Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Akcijos atvirų durų dienos mokiniams Vilkaviškio jaunimo darbo centre
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. birželio 12 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Kiekvienais metais, prasidedant vasarai, kyla mokinių susidomėjimas įsidarbinimo galimybėmis vasaros atostogų metu. Akcijos metu Vilkaviškio Jaunimo darbo centras organizavo renginių ciklą. Virbalio pagrindinėje mokykloje vykusio renginio metu mokiniai buvo supažindinti su darbo rinka, aptartos elgesio taisyklės darbo vietoje. Po paskaitos mokiniai galėjo dalyvauti protmūšyje „Ar pažįsti profesijas?“.

Susitikime su Vilkaviškio „Aušros“ gimnazistais Valstybinės mokesčių inspekcijos vyr .specialistas Marius Glodas ir Daiva Bartkuvienė pateikė aktualią informaciją apie darbo sutarčių sudarymą, darbuotojo teises ir pareigas, asmenų iki 18 metų įdarbinimo tvarką, darbo laiką ir jiems draudžiamus dirbti darbus.

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje viešėjusi Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokesčių informacijos departamento Švietimo ir konsultavimo skyriaus I poskyrio vyr. specialistė Erika Skaržinskienė gimnazistus supažindino su mokesčių aktualijomis.

Atvirame jaunimo centre vyko susitikimas su savanore Monika, kuri 5 mėnesius savanoriavo Nepale. Monika, pasipuošusi tradiciniu nepalietišku aprėdu, visus ateinančius į susitikimą pasveikino nepalietiškai – visų kaktas pažymėjo raudonu tašku, kuris reiškia pagarbą. Dar mokykloje mergina žinojo, kad norės studijuoti mediciną, padėti žmonėms. Ji baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir įgijo bendrosios praktikos slaugytojos specialybę. 4 metus dirbo Kauno klinikose. Darbas merginai patiko, bet kažko trūko. Beveik 3 metus Monika domėjosi savanoriška veikla – skaitė, dalyvavo įvairiuose susitikimuose. Tik išėjusi iš darbo, sėdo prie kompiuterio ir pasinėrė į paieškas. Monikos žodžiais: „reikia laiko ir valios, viskas yra įmanoma“. Nepalas - mažai pažįstamas valstybė, todėl pasakojimo pradžioje pristatė šalies geografinę padėtį  ir politinę situaciją. Katu su Monika šalyje savanoriavo dar vienas lietuvis, 2 ispanės ir 2 vengrės. Visi savanoriai gyveno vietinių nepaliečių šeimose. Monika su kolege iš Vengrijos atliko sociologinį tyrimą, kurio metu apklausė 200 moterų, ką jos žino apie moters sveikatą ir higieną. Apibendrinusios rezultatus, merginos vykdė prevencinius mokymus. Vėliau vedė sanitarijos ir higienos pamokas mokyklose. „Savo buvimu ir darbais Nepale norėjau įnešti naujų vėjų, parodyti tiems žmonėms, kad gyvenimas gali būti ir kitoks, kad visi pasaulio žmonės turi turėti vienodas teises ir sąlygas“,- sakė Monika.

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Jūratė Drunienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas