Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Europos darbdavių dienų renginys Marijampolėje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. lapkričio 27 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Marijampolės teritorinės darbo biržos Marijampolės skyriuje lapkričio 24 dieną vyko Europos darbdavių dienoms skirtas renginys „Tvarus ir konstruktyvus bendradarbiavimas – sėkmės garantas, siekiant bendro tikslo“. Susitikime dalyvavo  Marijampolės savivaldybės  mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų  Marijampolės filialo direktorius Evaldas Ulevičius, darbdavių ir socialinių partnerių atstovai.

Pradėdama renginį Marijampolės teritorinės darbo biržos Klientų aptarnavimo departamento direktorė Zita Naruševičienė sakė, kad šis renginys -  kiek kitokio formato: vietoje įprastų darbo biržos pranešimų šįkart dėmesys bus atkreiptas į Marijampolės regiono ateitį ir pakvietė susirinkusius bendrai diskusijai.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, tardamas sveikinimo žodį, pabrėžė, kad tokie valstybinių institucijų susitikimai su verslo atstovais yra labai naudingi, nes sužinai naujoves iš pirmų lūpų. Esant labai didelei migracijos bangai, labai svarbu visiems sutelkti jėgas ir ieškoti būdų jai mažinti. Didelę įtaką pasirinkimui gyventi ir dirbti turi aplinka, kurioje žmogus gyvena, darbas ir atlygio dydis už jį. Be verslo pastangų ir indėlio tai pasiekti neįmanoma.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų  Marijampolės filialo direktorius Evaldas Ulevičius pristatė Marijampolės regiono specializaciją ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste, kurios vizija – laimingų žmonių regionas, o misija – telkti bendruomenę klestėjimo labui. Marijampolės regiono stiprybės šaltiniai – mokslas, maistas, mediena, metalas. Taip pat išdėstė regiono klasterizacijos idėjas: regiono įmonių, mokslo ir studijų institucijų bei viešojo sektoriaus subjektų laisvanoriška santalka, funkcionuojanti partnerystės principu, kurios nariai, veikdami kartu siekia padidinti sukuriamą pridėtinę vertę. Klasterio dalyvių veiklų sritys: informacija ir komunikacija, bendradarbiavimas, mokymai ir kvalifikacijos kėlimas, inovacijos ir technologijos, bendra rinkodara, tarptautinė plėtra, partnerystė su kitais klasteriais.

Klasterio tikslai: didinti konkurencingumą, efektyvinant vertės kūrimo grandinę, nukreipiant veiklas į bendrų produktų kūrimą, eksporto didinimą. Didinti konkurencingumą, kuriant aukštesnės pridėtinės vertės produktus bei įsijungiant į tarptautinius MTEPI tinklus (moksliniai tyrimai, eksperimentinė plėtra ir inovacijos). Pranešėjas pakvietė visus įnešti daugiau pozityvumo pristatant savo regioną.


Šis pristatymas susilaukė didelio dalyvių susidomėjimo

Dėkodama darbdaviams ir įteikdama simbolinį suvenyrą Obuolį, Jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Rita Mockuvienė apibūdino jo simbolinę reikšmę šiais žodžiais: ,,Obuolys, kaip simbolis, sutinkamas įvairių šalių kultūrose. Keltų kultūroje jis simbolizavo perduotas žinias. Baltų mitologijoje obuoliai tapatinami su saule. Slavams obuolys buvo gerovės simbolis. Kinijoje obuolys simbolizavo taiką. Graikų mitologijoje su obuoliais rankoje buvo vaizduojama Nemezidė - atpildo deivė – tai atlygio didvyriams simbolis. Dar daug metaforų galima pritaikyti šiam vaisiui – obuoliui.

Obuolys taip pat reiškia ir tam tikro ciklo pabaigą, o tuo pačiu kito – pradžią. O mūsų obuolys reiškia didžiulę padėką Jums už pagalbą Marijampolės regiono  jaunuoliams atrandant save, už Jūsų laiką, perduotas žinias, kantrybę ir aišku už bendradarbiavimą, bendro tikslo siekimą“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Buvo padėkota  Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo globos namams, UAB ,,Sofuz“, AB ,,Vernitas“, Marijampolės socialinės pagalbos centrui, Petro Kriaučiūno viešajai bibliotekai ir UAB ,,Mantinga“ įmonių grupei.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas