Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Profesinės reabilitacijos programa asmenims, turintiems sveikatos sutrikimų, suteikia didesnes galimybes integruotis į darbo rinką
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. gruodžio 28 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Daugelį metų neįgalieji yra viena iš tikslinių grupių darbo rinkoje, kuriems skiriamas nemažas dėmesys atkuriant jų darbingumą ir padedant įgyti profesines kompetencijas. Per 2017 metų vienuolika mėnesių į Marijampolės teritorinę darbo biržą kreipėsi 418 neįgaliųjų. Viena iš priemonių padedanti neįgaliems asmenims ugdyti ar atkurti darbingumą, didinanti darbinės veiklos galimybes ir įsilieti į darbo rinką yra profesinė reabilitacija. Tačiau svarbu ne tik norėti įgyti profesiją, bet ir atitikti tam tikrus kriterijus. Reikalingas ir patvirtinimas iš Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, kad žmogus su negalia gali mokytis ir bandyti integruotis į darbo rinką. Šiais metais į Marijampolės TDB kreipėsi 27 asmenys, kuriems buvo nustatytas profesinės reabilitacijos poreikis.

Tuo tikslu gruodžio 20 d. Marijampolės teritorinėje darbo biržoje vyko susitikimas su Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Marijampolės teritorinio skyriaus bei VšĮ „Profesijų spektras“ Marijampolės filialo atstovais.

Susitikimo metu dalyviams buvo pristatyta situacija darbo rinkoje, buvo aptarti profesinės reabilitacijos programos įgyvendinimo rezultatai, asmenų, baigusių profesinės reabilitacijos programas, įsidarbinimo galimybės. Renginio metu buvo akcentuota, kad sėkmingos šios priemonės prielaida yra gera pačių asmenų motyvacija ir iniciatyva viso profesinės reabilitacijos proceso metu. Viena iš svarbiausių efektyvumo didinimo krypčių, kad asmenys siunčiami į profesinės reabilitacijos programą rinktųsi paklausias darbo rinkoje profesijas. Susitikimo dalyviai akcentavo, kad visoms profesinės reabilitacijos procese dalyvaujančioms įstaigoms būtina palaikyti glaudžius ryšius, vykdyti asmenų, baigusių profesinės reabilitacijos programą, įsidarbinimo rezultatų stebėseną.

Per 2017 m. sausio - lapkričio mėn. dalyvavimą profesinės reabilitacijos programoje baigė 37 asmenys, šios programos vykdymui panaudota 73,3 tūkst. Eur Europos socialinio fondo lėšų ir 41,4 tūkst. Eur Valstybės biudžeto lėšų. Tarp profesinės reabilitacijos dalyvių populiariausios buvo slaugytojo padėjėjo ir lankomosios priežiūros mokymo programos. Įgiję tam tikrą kvalifikaciją žmonės yra skatinami įsidarbinti. Į darbo rinką po profesinės reabilitacijos įsiliejo 25 neįgalieji.

Pradėję dirbti ir gauti pajamas negalią turintys žmonės sugrįžta į bendruomenės gyvenimą, pagerėja ne tik jų, bet ir jų šeimos narių gyvenimo kokybė ir užimtumas.

Informaciją parengė
Klientų aptarnavimo departamento vyr. specialistė
Zita Misiūnienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas