Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Rygiškių Jono gimnazijos mokiniai susipažino su bibliotekininko darbu
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. kovo 2 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Kovo 1 d. - pirmoji pavasario diena, tai ne tik atgimstančios gamtos šventė, bet ir bibliotekininko diena. Todėl Marijampolės jaunimo darbo centras Rygiškių Jono gimnazijos II a klasės mokiniams organizavo išvyką į Marijampolės Petro Kriaučiūno viešąją biblioteką. Čia juos sutiko nuoširdus šios bibliotekos kolektyvas.

Šiuolaikinė biblioteka yra atvira, novatoriška ir draugiška skaitytojui, atlieka ne tik dokumentų kaupimo, saugojimo, informacijos sklaidos funkcijas, bet teikia kokybišką informacinį aptarnavimą, stengiasi sudominti besimokantį jaunimą, pritraukti naujų skaitytojų, diegia naujas technologijas. Biblioteka yra ta institucija, kuri pirmiausiai pajunta miesto bendruomenės informacinius poreikius, o jos darbuotojai yra didelių permainų sūkuryje. Šiuo metu mūsų miesto biblioteka yra remontuojama ir rudenį skaitytojus pakvies į atnaujintas ir erdvias patalpas.

„Taigi, tie, kurie norėtų rinktis šią profesiją, dėl to, kad esate knygų „graužikai“, klystate, jei galvojate, kad darbe turėsite laiko skaityti knygas. Patikėkite – tam tikrai neturėsite nė minutėlės laisvo laiko, jas teks skaityti namuose. Mano mėnesio tikslas – dešimt knygų, bet pernai per metus man pavyko perskaityti 150 knygų. Bibliotekininko profesija – geriausia galimybė paties bibliotekininko asmenybės tobulėjimui, smalsumui, žingeidumui patenkinti. Būtent bibliotekininkai bene pirmieji sužinome apie visas mokslo, technologijų, politikos ir daug kitų naujienų, atradimų, išradimų. Taigi, tiek savo žiniomis, tiek savo kvalifikacija, tiek bendrąja kultūra visada turime būti tarsi „vienu žingsneliu“ toliau nei visa visuomenė, tai yra, mūsų klientai. Mes nuolat turime tobulėti, kelti kvalifikaciją. Visa tai be galo įdomu ir sukelia pasididžiavimo jausmą savo profesija“, - dalijosi su jaunimu viena iš bibliotekos darbuotojų.

Šiuolaikinė biblioteka sparčiai keičiasi. Kaip skirtingi keliai kryžkelėje kertasi tradicijos ir modernumas. Jų sankirtoje stovi šiuolaikinis bibliotekininkas. Koks jis? Koks jo vaidmuo visuomenėje šiandien? Kokį jį mato žmonės? Ar jis yra pakankamai vertinamas? Į šiuos klausimus šiandien ir gavo atsakymus bibliotekoje apsilankę Rygiškių Jono gimnazijos gimnazistai. Ką gali žinoti, gal kuris iš jų ir pasirinks studijuoti bibliotekininkystę ir po keleto metų prisijungs prie bibliotekininkų būrio.

Mokiniai bibliotekai dovanojo savo perskaitytas knygas, kurias Marijampolės bendruomenė panaudos savo reikmėms.

Informaciją parengė
Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas