Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
MTDB Vilkaviškio skyriaus darbuotojų vizitai pas rajono darbdavius
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. birželio 8 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Š. m. birželio 6 d. Marijampolės teritorinės darbo biržos Vilkaviškio skyriaus vedėja Reda Besasparienė, vyr. specialistės Irena Kviesulaitienė, Renata Baltūsytė, paslaugų darbdaviams specialistė Rasa Raudonaitienė vyko pas Vilkaviškio r. darbdavius susipažinti su darbo specifika bei reikalavimais darbo vietose.

Pirmas vizitas vyko įmonėje UAB „BALTIJOS TEKSTILĖ“. Vizito tikslas – tiesiogiai susipažinti su įmonės veikla, darbo pobūdžiu, specifika, aptarti įsidarbinimo galimybes įmonėje, išsiaiškinti darbuotojams reikalingas kompetencijas bei reikalavimus darbo vietose.

UAB „Baltijos tekstilė“ – gilias tradicijas turinti audimo įmonė, dirbanti su žinomais Europoje partneriais. Kompanija garsėja baldinių bei techninių audinių gamyba, o apie 90 proc. įmonės produkcijos yra eksportuojama į užsienio šalis.

Įmonėje UAB „Baltijos tekstilė“ vilnonio audinio gamyba buvo pradėta 1936 metais. 1999 metais  buvo atkurta Lietuvos - Danijos uždaroji akcinė bendrovė „Baltijos tekstilė“, atnaujinusi audimui reikalingą įrangą, pastatus bei įdarbinusi kvalifikuotus, ilgą darbo patirtį turinčius, darbuotojus. Įmonės padaliniai yra Vilkaviškyje ir Marijampolėje. Abiejuose  padaliniuose dirba apie 110 darbuotojų, Vilkaviškyje – 75 darbuotojai.

Darbo biržos atstovai turėjo galimybę pamatyti, kaip vyksta gamyba technologiškai pažangiuose, įdiegusiuose aukštus kokybės bei kontrolės standartus, cechuose. Ekskursijos po gamybą metu UAB „Baltijos tekstilė“ direktorius ir technologė supažindino su audimo procesu, darbuotojams keliamais reikalavimais, konkrečių darbo vietų specifika, reikalingu išsilavinimu bei savybėmis norint įsidarbinti įmonėje.

Vizito pabaigoje įmonės direktorius Darius Daulenskas kalbėjo apie planus plėsti gamybą kartu didinant savo darbuotojų skaičių. Vilkaviškio sk. vedėja Reda Besasparienė supažindino su galimybe pasiruošti darbuotojus dalyvaujant pameistrystės priemonėje, pažadėjo surasti mokymo centrą, su kuriuo galėtų kalbėtis dėl tokių mokymo programų licencijavimo. Vadovai aptarė tolimesnį bendradarbiavimą.

Darbo biržos atstovai lankėsi naujai įsikūrusioje įmonėje UAB „INTERDEKORAS". Įmonės veikla – tekstilės gaminių gamyba (užuolaidos, roletai, staltiesės, patalynė, sėdmaišiai ir kt.) ir pardavimas.

Darbo biržos darbuotojai grožėjosi estetišku patalpų interjeru ir išreklamuotais įvairiais tekstilės gaminiais. Kaip teigia įmonės savininkė Lijana Ciganienė, jaučiasi įgyvendinusi savo svajonę, nes jos hobis virto verslu.

Šiuo metu įmonėje dirba trys darbuotojai, tačiau savininkė užsiminė, kad ateityje bus reikalinga papildoma darbo jėga.

Apibendrinant galima teigti, jog darbo biržos ir verslo atstovų susitikimas įmonėse susipažįstant tiesiogiai su darbo specifika yra abipusiai naudingas ir reikalingas, o bendradarbiaujant būtinas abipusis supratimas ir aktyvus dialogas.

 

Informaciją parengė
Vilkaviškio skyriaus vyr. specialistė
Rasa Raudonaitienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas