Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Marijampolės teritorinėje darbo biržoje spalio mėnesį vyko renginiai skirti Europos darbdavių dienoms
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. lapkričio 2 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Nors Europos Sąjungos valstybinių užimtumo tarnybų tinklas nutarė jau tradicija tapusias Europos darbdavių dienas ir Europos profesinių gebėjimų savaitę šiemet organizuoti lapkričio 13 – 24 d., šioms iniciatyvoms skirti renginiai Marijampolės teritorinės darbo biržos skyriuose vyko jau ir spalio mėnesį.

Pirmasis renginys spalio 3 dieną -  Seminaras darbdaviams lygių galimybių ir nediskriminavimo skatinimo darbo rinkoje klausimais įvyko Marijampolės skyriuje. Seminarą vedė lektorė Margarita Jankauskaitė. Į moterų ir vyrų lygybę žiūrima kaip į atskirą politikos segmentą, neidentifikuojant, jog lyčių aspektai paliečia visas be išimties žmonių gyvenimo sritis. Lyčių lygybės politikos tikslas – siekti balanso visuomenėje ir galimybės visiems nariams prisidėti prie bendros gerovės kūrimo ir užtikrinimo.Spalio 12 dieną Šakių skyriuje lankėsi UAB „HEADEX“ atstovė Toma Stonkienė, kuri ieškantiems darbo asmenims pristatė įmonės veiklą, supažindino su įsidarbinimo galimybėmis užsienyje bei Lietuvoje. Dalyviams papasakojo apie įmonės vykdomą darbo paiešką pagal klientų pageidavimą ir sugebėjimus, apie suteikiamas gyvenimo sąlygas užsienyje. Dalyviai domėjosi kokios sudaromos darbo sutartys ir kaip mokamas darbo užmokestis. Atstovė pateikė keletą gerosios patirties pavyzdžių apie karjeros galimybes.

Siekiant ieškančius darbo asmenis supažindinti su įmonių veikla iš arti ir juos motyvuoti darbui, suorganizuoti keturi darbo biržoje registruotų asmenų pažintiniai vizitai į Marijampolės regiono įmones AB ,,Vernitas“, UAB ,,Mantinga“, UAB ,,Lietuvos cukrus“ ir  į Marijampolės socialinės pagalbos centrą. Vizitų metu ieškantys darbo asmenys susipažino su įmonių veikla ir darbo sąlygomis. Vietoje pamatė ką ir kaip dirba konkrečios profesijos darbuotojai, turėjo galimybę pasikalbėti su dirbančiaisiais.

Siekiant stiprinti tarpininkavimo įdarbinant veiklą ir kuo efektyviau aprūpinti darbdavius kvalifikuota darbo jėga, suorganizuotos 7 darbuotojų atrankos į laisvas darbo vietas UAB „Žilinskis ir Co“, UAB „BALTIC STICKS“,  UAB „Gintrėja“,  AB „Vernitas“, UAB „Furnmaster“, UAB „Inžinerinė mintis“ ir Marijampolės specialiuosius socialinės globos namus.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas