Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
„Inovacijų savaitė 2017“ Marijampolėje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. spalio 12 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Spalio 11 d. Marijampolėje vyko „Inovacijų savaitė 2017“ atvirų nemokamų renginių ciklas, kuriuos organizuoja Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Antrus metus organizuojama inovacijų savaitė šiais metais net septyniuose šalies miestuose pasiūlė didelę renginių įvairovę – nuo konferencijų, praktinių seminarų iki pažintinių turų po įmones. Visus renginius jungia viena tema – išmanieji miestai.

Miesto centrinėje aikštėje miesto gyventojus kvietė Infomobilis – mobili laboratorija (autobusas), skirta techninės pakraipos profesiniam informavimui ir karjeros galimybių viešinimui. Miesto gyventojai galėjo ne tik susipažinti, bet ir išbandyti modernius programinio valdymo įrenginius, pasimokyti dirbti su jais. Infomobilyje sumontuota technika: CNC frezavimo staklės (tokiomis staklėmis darbuotojai dirbs Marijampolės laisvojoje zonoje naujai statomoje gamykloje), automatizuotas surinkimo modulis, 3D spausdintuvas, suvirinimo simuliatorius, kiti mokamieji stendai. Šis Infomobilis Marijampolėje svečiuojasi jau antrą kartą, pirmą kartą jis buvo atvykęs rugsėjo mėnesyje pas projekto „Atrask save“ dalyvius.

Buvo organizuoti pažintiniai turai į įmones „Mantinga“ ir „Arvi kalakutai“ bei „Lietuvos cukrus“. Pageidaujantis jaunimas galėjo susipažinti su įmonių veikla, sukurtomis darbo vietomis.

Viešbutyje „Mercure“ robotikos akademija ne tik pristatinėjo įvairius robotus, bet sudarė galimybę juos išbandyti, o norintys robotikos laboratorijoje galėjo ir juos sumontuoti. 

Po pietų Marijampolės viešbutyje „Mercure“ vyko konferencija „Kuo pasižymi išmanusis miestas?“. Joje dalytis mintimis apie išmaniąją ateitį susirinko verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovai ir jaunimas. Konferencijoje buvo kviečiama dalintis mintimis apie miestui ir verslui naudingas inovatyvias idėjas, diskutuoti apie kūrybiškumą, sveikatingumą skatinančias technologijas, elektromobilius, robotikos galimybes ar pasiklausyti verslo atstovų sėkmės istorijų. Konferencijoje dalyvavo Marijampolės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Loreta Barkauskienė su jaunimo grupe.

Tikimasi, kad inovacijų savaitės renginiai padės bendruomenėms kurti modernius miestus, kuriuose būtų patogu ir sveika gyventi, paprasta naudotis viešosiomis paslaugomis.

 

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas