Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Dalyvavimas projekte ,,Atrask save“ sudarė galimybę dirbti svajonių darbą
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. liepos 2 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Marius studijavo Informatiką Kauno technologijos universitete. Nors jaunuolis įgijo darbo rinkoje labai paklausią profesiją, darbo paieška vyko ne taip sklandžiai kaip jis įsivaizdavo. Siuntinėjant gyvenimo aprašymus į įmones, sulaukti pakvietimo į pokalbį pasirodo nėra tokia jau didelė tikimybė, todėl jaunuolis kreipėsi į Marijampolės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyrių. Marius buvo girdėjęs, kad Darbo birža tiesiogiai bendrauja su darbdaviais, todėl jam pasirodė tai puiki galimybė padidinti savo šansus įsidarbinti.

Kaip ir kiekvienam studentui tik pabaigus mokslus darbo rinkoje įsitvirtinti buvo tikrai sunku, labai mažai darbdavių nori priimti žmogų, kuris galima sakyti neturi praktinių įgūdžių, o įgauti jų nedirbant irgi nėra lengva. Ne kartą po darbo pokalbio teko nusivilti nesulaukus atsakymo iš darbdavio“, - prisimena savo nesėkmingą darbo paiešką jaunasis informatikas.  

Užsiregistravus darbo biržoje, jaunuoliui buvo pasiūlyta dalyvauti projekte ,,Atrask save“. Suderinus su vienu iš Marijampolės darbdavių dėl Mariaus įdarbinimo, vaikinas buvo išsiųstas mokytis į Vilnių pagal neformaliojo profesinio mokymo JavaSript programą.

Atvykęs į darbo biržą buvau maloniai nustebintas. Iš aplinkinių buvau girdėjęs įvairių atsiliepimų, tačiau mano atsiliepimai yra tik teigiami. Antro apsilankymo metu, po supažindinimo su bendra tvarka, buvo pasiūlyta dalyvauti projekte „Atrask save“. Projekto metu buvo sudaryta  galimybė kelti kvalifikaciją. Projektas buvo labai įdomus, jo metu  atliekamos įvairios užduotys ir pratimai leidžiantys geriau pažinti save, patariama kaip būsimam darbdaviui parodyti savo stipriąsias savybes, kokios didžiausios klaidos daromos darbo pokalbio metu ir kaip jų išvengti bei kita naudinga informacija. Rekomenduočiau šį projektą visiems. Tikrai manau, kad tai, ką sužinojau projekto metu, padėjo man įsidarbinti į pasiūlytą darbo vietą“, - dalinosi savo įspūdžiais Marius.

Kad Marius įtvirtintų mokymuose gautas žinias, jo būsimam darbdaviui buvo pasiūlyta subsidija ir vaikinas įdarbintas pagal įdarbinimo subsidijuojant priemonę.

„Kažką patarti kitam žmogui dėl jo ateities yra labai sudėtinga, juk kiekvienas esame skirtingas, nebent galėčiau pasakyti, kad reikėtų bandyti sieti savo ateitį su pomėgiais. Ar kas gali būti geriau negu kiekvieną dieną užsiimti savo mėgstama veikla ir dar už tai gauti pinigų“, – džiaugiasi šiandien jau dirbantis Marius.

Labiausiai vaikinas džiaugiasi, kad studijų metais įgytas žinias, jis gali pritaikyti praktikoje, ir teigia, kad jaučiasi gerai grįžęs į gimtąjį miestą – čia taip pat galima oriai gyventi, realizuoti save ir tobulėti.  

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas