Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Trečiųjų šalių piliečių įdarbinimas Marijampolės teritorinės darbo biržos aptarnaujamoje teritorijoje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. rugpjūčio 8 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Jau kelerius metus stebima tendencija, kad atvykstančių iš trečiųjų šalių darbuotojų skaičius didėja.

Lietuvos verslas vis plačiau atveria duris užsienio darbuotojams – jų daugėja. Tai nulemia ne tik tam tikrų profesijų atstovų trūkumas Lietuvoje, bet ir būtent profesionalių vienos ar kitos srities atstovų stygius. Tai galima paaiškinti tuo, kad mūsų kvalifikuoti specialistai išvyksta dirbti į užsienį, kita vertus, tam tikruose sektoriuose matyti augimas. Kadangi tendencijos yra teigiamos, auga ir darbo jėgos poreikis. Patikimų, patyrusių ar aukštos kvalifikacijos specialistų Lietuvoje neradę darbdaviai dažniau kreipia žvilgsnius į trečiąsias šalis ir ten ieško darbuotojų. Tačiau pirmenybė įdarbinant visada teikiama Lietuvos ar Europos Sąjungos piliečiams.

Darbdavių poreikiams kvalifikuotai darbo jėgai patenkinti nuo 2018 m. sausio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. Marijampolės teritorinėje darbo biržoje išduoti 26 leidimai dirbti trečiųjų šalių piliečiams Lietuvoje (per 2017 metų tą patį laikotarpį – 13). Daugiausiai leidimų dirbti išduota paltaus profilio statybininkams, apdailininkams, mėsos išpjaustytojams, fermos operatoriams.
Darbo biržos išduoti leidimai/sprendimai nesuteikia užsieniečiui teisės gyventi Lietuvoje, kartu reikia turėti ir nacionalinę vizą arba leidimą gyventi. Svarbu, jog su Šengeno viza atvykęs asmuo Lietuvoje dirbti negali.

Darbinant užsieniečius pagal profesijas, kurios yra įtrauktos į trūkstamų profesijų sąrašą  pagal ekonominės veiklos rūšis, leidimo dirbti nereikia, bet yra prievolė pateikti teritorinei darbo biržai darbo sutarties kopiją. Taip buvo užregistruota 200 užsieniečių darbo sutarčių kopijų (2017 metais - 136). Didžiąją jų dalį sudarė užsieniečiai įdarbinti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais.

Užsieniečių įdarbinimo tvarka Lietuvoje nuo šių metų pradžios dar kartą supaprastinta. Užsieniečius įdarbinančios įmonės gali pretenduoti patekti į vadinamąjį baltąjį – Patvirtintų įmonių – sąrašą. Šioms įmonėms įdarbinimo procese  taikoma mažiau formalumų.
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas