Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
ESF projekto "Atrask save" sėkmės istorijos
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. vasario 9 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Lietuvos darbo birža visoje šalyje įgyvendina JUI ir ESF lėšomis finansuojamą jaunimui skirtą projektą „Atrask save“, kuriame teikiamos ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemonės. Šiame Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projekte skatinamas dalyvauti neaktyvus, nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis 15-29 metų jaunimas.

Viena iš Projekto veiklų – nepasirengusių darbo rinkai bedarbių, orientuotų į samdomą darbą, supažindinimas su darbo rinka. Projekto „Atrask save“ dalyviams suteikta puiki galimybė atlikti praktinius mokymus įmonėse, „pasimatuoti“ profesiją bei numatyti tolimesnius savo tikslus. Smalsu buvo sužinoti ne tik kaip sekasi dalyviams, bet kaip tai vertina įmonės atstovai bei patys dalyviai: ar tinkamai pasirinko profesiją, ar tinkamos galimybės saviraiškai, ar ?

Nuvykus į Radviliškio savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių ir pakalbinus skyriaus vedėją Nijolę, kaip sekasi jos praktikantei Raimondai, išgirdome: „Raimonda yra aktyvi, lanksti, gebanti lanksčiai prisitaikyti naujoje darbinėje veikloje, labai imli naujai darbo veiklai, greitai orientuojasi atlikdama naujas užduotis. Šiltai bendraujanti ne tik su bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojomis, bet ir su jaunaisiais Radviliškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus lankytojais. Nors būdama tik keletą dienų ir stebėdama, jaučia ko nori čia ateinantys vaikai, kas juos domina, kaip galima patenkinti įvairius bei keisčiausius jų poreikius. Tinkamiausia darbo vieta jai, manau, būtų klientų aptarnavimo sfera. Smagu, kai į kolektyvą įsilieja, nors ir trumpam, jaunesni darbuotojai, geriau išmanantys ir suvokiantys mažųjų lankytojų poreikius.

- Raimondos mintys ir patirtis dalyvaujant projekte „Atrask save“: kodėl esu šiame projekte? – pati savęs klausiu ir iš čia atsakymas, kad tai sėkmingas atradimas šiuo metu, nes tai suteikia galimybę išbandyti įvairias veiklas ir objektyviau pasirinkti tolimesnį savo karjeros planavimą. Baigusi mokyklą dar nežinojau kuo noriu būti, o ir nebuvo galimybių „pasimatuoti“ poreikius atitinkančią profesiją. „Atrask save“ projekte tai atradau. Manau, kad tai šauni galimybė, leidžianti pasiekti daugiau nei tikėjausi. Rekomenduosiu ir kitiems jaunuoliams tai išbandyti ir pasinaudoti suteikiamomis galimybėmis.

Apsilankius įmonėje „Autokaravanas“, vykdančioje logistikos ir transporto paslaugas ir pakalbinus įmonės vadovą Aloyzą, išgirdome: "džiugu, kad gavome pasiūlymą dalyvauti Projekto įgyvendinime ir sulaukiame jaunuolių, tikrų pagalbininkų. Naujai atėję darbuotojai dažniausiai neturi jokių darbinių įgūdžių transporto srityje, o šis jaunimas, dalyvaudamas projekte ir atlikdamas praktiką puikiai įsilieja į kolektyvą: susipažįsta su reikalavimais darbo vietai, vidaus tvarkos taisyklėmis bei darbo privalumais. Atlikę praktiką, jie jau konkrečiai žino ko laukti ir tikėtis šiame darbe. Jie tarsi save išbando“.

- Pakalbinus „Autokaravane“ praktiką atliekantį jaunuolį Žilviną, išgirdome: „pasirinkau gerai. Atlikdamas, praktiką jau planuoju toliau savo karjerą – įgysiu reikalingos kategorijos teises ir dirbsiu tolimųjų reisų vairuotoju. Jau dabar įmonės vadovas kalbina įsidarbinti, nes tolimųjų reisų vairuotojų nuolat stinga. Tikiuosi, kad pavyks įgyvendinti savo norus. Žinoma, tai gal ir nėra mano „svajonių“ darbas, bet tai puiki galimybė susipažinti praktiškai. Tai šaunus projektas, leidžiantis ir suteikiantis galimybę atrasti save“.

Apsilankius ir bendraujant su individualios įmonės „Haringa“ atsakingu įmonės darbuotoju, kuris atsakingas už jaunuolius, atliekančius praktiką įmonėje, išgirdome džiugią informaciją: „tai gera paspirtis, kai darbo būna daugokai ir reikia labai greitai viską sutvarkyti. Šiame projekte dalyvaujantys jaunuoliai žymiai greičiau suvokia, ką ir kaip reikia atlikti. Norėtųsi jų buvimo nuolat, nes jie į kolektyvą įneša ne tik jaunatviškos nuotaikos, bet ir spartesnio darbo atlikimo, racionalesnių pasiūlymų“.

- Apsilankymo įmonėje „Haringa“ metu, kurioje praktiką atlieka projekto „Atrask save“ dalyvis Elijus ir pakalbinus, kaip jam sekasi, išgirdome: „tai kažkas naujo ir neįtikėtino, ypač kai sunku pasirinkti profesiją, o ir mokslas – brangus. Atlikdamas praktinę veiklą susipažinau su prekybine veikla, vadybinėmis galimybėmis ir kokių reikia žmogiškųjų savybių, norint veikti šioje prekybinėje veikloje ir manau jau žinau, ką veiksiu toliau, kai baigsiu dalyvavimą projekte. Projektas šauni galimybė išbandyti, atrasti save ir suprasti ko noriu“. 

  Norinčius dalyvauti projekte kviečiame kreiptis į Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio skyrių aptarnaujančius specialistus. Su jaunimu dirbantys specialistai – koordinatoriai:

 

  Šiaulių TDB skyrius

Vardas, pavardė

Telefonas

Elektroninio pašto adresas

Koordinatorė Akmenės sk.

Viginta Šetkauskienė

(8 425) 569 06

Viginta.Setkauskiene@ldb.lt

Koordinatorė Joniškio sk.

Laima Baltrušaitienė

(8 426) 610 99

Laima.Baltrusaitiene@ldb.lt

Koordinatorė Kelmės sk.

Viktorija Jarašė

(8 427) 542 74

Viktorija.Jarase@ldb.lt

Koordinatorė Pakruojo sk.

Dovilė Pašakinskienė

(8 421) 523 50

Dovile.Pasakinskiene@ldb.lt

Koordinatorė Radviliškio sk.

Vaiva Vaičiūnienė

(8 422) 501 22

Vaiva.Vaiciuniene@ldb.lt

Koordinatorė Šiaulių sk.

Simona Lunskienė

(8 41) 502 824

Simona.Lunskiene@ldb.lt

Koordinatorė Šiaulių sk.

Ramunė Dzidzevičienė

(8 41) 502 824 

Ramune.Dzidzeviciene@ldb.lt   

Koordinatorė Šiaulių sk.

Milda Mineikytė

(8 41) 430 962

Milda.Mineikyte@ldb.lt       

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas