Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Studfestas. Geriausia tavo mokslo metų diena. O gal tai svarbiausia tavo mokslo metų diena?
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. lapkričio 6 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Vilniuje, Siemens arenoje, prieš pat moksleivių atostogas jau trečią kartą nušurmuliavo unikali  konferencija - festivalis - „Studfestas“. Renginio šūkis skamba taip: „Geriausia tavo mokslo metų diena“. Bet ji gali būti svarbiausia mokslų metų diena! Kodėl? Nes tai šaunus edukacinio ir pramoginio turinio renginys, naudingas moksleiviams, studentams, pedagogams bei kitiems smalsuoliams, pvz.: su jaunimu dirbantiems specialistams ir net tėvams. Jame antrą kartą dalyvavo ir įdomių pranešimų klausėsi Šakių JDC specialistė Eglė Plančiūnienė. Šis renginys patrauklus tuo, kad jame pranešėjai dinamiškai ir įtaigiai scenoje pateikia net 16 unikalių, motyvuojančių, akiratį plečiančių pranešimų. Ir nors temos skirtingos, visas pranešimų turinys susijęs su jaunimo ateitimi, profesinio kelio pasirinkimu, asmeninių patirčių ir veiklumo svarba. Šis renginys padeda moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas, karjerą ir gyvenimo kelio pasirinkimą pabaigus mokyklą, galų gale juos nuraminti, padrąsinti, įkvėpti ir motyvuoti... VEIKTI PATIEMS. Tai, ko gero, svarbiausia visos konferencijos žinutė, profesines aukštumas pasiekusių suaugusiųjų perduodama jaunimui. Yra kas TAU padeda, paremia, bet niekas gatavo recepto sėkmei į rankas neįteikia. Tu turi jau šiandien pradėti veikti pats. Tu turi sakyti sau TAIP. O pradėjus pasirodys, kad tai nėra taip jau sunku, o dažniausia įdomu ir prasminga. Puikius pranešimus skaitė „Kalba LT“ vadovas ir profesionalus karjeros konsultantas Rytis Jurkėnas, Socialinių Mokslų kolegijos įkūrėja ir vadovė, kūrybinio mąstymo lektorė Gabija Skučaitė, vyriausias Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, viešojo kalbėjimo trenerė Marija Mikalauskienė, skaitmeninių technologijų specialistas, buvęs „Google“ Baltijos regiono rinkodaros vadovas Regimantas Urbanas, ekonomistas Gitanas Nausėda ir daugelis kitų.

Pertraukų metu moksleiviams koncertavo jauni atlikėjai, o renginį vedė populiarusis „Radistas“ Rolandas Mackevičius. Arenos vestibiulyje jaunimas betarpiškai galėjo pabendrauti su pranešėjais, apsilankyti auštųjų mokyklų, Lietuvos kariuomenės, įvairių organizacijų stenduose. Dėmesys skirtas ir į renginį moksleivius atlydėjusiems pedagogams: buvo įrengta speciali erdvė  - „Mokytojų kambarys“, kuriame skaitomi jiems skirti pranešimai šiandien aktualiomis temomis, pvz.: „Klasės santykių inžinerija. Praktiniai laimės receptai“ (lekt. Mindaugas Vidugiris).

Smagu, kad šio turinio renginys rengiamas kasmet ir jo populiarumas auga. Džiugina galimybė ir JDC specialistei jame dalyvauti, nes iš jo išsinešta patirtis ir kertinės mintys perduodamos jaunimui kasdieniuose darbuose JDC, taip pat mokyklose karjeros popiečių metu. Svarbu suprasti, kad apie karjeros pasirinkimą ir asmeninį indėlį ateities sėkmei kalbėtis su mokiniais negali būti per anksti (nebent per vėlai). Galų gale, ne visada tėvai, patys nebūdami karjeros konsultantais, gali objektyviai patarti savo vaikams, nes:
a) jie tiesiog neturi tam reikiamų žinių, ir žinoma, negali skirti laiko ir jėgų joms kaupti;
b) tėvai patarti dažniausiai gali tik per savo asmeninę patirtį, kuri gali būti ribota;
c) yra daug tėvų, savo vaikams keliančių tam tikrus reikalavimus ir turinčius lūkesčių, susijusių su savo neįgyvendintais  tikslais;
d) nori, kad vaikai eitų jų pasirinktos srities keliu, nežiūrint į tai, kad vaiko polinkiai ir interesai visai kitokie;
e) jie apskritai tuo nesirūpina.
Taigi ir toks renginys, kaip „Studfestas“, ir eilinė karjeros popietė mokyklose kartu su karjeros konsultantu gali tapti svarbiausia tūlo jaunuolio mokslo metų diena!

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė
Eglė Plančiūnienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas