Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Gabijos atkaklumas ir kūrybiškumas atvedė į verslo pasaulį
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. gegužės 31 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Gabija yra ne tik kūrybiškas žmogus, bet nepaisant jos jaunystės, ji turi jau įkūrusi savo juvelyrines dirbtuves. Kad Gabija yra kūrybiškos sielos žmogus, jos tėvai bei mokytojai pastebėjo dar jai besimokant vidurinėje mokykloje. Kadangi saviraiškos galimybių merginai mokykloje nepakako, ji pradėjo lankyti Marijampolės dailės mokyklą. Būtent čia Gabija ir suprato, kad menas bei kūryba – jos pašaukimas.

Vėliau meno subtilybių ji mokėsi Alytaus dailiųjų amatų mokykloje, kur įgijo suvokimo tekstilėje ir keramikoje. Gabijos kūrybiškumu ir saviraiška susidomėjo Dailės akademijos dėstytojai ir ji buvo pakviesta tęsti studijas Vilniuje. 

„Supratau, kad prieš mane – ilgas, galbūt šiek tiek duobėtas ir ne visai patogus kelias. Žinojau, kad turėsiu daug ir ilgai dirbti. Noro ir ryžto man pakako, tačiau nesinorėjo nuvilti nei artimųjų, nei dėstytojų, nei žmonių, kurie manimi tikėjo ir įžvelgė potencialą“, - pasakoja Gabija.

Ruošdama bakalauro darbą jaunoji menininkė susipažino su porcelianu, mokėsi iš UAB „ Kauno Jiesios“ keramikos meistrų. Magistrantūros studijose ji pasirinko skulptūrą. Sprendimą nuo keramikos pasukti link skulptūros meno Gabija priėmusi, kai bėgant laikui pastebėjusi, jog vien keramikos jos turimoms idėjoms išreikšti nepakanka.

„Mano galvoje nuolat kirba įvairiausios idėjos, tačiau keramika mane daug kur apriboja. Šiuolaikinis gyvenimo tempas reikalauja būti įvairiapusiu, norint išlikti, būti įdomiu, reikia gebėti prisitaikyti. Tad skirtingų technikų valdymas menininkui yra privalumas“, – studijų pasirinkimą paaiškino menininkė.

Po magistrantūros studijų ji pajuto, kad troškimas žinių dar „nepasotintas“. Taip jos kelyje atsirado juvelyrikos mokykla – galerija "Vilnensis". Čia ji susipažino su tradicinėmis juvelyrikos technikomis, medžiagomis, akmenimis, jų įstatymo būdais. 

Keitėsi  miestai, mokytojai, medžiagos, bet visur merginą lydėjo ir lydi kūryba. Per visus studijų metus Gabija sukūrė daugybę darbų. Visuose juose atsispindi merginos nueitas kūrybinis kelias ir naujai atrastos sritys.

Suprasdama, kad jaunam žmogui, savo jėgomis susikurti juvelyro darbo vietą sunku, mergina nedrąsiai kreipėsi į darbo biržą pagalbos. Čia iš darbuotojų ji sužinojo apie projektą ,,Atrask save‘‘ .

„Projektas „Atrask save“ man padėjo suprasti, kad tokių problemų turi ir kiti. Kompetentingų lektorių ir kitų darbo biržos specialistų dėka atsikračiau baimių, pasiryžau kurti verslą. Rėmimas ir pozityvus bendradarbiavimas su darbo biržos kolektyvu, motyvavo sukurti savo darbo vietą ir prekinį ženklą ,,Milk Jewellery‘‘. Kiekvienam jaunam žmogui patarčiau nebijoti klysti, išbandyti save įvairiose srityse, nes visos patirtys yra naudingos“, - atvirauja jaunoji menininkė Gabija.

Kiekvienas kuria savo istoriją... Meniški dirbiniai – auskarai, žiedai - visada turi liekamąją vertę, tai palikimas ateinančioms kartoms. Gabija tik dar kuriasi Marijampolėje, bet ją lydi naujos mintys ir sumanymai. Gabija rudenį planuoja savo darbų parodą Marijampolėje.

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas