Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Jaunimo darbo centrų komanda kvietė jaunimą ateiti ir veikti parodoje „Studijos 2018“
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2018 m. vasario 13 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Vasario 8 - 10 d. Vilniuje parodų centre „Litexpo“,  vyksiančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“ veikė Jaunimo darbo centro stendas, kuriame dirbo Jaunimo darbo centrų konsultantai iš įvairių Lietuvos miestų. Marijampolė teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centrų konsultantai dirbo pirmą parodos dieną. Dirbantiems darbuotojams talkino svečiai Darbo biržos socialiniai partneriai: Kauno technikos profesinio mokymo centras, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija „Linpra“, Jaunimo reikalų departamentas prie SADM, asociacija „Infobalt“.

„Standartinius rutininius procesus pamažu perima ir už mus atlieka kibernetinės - fizinės sistemos, tad kyla klausimas – kaip galime pasirengti ateičiai, kokie gebėjimai padarys mus konkurencingais ateities darbo rinkoje? Ko turi imtis švietimo įstaigos, norėdamos parengti ateities talentus, o darbdaviai – juos pritraukti ir motyvuoti?“ - jaunuoliams pasakojo „Linpros“ atstovas.

Stende dirbantys darbuotojai kvietė jaunuolius nebijoti iššūkių, ieškoti savęs ir išnaudoti visas užimtumo galimybes, atsakingai planuoti savo ateities karjerą. Parodos metu jaunuoliai turėjo galimybę pažinti save ir spręsti profesinių interesų nustatymo, asmenybės polinkių, interesų profilių testus. Jaunimo darbo centrų konsultantai patarė ir konsultavo jaunuolius įsidarbinimo, profesijos įgijimo, persikvalifikavimo galimybių bet kuriame šalies regione klausimais, pristatė 2018 m. įsidarbinimo galimybių barometrą ir paklausių profesijų žemėlapį. Turintys verslo idėjų ir svajojantys dirbti savarankiškai, pradėti savo verslą, parodos metu daugiau sužinojo apie Lietuvos darbo biržos skiriamą finansinę paramą verslo pradžiai ir jos suteikimo sąlygas, organizuojamus verslumo skatinimo renginius, kurių metu startuoliai gali įgyti reikalingų žinių ir įgūdžių, kad sumanymai virstų sėkmingu verslu. Siekiantys mokytis ar dirbti Europoje (ES ir EEE valstybėse), galėjo daugiau išgirsti apie Europos užimtumo tarnybos EURES paslaugas.

Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“ šiemet vyko jau 16-ąjį kartą. Daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų pasidalino savo įžvalgomis ir ateities prognozėmis.

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas