Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijų iniciatyva
Klientų priėmimo laikas
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaitos
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Kelias į svajonių darbą per savanorystę
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. kovo 3 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

„Mažai kas yra neįmanoma savaime: mums dažnai pritrūksta atkaklumo, o ne priemonių.“ /F. de Larošfuko/

2015 metais Jūratė baigė Vytauto Didžiojo universiteto istorijos bakalauro ir gretutines socialinio darbo studijas, bet kurį laiką nedirbo, nes augino vaiką.

Jūratė Marijampolės teritorinėje darbo biržoje registravosi tikėdamasi, kuo greičiau susirasti darbą ir įsidarbinti. Netrukus ji buvo pakviesta dalyvauti Jaunimo garantijų iniciatyvos viešinimo renginyje „Sužinok, kad gali“. Pabendravusi su ESF ir JUI projekto „Atrask save“ koordinatore, sužinojo, kad gali dalyvauti projekto užsiėmimuose arba savanoriauti ir įgyti patirties. Jūratė registravosi internetiniame tinklalapyje „Jaunimo garantijos“ ir po to pradėjo savanoriauti Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje.

Baigusi dalyvavimą projekte „Atrask save“, antrinės intervencijos pagalba (projektas „Naujas startas“) buvo įdarbinta Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyresniąja bibliografe. Jūratė labai džiaugiasi darbu bibliotekoje, nes priešingai susiformavusiems stereotipams, darbas yra nenuobodus ir nemonotoniškas, bet kupinas naujų patirčių ir iššūkių – kasdien išmoksta vis kažko naujo. Jūratė aptarnauja skaitytojus ir interneto skaityklos lankytojus, konsultuoja iškilusiais skaitmeninio raštingumo ir naudojimosi internetinėmis svetainėmis klausimais. Dirba su Informacijos skyriaus dokumentų fondo formavimu ir analizavimu, yra bibliotekos tinklalapio ir socialinių tinklų administratorė. Neseniai Jūratė debiutavo kaip aktorė bibliotekos lėlių teatro „Trivainėlis“ spektaklyje „Kas miške gudriausias“, pristatytame Vilniaus knygų mugėje.

Jūratė teigia: „Savanoryste susidomėjau iš karto, vos sužinojusi, jog dalyvaujant projekte „Atrask save“ yra tokia galimybė. Deja, dažnai tenka išgirsti, jog savanoriavimas yra tiesiog laiko švaistymas, bergždžias darbas, už kurį nemoka atlyginimo, tačiau aš į šią veiklą žiūriu visiškai iš kito kampo, man tai – galimybė užsiimti nauja norima veikla, praplėsti akiratį ir įgyti naujų, naudingų žinių ir visa ši patirtis suteikiama nemokamai! Manau, dirbdama bibliotekoje, išmoksiu dar kur kas daugiau, o juk darbas, verčiantis gilinti savo žinias, nuolat tobulėti ir kažko siekti, ir yra svajonių darbas“.

Informaciją parengė
Projekto „Atrask save“ koordinatorė
Rūta Geležienė

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas