų – kas tai, kaip jomis pasinaudoti ir kokia jų nauda? Vasario 9-ą dieną, Šiaulių Jaunimo centre vyko renginys „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“.

Renginio dalyviai su Jaunimo garantijomis susipažino per patyriminį dinaminį asmenybės tobulėjimo užsiėmimą, kurį vedė profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris. Čia jaunuoliai mokėsi bendrauti – aiškiai išreikšti save ir išklausyti bei suprasti kitą, pasidalinti  savo svajonėmis ir planais, galbūt  rasti visiškai taip pat mąstantį žmogų ir išeiti iš renginio jau turint potencialų darbo partnerį. Mindaugas įtraukė jaunuolius į veiklas, atliekant kūrybinės ir struktūrinės užduotis.

Renginio metu jaunuoliai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas  protų kovoje „Ar esi interneto guru?“ ir sužinoti daugiau apie informacinių technologijų sektorių. Tai buvo  ne tik puikus būdas linksmai praleisti laiką, bet ir galimybė tuo pačiu išmokti naudingų dalykų. Net jei neplanuojama dirbti šioje srityje, žinios apie informacines technologijas pravers visiems, nes ateityje 90 proc. ar net daugiau darboviečių jų reikalaus.

 

 

Jaunuoliai taip pat dalyvavo pažintiniame vizite UAB „Baltik vairas“, kurio metu  susipažino su įmonės veikla ir pamatė įmonės darbą iš arti, galėjo įvertinti ne tik darbo sąlygas, bet ir iš pirmų lūpų išgirsti, kokio išsilavinimo, charakterio savybių toje darbovietėje reikia. „Baltik vairas“ šiandien yra didžiausias dviračių ir e-dviračių gamintojas Šiaurės Europoje. Įmonė eksportuoja aukštos kokybės dviračius į daugelį Europos šalių. 6 gamybos linijomis gaminama 1700 skirtingų modelių, įmonė pajėgi pagaminti 500 000 dviračių per metus. Keli procentai gaminių lieka Baltijos šalyse, kiti iškeliauja į 14 šalių – Vokietiją, Nyderlandus, Daniją, Šveicariją, Austriją, Suomiją ir kt. Gamykloje nuolat dirba 320 žmonių, sezoninio bumo metu darbuotojų skaičius viršija 600. Jaunuoliams  buvo pristatyta, kad šioje  darbovietėje yra daugybė skyrių, skirtingų pareigybių, todėl kiekvienas gali atrasti, kuo jam patiktų užsiimti. Šį jaunuolių vizitą organizavo Lietuvos pramonininkų konfederacija.

 

 

 

„Sužinok, kad gali!“, – sako Jaunimo garantijų iniciatyvos šūkis, kviečiantis užsukti į organizuojamus renginius. Lietuvos darbo biržos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamo turo tikslas – pasiekti kuo daugiau nesimokančių ir niekur nedirbančių jaunų asmenų, pabendrauti su jais, atsakyti į kylančius klausimus ar tiesiog padrąsinti – patirtis rodo, kad kartais užtenka ir tiek. Artimiausi renginiai vasario mėnesį:

Radviliškyje (Jaunimo erdvėje, Radvilų g.17), atsakinga JDC skyriaus vyr. specialistė Ruslana Veitienė, tel. (8 422) 615 09;

Akmenėje (Jaunimo darbo centre, Taikos g.1), atsakinga JDC skyriaus vyr. specialistė Daiva Klusienė, tel. (8 425) 525 03;

Kelmėje (Jaunimo darbo centre, Žemaitės g. 24), atsakinga JDC skyriaus vyr. specialistė Regina Daukšaitė, tel. (8 427) 544 91.

Jaunimo garantijų iniciatyva, kuria siekiama nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui per 4 mėnesių laikotarpį suteikti darbo, mokymosi ar praktikos pasiūlymą, Lietuvoje yra įgyvendinama nuo 2014 metų pradžios. Šiomis galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas jaunas žmogus iki 29 metų amžiaus.

Projektu „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“, kuris tęsis iki 2017 m. vidurio, siekiama prisidėti prie sklandaus ir kokybiško Jaunimo garantijų įgyvendinimo bei efektyvesnio nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių informavimo apie užimtumo galimybes.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas