Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Atsakingas profesijos pasirinkimas - sėkminga ateitis
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. vasario 3 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

2017 m. sausio 31 d. Šiaulių teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriuje Radviliškyje vyko renginys Radviliškio Vaižganto gimnazijos moksleiviams. Būsimiems abiturientams dabar metas, kai liko nedaug laiko iki brandos egzaminų ir reikia apsispręsti, kokią profesiją pasirinkti, kur studijuoti. Tad  Jaunimo darbo centras inicijavo renginį  moksleiviams, kuriame dalyvavo Radviliškio rajono darbdaviai ir socialiniai partneriai.

Viliaus Adomaičio individualios įmonės atstovė Viktorija Adomaitienė moksleiviams pristatė veterinaro profesiją, supažindino, kokius dalykus reikės mokytis pasirinkus šią profesiją, papasakojo, kokia yra darbo kasdienybė veterinarijos klinikoje. Šios profesijos tikslas –  diagnozuoti įvairių gyvūnų ligas, taikyti naujausius ligų diagnostikos ir gydymo būdus, suteikti kvalifikuotą veterinarinę pagalbą bei įvertinti gyvūninių žaliavų ir produktų saugą. Svarbiausia savybė renkantis šią profesiją – tai meilė gyvūnams, bet vien šios savybės nepakanka, reikia ir tvirtumo, analitinio mąstymo, organizuotumo.

Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro atstovė vyriausioji  slaugytoja Lina Beresnevičienė pristatė medicinos darbuotojų profesijas. Šiuo metu Radviliškio rajone, kaip visoje Lietuvoje, trūksta įvairių medikų, nes daugelis jų išvyksta dirbti į užsienį. Į ligoninę ir polikliniką atvyksta konsultuoti ir gydyti medicinos specialistai iš kitų miestų. Gydytojo profesija yra viena atsakingiausių. Pagrindinės priežastys, kodėl jaunimas renkasi gydytojo profesiją, tai yra darbo užmokestis, įsidarbinimo galimybės, prestižas, veiksmas, potraukis į gamtos mokslus.

Nuotr. Renginio akimirka

UAB „Medilana“ atstovas Eimutis Maminskas jaunimą supažindino su matininko, geodezininko, projektuotojo ir architekto profesijomis. Eimučio nuomone, statybos inžinerijos profesija yra universaliausia, nes šios profesijos atstovai išmano ir statybininko, ir geodezininko, ir inžinieriaus darbą. Šiai profesijai reikalingos tokios asmeninės savybės, kaip analitinis mąstymas, atsakingumas, darbštumas, iniciatyvumas. Studijų metu tenka mokytis daug matematikos, fizikos, kompiuterinių įgūdžių. Taip pat reikia žinoti daug įstatymų, kurie nuolat keičiasi.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro atstovė Gražina Butvilienė papasakojo apie maisto ruošimo technologo profesiją. Šios profesijos specialistas turi išmanyti maisto ruošimo technologiją, gamybos organizavimą, lankytojų aptarnavimą, maitinimo įmonių vadybą, sanitariją ir higieną.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ Radviliškio vagonų depo teisininkė Lina Labanauskienė pristatė savo profesiją. Besirenkantieji šią studijų kryptį dažnai teisininko darbą įsivaizduoja kaip pelningą profesinę veiklą, tačiau nesusimąsto nei apie atsakomybę, nei apie funkcijas, kurias būnant teisininku reikės atlikti. Tradicinės teisinės profesijos, su kuriomis dažnai visuomenėje ir siejama teisininko profesija yra teisėjas, antstolis, notaras ir advokatas. Vis dėlto jau renkantis teisės studijas į šią specializaciją reikėtų žvelgti plačiau: teisinis išsilavinimas atveria kelius ir kitoms teisinėms profesijoms bei pareigybėms. Teisininkai yra paklausūs darbuotojai didelėse įmonėse, bankuose, nemažai jų reikia ir valstybės tarnyboje, taip pat padedant įgyvendinti valstybės perduotas funkcijas, pavyzdžiui, administruoti bankroto procedūras.

Nuotr. Renginio akimirka

Į renginį pakviesta fotografė Vaiva Vaičiūnienė prisidalino savo patirtimi. Jos profesija yra dailė ir dizainas. Mokantis šios specialybės, neatsiejama dalis yra fotografija, tačiau teko mokytis ir tapybos, kompozicijos ir medžiagų technologijos. Baigus šiuos mokslus galima dirbti reklamos, interjero dizaino ir pedagogikos srityse.

Būsimi abiturientai buvo aktyvūs, domėjosi profesijomis ir jų suteikiamomis galimybėmis. Juk tinkamas profesijos pasirinkimas lemia sėkmingą karjerą ir ateitį.

Sėkmės moksleiviams renkantis profesiją!

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas