Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Pažintiniai vizitai moksleiviams į Marijampolės įmones
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. gruodžio 27 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Lapkričio - gruodžio mėnesiais Marijampolės Jaunimo darbo centras  organizavo moksleiviams pažintinius vizitus po miesto ir regiono įmones. Atlikus Marijampolės regiono SSGG (stiprybių, silpnybių, galimybių, grėsmių) analizę, bei parengus ekonominę apžvalgą, nustatyta Marijampolės regiono specializacija M4.0 (mokslas, maistas, mediena, metalas). Jaunimo darbo centras, sprendžiant darbo jėgos paklausos problemas, ėmėsi iniciatyvos surengti praktinių susitikimų ir vizitų, kurie padėtų moksleiviams atsakingiau pasirinkti profesinį kelią, iš arčiau susipažinti su paklausiomis  profesijomis.

Pažintiniai vizitai į UAB „CIE LT forge“ ir UAB „Stevila“ buvo organizuoti „Ryto“ pagrindinės mokyklos ir Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos moksleiviams.

Vizitai jaunuoliams suteikė žinių apie Marijampolės ekonomikos perspektyvas, jie bendravo su verslo žmonėmis, pamatė įmonių kasdieninę veiklą, pažino specialistų karjeros kelią. Šios „pamokos“ padėjo moksleiviams suvokti, kaip svarbu atsakingai pasirinkti mokymosi kryptį ir profesiją.

,,Nuostabi idėja! Primena, jog netrukus reiks rinktis savo gyvenimo kelią ir jau po truputį supažindina mus su galimomis profesijomis. Tikrai labai patiko, ačiū!“ – džiaugėsi gimnazistai.

Kitų pažintinių vizitų dalyvių atsiliepimai:

 „Nuoširdžiai manau, kad tokios ekskursijos yra be galo naudingos ir reikalingos mokiniams, norintiems rasti savo pašaukimą, geriau pažinti save ir tuo tarpu pamatyti, kaip dirba tam tikro amato žmonės, todėl džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti karjeros dienose bei įgyti patirties, kurią tikrai visada prisiminsiu.“

„Manau, tai yra puiki galimybė praplėsti akiratį žymiai įdomesnėmis ir net negirdėtomis profesijomis, pažvelgti į viską giliau, o ne tik matyti tas populiariausias profesijas.“

„Tikrai naudinga. Rekomenduosiu šias įmones aplankyti ir savo draugams.“

„Negalvojau, kad Marijampolėje yra tokių įmonių. Norėčiau čia dirbti.“

 

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas