Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Dirbantis neįgalusis ne tik išreiškia save, įgyja pasitikėjimą savimi, bet ir gaudamas pajamas ir galėdamas pats save išlaikyti tampa lygiateisiu visuomenės nariu
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. spalio 12 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Vienas iš įrankių, siekiant didinti užimtumą Lietuvoje – neįgaliųjų integracija į darbo rinką. Kiekvienam žmogui darbas – tai vienas svarbiausių savęs įprasminimo būdų. Didžioji dalis darbdavių yra linkę įdarbinti sveiką asmenį, tikėdami, kad jis darbą atliks greičiau ir kokybiškiau, tuo tarpu neįgaliuosius įdarbinti vengia, nes tai gali sukelti ir papildomų išlaidų dėl darbo vietos pritaikymo. Darbo biržos viena iš prioritetinių veiklos sričių  - Darbo vietų kūrimo neįgaliesiems skatinimas. 2017 m. Marijampolės teritorinė darbo birža planuoja įsteigti 12 naujų darbo vietų darbo biržoje registruotų neįgaliųjų asmenų įdarbinimui bei panaudoti 152,1 tūkst. Eur. Būtent ši darbo biržos finansinė parama paskatina darbdavius atsigręžti į neįgaliuosius.

UAB „EUROPEAN WOOD PRODUCTION“ jau daugiau kaip penkiolika metų sėkmingai vykdo veiklą medienos apdirbimo srityje. Įmonė, įsikūrusi kaimo vietovėje, gamina aukštos kokybės produkciją, kuri turi didelę paklausą ir eksportuojama į Norvegiją, Vokietiją. Norėdama išplėsti gamybos apimtis, pagaminti kokybiškesnę produkciją, numatė steigti naujas darbo vietas, sudarant sąlygas įsidarbinti neįgaliems asmenims, aprūpinant naujomis darbo priemonėmis, mechanizuotam darbo procesui užtikrinti. UAB „EUROPEAN WOOD PRODUCTION su Darbo birža pasirašė Darbo vietų steigimo sutartį.

Įmonė įrengė, sutvarkė patalpas, įsigijo kalibravimo stakles ir 2017-07-13 d. įsteigė dvi naujas medienos apdirbimo staklių operatorių darbo vietas neįgaliems asmenims. Į įsteigtas darbo vietas įdarbinti kaimo bedarbiai, kuriems nustatytas 45-55 procentų darbingumo lygis, iki įsiregistravimo darbo biržoje nedirbę daugiau kai 2 metus. Abu darbuotojai gyvena netoli šios įmonės,  todėl jiems patogu nuvykti į darbą, sudarytos geros darbo sąlygos.


Parketlenčių  gamybos technologinio proceso užtikrinimui darbui su kalibravimo staklėms įsteigtos 2 medienos apdirbimo staklių operatorių darbo vietos

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas