Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
MB „Siuvinėta“ įkūrėja Aistė: „Jei žinai ko nori, rasi ir kaip tai padaryti“
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. balandžio 3 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Aistės iš Šakių rajono savarankiškos darbo vietos sukūrimo istorija įrodo, kad sėkmė visada ištinka tuos, kurie jai aktyviai ruošiasi.

Pasakojimą galima pradėti nuo to, kad ankščiau apsisprendimo kryžkelėje atsidūręs Aistės vyras Andrius pirmasis užsiregistravo Marijampolės teritorinės darbo biržos Šakių skyriuje. Čia sužinojo apie Savarankiško užimtumo rėmimo priemonę ir sėkmingai panaudojęs subsidiją įkūrė medžio dirbinių dirbtuves. Aistė, tuo tarpu, augino pirmagimę dukrytę ir ketino užsiimti individualia siuvimo veikla. Nors mergina siūti anksti išmoko iš savo mamos, Šakiuose žinomos siuvimo meistrės, meilė siuvimui ir siuvinėjimui, kaip teigia ji pati, ištiko tik gimus dukrelei, kai jauna šeima po studijų Kaune įsikūrė jaukiame Lekėčių miestelyje. Iki tol Aistė nelaikė siuvėjos amato rimtu, leidžiančiu tik iš jo išgyventi, pati manė, kad tai ir liks jos pomėgiu. Kadangi mergina puikiai „sutaria su skaičiais ir ekseliais“, įgijo „rimtą“ profesiją: 2014 metais Kauno Kolegijoje baigė finansų studijas. Augindama mažylę Aistė  tobulino siuvimo įgūdžius įsigijusi buitinę siuvimo mašiną, šiek tiek darbavosi su verslo liudijimu, teorines ir praktines žinias gilino siuvimo kursuose Kaune, ir pamažu svarstė, kaip būtų puiku plėtoti šį amatą. Vis tik būti profesionalia siuvėja neužtenka žinių ir praktinių įgūdžių, tam reikia ir modernios, galingos siuvimo įrangos. „O mano siuvimo mašina jau tada buvo remonto dirbtuvėse kažkelintą kartą“, – sako Aistė. Metų pabaigoje paaiškėjus, kad yra galimybė kreiptis dėl Savarankiško užimtumo priemonės finansavimo, Aistė nedelsė: užsiregistravo darbo biržoje, parengė paraišką, pradėjo mažosios bendrijos steigimo žingsnius. Sėkmingai pasinaudojusi daugiau nei 15 tūkst. eurų subsidija darbo vietai steigti, sausio pabaigoje įsidarbino į savo įsteigtą vietą MB „Siuvinėta“. Subsidija suteikė Aistei galimybę įsigyti profesionalią siuvimo įrangą (skirtingos paskirties siuvimo, siuvinėjimo ir audinių sukirpimo mašinas, overloką, presą spaudėms, lyginimo įrangą), ir iš karto siūlyti įvarius ir kokybiškus gaminius: namų tekstilę, viršutinius vaikų ir suaugusių rūbus, išsiskiriančius tuo, jog yra siuvinėti piešiniais, emblemomis, logotipais. Įsigijo ir kompiuterį, reikalingą kurti siuvinėjimo maketus, individualius piešinius, konvertuoti užsakovo logotipus ir, žinoma, pačiai tvarkyti įmonės dokumentaciją, juk Aistė – diplomuota finansininkė! Artimiausiu metu mergina planuoja imtis naujo iššūkio - odinių galanterijos gaminių.

Abu su vyru nėrę į amatų verslą, jie vienas kito veiklą papildo ir remia: kartu važiuoja į miestų šventes, muges ir jose prekiauja tekstilės ir medžio namų apyvokos gaminiais, teigdami, kad betarpiškas ryšys su klientais, jų reakcijos, atsiliepimai ir pageidavimai ypatingai svarbūs veiklos pradžioje. Savo gaminius šeima reklamuoja ir Facebook svetainėje jaukiu pavadinimu „Namuose... namams...“. Jau dabar Aistė išsilaikė darbdavio pažymėjimą ir planuoja įdarbinti pagalbininkę. Mergina sako, kad planuodami veiklą su vyru abu mąstė apie tai, jog jų įkurtos darbo vietos nebūtų tik jiems vieniems, kad galėtų suteikti galimybę dirbti ir kitiems, nes mažame miestelyje svarbi kiekviena darbo vieta, nes tokia verslo esmė –  teikti ir socialinę naudą.  O tuo tarpu viename kieme savo gebėjimus realizuoja ir amatų plėtrą planuoja du mažųjų bendrijų direktoriai, kuriems kol kas labiausiai „vadovauja“ jų mažoji dukrelė...

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Eglė Plančiūnienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas