Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Karjeros diena Marijampolės jaunimo mokykloje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. gegužės 12 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Gegužės 11 d. Marijampolės jaunimo mokykloje buvo organizuota Karjeros diena 9 - 10 klasių mokiniams, kurioje dalyvavo ir Marijampolės Jaunimo darbo centras.

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Dar mokykloje mokinys mokomas konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą darbo rinkoje, kad mokymosi procesas mokiniui taptų įdomiu ir skatinančiu mokytis vardan savo asmeninės kompetencijos tobulinimo.

Atsižvelgiant į tai, šios mokyklos mokiniams pirmiausia buvo organizuota išvyka į UAB „Stevila“. Įmonėje dirba 150 darbuotojų, jų algų vidurkis viršija 1,2 tūkst. Eur neatskaičius mokesčių, o „geriausiems“ mokama ir 2 – 3 tūkst. Eur „į rankas“. Tai įmonė, į kurią grįžta dirbti grįžę lietuviai iš emigracijos Norvegijoje. Bendrovėje gaminami patys įvairiausi gaminiai gerai žinomoms įmonėms – pradedant didžiuliais stovais, skirtais lėktuvų variklių remontui, maisto pramonės mechanizmais ir baigiant itin preciziškomis medicinoje naudojamomis sąnario tvirtinimo detalėmis iš titano.

Antroji renginio dalis vyko mokykloje, kur Marijampolės teritorinės darbo biržos jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė L. Barkauskienė pravedė protų mūšį „Ar gerai pažįsti profesijas?“, kurio metu mokiniai ne tik parodė savo turimas žinias, bet ir gavo naujų.

Paskutinėje dalyje mokytoja D. Valaitienė su dalyviais apibendrino patirtus įspūdžius ir atliko komandose praktinę užduotį. Kiekviena komanda, išsitraukus užduotis, turėjo paruošti plakatus: „Profesijos, kurių jau nėra“, „Naujos profesijos“ ir „UAB „Stevila“. Mokinių padaryti ir pristatyti darbai bus viešinami mokyklos bendruomenei.

Renginį užbaigė mokyklos direktorė D. Samuolienė, kuri pagyrė mokinius už aktyvumą ir atsakingą požiūrį į savo ateities karjerą.

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas