Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paskatinimai ir apdovanojimai
Ūkio subjektų priežiūra
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Biržuose – projekto „Jaunimo garantijos“ renginys
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. kovo 10 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Kovo 9-ą dieną, Biržų jaunimo darbo centre vyko renginys „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“. Užsiėmimuose aktyviai dalyvavo 27 jaunuoliai, kurie turėjo galimybę plėsti pažinčių ratą, geriau pažinti save, o svarbiausia – sužinoti, kad gali!

Renginio dalyviai su Jaunimo garantijomis susipažino per patyriminį užsiėmimą, kurį vedė profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris. Jo metu buvo atliekamos kūrybinės ir struktūrinės užduotys, paremtos „Geshtalt“ terapijos bei patyriminio mokymosi teorijos principais. 

Protų kovoje „Ar esi interneto guru?“ pasitikrino savo žinias  apie internetą.  Po interaktyvių užsiėmimų jaunimas vyko į įmonę „SLT Industrial Components“, susipažino su jos veikla ir pamatė įmonės darbą iš arti. Šį jaunuolių vizitą organizavo Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Jaunimui iškylant klausimų – kas yra Jaunimo garantijos, kaip jomis pasinaudoti? Jaunimo garantijoms viešinti verslas kartu su viešuoju sektoriumi įgyvendina projektą „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“. Lietuvos darbo birža, viena iš projekto partnerių, rugsėjį startavo  su renginių ciklu „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ ir kviečia jaunimą į jį aktyviai įsitraukti.

Jaunimo garantijos - tai priemonių rinkinys, jaunimo užimtumui didinti. Jaunimo garantijomis siekiama užtikrinti, kad jaunimui iki 29 metų amžiaus per keturis mėnesius nuo formaliojo mokymo užbaigimo ar tapimo bedarbiais būtų pateikiamas kokybiško darbo pasiūlymas, pasiūlymas tęsti studijas, atlikti stažuotę ar praktiką. Parama jaunuoliams teikiama atsižvelgiant į konkrečius jauno žmogaus polinkius ir galimybes. Iniciatyva įgyvendinama jau nuo 2014-ųjų.

Jaunimo garantijų tikslas – suaktyvinti jaunimą, per kaip įmanoma trumpesnį laikotarpį, išlaikant ryšį su darbo rinka arba užtikrinant tolesnio išsilavinimo galimybę. Taip siekiama mažinti jaunimo nedarbą ir pagerinti jaunuolių, kurie nei dirba, nei mokosi, padėtį, padedant susirasti darbą baigus mokslus. 

Lietuvoje Jaunimo garantijų galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas nedirbantis ir nesimokantis, darbo biržoje registruotas ir neregistruotas, jaunas žmogus nuo 15 iki 29 metų amžiaus.

 

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas