Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Marijampolės teritorinė darbo birža įsijungia į pilietinę akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. gegužės 25 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Gegužės 21 - 27 d. skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ kartu su asociacija „Investors‘ Forum“ rengia kasmetinę visuomeninę pilietinę akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Ši akcija Lietuvoje vyksta jau septintus metus iš eilės. Jos tikslas - šviesti Lietuvos visuomenę apie šešėlinės ekonomikos žalą, skatinti atsakingą bei sąžiningą piliečių elgesį, didinti nepakantumą mokesčių vengimui bei kitiems „šešėlinės“ ekonomikos reiškiniams. Prie akcijos įgyvendinimo aktyviai prisideda LR Prezidentūra, Vyriausybė, „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija (VDI), Lietuvos darbo birža, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, „Lietuvos Junior Achievement“, miestų ir rajonų savivaldybės, verslo bei nevyriausybinės organizacijos. Ypatingas dėmesys šiemet yra skirtas sąžiningo verslo puoselėjimui šalies regionuose.

Prisidedant prie šios akcijos, Marijampolės teritorinės  darbo biržos (MTDB) Marijampolės, Vilkaviškio ir Šakių skyriuose vyko renginiai, kuriuose dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos  ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai. Ieškantys darbo asmenys buvo supažindinti su darbo sutarčių sudarymo ir nutraukimo aspektais, nelegalaus darbo sąvoka ir jo daroma žala dirbantiesiems ir jų šeimos nariams, darbo biržoje registruotiems asmenims. VMI atstovė paaiškino kaip legalizuoti individualią veiklą. Po renginio klientai turėjo galimybę individualiai užduoti klausimus ir gauti kvalifikuotas konsultacijas.

Sūduvos ir Rygiškių Jono gimnazijose Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Loreta Barkauskienė mokinius supažindino su šešėlinės ekonomikos problemomis, vasaros įsidarbinimo galimybėmis mokiniams, kada darbas skaitomas nelegaliu, kodėl reikia mokėti mokesčius, kokias viešąsias paslaugas valstybė teikia už sumokamus mokesčius, ką reiškia nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą, kaip kiekvienas iš mūsų gali stabdyti „šešėlį“.


Akcijos renginys Rygiškių Jono ir Sūduvos gimnazijose

VDI ir MTDB  atstovai prisijungė prie pagrindinio akcijos veiksmo - dalino paruoštą šviečiamąją medžiagą  gyventojams.

Šia akcija gyventojai  skatinami atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui.


Akcijos renginys Marijampolės skyriuje


Akcijos renginys Šakių skuriuje


Akcijos renginys Vilkaviškio skyriuje

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas