Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Savanorystė apverčia jaunų žmonių gyvenimus
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. liepos 27 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Dar vienas renginių ciklo absolventams ir abiturientams „Nuo diplomo iki darbo sutarties“ renginys vyko apie savanorystę.  Renginio tikslas - supažindinti jaunimą su savanorystės galimybėmis, kuriomis pasinaudojus jaunuoliai tampa aktyvesniais visuomenės piliečiais, lengviau integruojasi  į darbo rinką. Renginyje dalyvavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros valdybos narys Vladas Polevičius ir Jaunimo mainų savanorė Ieva Voroneckytė.

Vladas Polevičius  jaunuoliams pristatė savanorystės galimybes Marijampolėje ir Erasmus plius programą.

„2010 metų Eurobarometro duomenimis, trys iš dešimties europiečių teigia aktyviai dalyvaujantys neatlygintinoje veikloje, o tai kasmet sudaro nuo 0,5-3 procentų šalies BVP. Jaunas žmogus turi išbandyti daugelį dalykų. Dauguma nori būti svarbiais ir padaryti tai, kas jiems atrodo neįmanoma ir palikti pėdsaką istorijoje. Vienas iš būdų jaunuoliui norint įgauti kitokios patirties, žinių, susirasti naujų draugų, gerai ir prasmingai praleisti laiką – savanorystė.  Savanorystė apverčia jaunų  žmonių gyvenimus“, – pasakojo Vladas renginio dalyviams.

Jauni žmonės, atlikę savanorišką veiklą užsienio šalyse, o dabar jau grįžę į Lietuvą, turi labai daug įspūdžių. Savo idėjomis, išgyvenimais savanoriai labai noriai dalinasi su kitais. Viena iš jų - renginio viešnia Ieva Varoneckytė, ir dalinosi įspūdžiais su šios dienos renginio dalyviais. Pasak jos, vykdama į Vengriją ji nieko nežinojo ir nieko nesitikėjo. Informaciją rado atsitiktinai facebook paskyroje.

„Patirtis buvo tiesiog įspūdinga. Kviečiu kiekvieną iš jūsų neišsigąsti ir išvykti savanoriauti, peržengus savo komforto zoną“, - dalinosi savo įspūdžiais Ieva.

Mergina turi idėją kitais metais savo mieste kartu su savanoriu iš Lenkijos įgyvendinti gatvės meno projektą.

Savanoriškos veiklos patirtis vis dažniau įvertinama darbdavių kaip profesinės veiklos patirtis. Turintys savanoriškos veiklos patirties jaunuolis darbo pokalbiuose įgyja pranašumą prieš neturintįjį. Savanoriškos veiklos svarba ugdant įgūdžius, formuojant asmenybę, turtinant žinių bazę bei profesinės veiklos patirtį verslo atstovų yra vertinama teigiamai.

Kviečiame rugpjūčio 23 d. 10 val. dalyvauti renginyje „Bibliotekos jaunimui!” P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 20).

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas