Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
„Karjeros diena 2017“ Šakių „Varpo“ mokykloje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. kovo 6 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Kalbėtis su vaikais apie karjeros planavimą, darbo pasaulį, supažindinti juos su jų aplinkoje esančiomis profesijomis niekada ne per anksti. Tokiu būdu plečiamas moksleivių akiratis, jie skatinami mąstyti apie tai, kad ankščiau ar vėliau reikės tapti savarankiškais, atsakingais piliečiais ir rinktis būsimą karjeros kelią. Jaunesniems moksleiviams užtenka svajoti apie tai: „Kuo būsiu užaugęs?“, vyresniesiems jau reikalingi konkretūs patarimai ir žinios, padedančios suprasti: „Ką noriu veikti profesiniame gyvenime?“. Mokyklose organizuojamos karjeros dienos – puiki pasirinkimų kelio pradžia. Kovo 3 d. Šakių „Varpo“ mokykloje taip pat buvo surengta „Karjeros diena 2017“, skirta 8-10 klasių moksleiviams, kurioje dalyvavo Šakių Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Eglė Plančiūnienė.

Specialistė karjeros dienos renginiuose su moksleiviais kalbėjosi dvejomis temomis: „Nuo ko pradėti šiandien? Karjeros planavimo žingsniai.“ ir „Darbo pasaulio prognozės. Ir apskritai, ką mes visi veiksime 2050 metais?“. Pirmojo pranešimo metu buvo aptarti trys žingsniai, kuriuos galima pradėti įgyvendinti jau šiandien tam, kad sėkmingai išsirinkti profesiją ateityje. Renkantis profesiją svarbu įsivertinti asmeninius norus, polinkius, gebėjimus, plėsti savo akiratį ir žinias norimose srityse, teoriškai ir praktiškai „pasimatuoti“ profesijas. Vėliau buvo aptartos „sėkmingos karjeros formulės“ ir pokalbis reziumuotas mintimi, kad sėkmė aplanko tik tuos, kurie ne laukia, o veikia.

Kitas pranešimas buvo apie ateities darbo pasaulio prognozes. Šiandieniniai moksleiviai bus aktyvūs darbo rinkos dalyviai artimiausius 40-50 metų, todėl pranešimo metu specialistė kalbėjo apie perspektyvias artimiausio dešimtmečio Lietuvoje sritis, taip pat profesijas, kurios, tikėtina, greičiausiai išnyks. Buvo apžvelgtos mokslininkų prognozėmis grindžiamos globalios darbo rinkos tendencijos („megatrendai“) ir ateities darbuotojams būtinos bendrosios kompetencijos.

Karjeros dienos renginiuose dalyvavo ir apie savo darbą su moksleiviais kalbėjosi konkrečių profesijų atstovai: policininkas, gaisrininkas, verslininkas, programuotojas, medikas, žurnalistė, grožio srities specialistės ir kt.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas