Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
MB „Namuose... Namams...“ įkūrėjas Andrius: daiktai namams – amatas, kuris turi ateitį
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. gruodžio 27 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Šakietis Andrius, galima sakyti, užaugo šalia staklių ir medžio kvapo. Dar būdamas moksleivis dažnai lietė medį ir kūrė iš jo įvairius dirbinius, net dalyvavo Lietuvos moksleivių technologijų olimpiadose. Nenuostabu, juk Andriaus tėtis - technologijų mokytojas – stalius.

Baigęs mokyklą Andrius per daug nedvejojo: rinkosi studijas, susijusias su medžiu ir gamta, ir 2015 metais baigė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją, kur įgijo miškininko specialybę. Vaikinas studijuodamas įgijo ir medkirčio kvalifikaciją, nes tik liečiant gyvą medį galima susipažinti su jo savybėmis, specifika ir panaudojimo galimybėmis. O kad yra ne bet koks medkirtys, paaiškėjo įsitraukus į Lietuvos medkirčių rinktinę ir dalyvaujant įvairiose varžybose. Andrius, dar būdamas studentu, 2014 metais tapo Lietuvos medkirčių čempionato nugalėtoju.

Baigęs mokslus, vaikinas pradėjo dirbti didelėje įmonėje vairuotoju, nes darbo pagal įgytą profesiją tiesiog nerado. Tačiau nuolat neapleido mintis, kad reikia judėti pirmyn, kirbėjo svajonė dirbti savarankiškai, o ir medžio darbai traukė kiekvieną laisvą akimirką. Andrius mielai meistraudavo įvarius namų apyvokos daiktus, individualias praktiškas dovanas.

Pavasarį Andrius išėjo iš darbo ir užsiregistravo Marijampolės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriuje. Čia dalyvavo darbo paieškos įgūdžių lavinimo užsiėmime ir išgirdo apie subsidiją jaunuoliams savarankiškai darbo vietai steigti – tai, apie ką jis visada ir svajojo. Daugiau jaunuolis nebedelsė: ėmėsi dokumentų rengimo, registravo mažąją bendriją jaukiu pavadinimu  „Namuose... Namams...“. Pasinaudojęs darbo biržos parama, daugiau nei 15 tūkst. eur subsidija darbo vietai steigti, įsigijo formatinio pjovimo, obliavimo – reismusavimo stakles, lazerinę pjovimo – graviravimo įrangą, drožlių siurblį ir pradėjo savarankišką veiklą. MB „Namuose... Namams...“ kuriama produkcija skirta taip pat ... namams. „Į kitus namus“  - šypsodamasis sako Audrius. Jo gaminamų virtuvės indų ir įrankių, namų apyvokos daiktų, medinių vaikiškų žaislų, smulkių baldų asortimentą papildo žmonos siuvinėta namų tekstilė, gaminius jau galim rasti internete, įvairiose mugėse, netrukus startuos įmonės interneto parduotuvė. Andrius teigia, kad jo gaminių pranašumas – kokybiškas apdorojimas specialia lazerine įranga, vaikinas daug dėmesio skiria ir moderniam, šiuolaikiškam dizainui, kuo dirbiniai skiriasi nuo kitų tautodailininkų dirbinių. „Lietuvoje iš amato gyventi galima“ - tvirtai sako Andrius, ir tai akivaizdu, jei tik amatas spėja su laikmečiu ir kuria reikalingus daiktus namams, kuriuose gera gyventi.

 

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Eglė Plančiūnienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas