Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui" renginys Marijonų gimnazijoje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. gegužės 17 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Gegužės 16 d. Marijampolės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Loreta Barkauskienė Marijonų gimnazijoje 8 klasių moksleiviams vedė renginį, kuris skirtas akcijai „ Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Šiuo renginiu siekiama mokinius ugdyti kaip piliečius, kurie ne tik mokėtų mokesčius, bet ir domėtųsi, kokias viešąsias paslaugas valstybė teikia už sumokamus mokesčius. Mokiniai buvo supažindinti su šešėlinės ekonomikos problemomis, kada darbas skaitomas nelegaliu ir kaip įteisinti darbo santykius, kokias valstybė teikia viešąsias paslaugas už sumokamus mokesčius, diskusijos metu mokiniai aptarė nesumokėtų mokesčių pasekmes.

Pasak iniciatyvos globėjos, nėra vieno recepto sumažinti šešėlinės ekonomikos mastus, tačiau pats geriausias būdas – įtraukti kuo daugiau Lietuvos žmonių šiai problemai spręsti, didinti visuomenės pilietiškumą ir netoleranciją „šešėliui“. Kiekvienas žmogus turi suvokti, kad gaudamas atlyginimą „vokelyje“, pirkdamas kontrabandines prekes ar nereikalaudamas kvito už įsigytą prekę skriaudžia save, savo šeimą ir valstybę.

Ši akcija Lietuvoje vyksta jau šeštus metus iš eilės. Akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės ekonomikos žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui. Kaip ir kasmet, akciją organizuoja asociacija „Investors' Forum“ kartu su skaidraus verslo ženklinimo iniciatyva „Baltoji banga“. Prie akcijos įgyvendinimo aktyviai prisideda LR Prezidentūra, Vyriausybė, „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija, Lietuvos darbo birža, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, „Lietuvos Junior Achievement“, miestų ir rajonų savivaldybės, verslo bei nevyriausybinės organizacijos.

Šia akcija norima priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė.

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas