Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijos
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centras
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaita
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Baltarusijos užimtumo tarnybos vizitas Klaipėdos teritorinėje darbo biržoje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. rugsėjo 4 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Nuo rugpjūčio 28 d. iki rugsėjo 1 d. Klaipėdos teritorinėje darbo biržoje lankėsi Baltarusijos užimtumo tarnybos delegacija, susidedanti iš Minsko, Vitebsko ir Gardino užimtumo tarnybų atstovų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovo Aleh Takun. Svečiams buvo organizuojami mokymai pagal Švedijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūros finansuojamą projektą „Privataus sektoriaus stiprinimas ir užimtumo tarnybų veiklos tobulinimas Baltarusijoje“. Vizito metu dalyvavo ir Švedijos užimtumo tarnybos atstovas Torbjörn Israelsson.

Klaipėdos teritorinėje darbo biržoje vykusiame susitikime svečius pasveikinęs Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas pabrėžė bendradarbiavimo ir patirties dalijimosi svarbą užimtumo tarnybų veikloje.

„Jau keletą metų Klaipėdos teritorinė darbo birža savo patirtį perteikia kitoms užimtumo tarnyboms – Moldovos darbo rinkos specialistai čia mokėsi veiklos organizavimo, planavimo ir klientų aptarnavimo ypatumų. Antrus metus trunkanti partnerystė tarp Lietuvos ir Baltarusijos darbo rinkos specialistų yra geras pavyzdys, kaip europinius teigiamus veiklos metodus galima pritaikyti ir diegti kitose šalyse. Tikimės, kad ir šie mokymai darbo biržoje bus naudingi kolegoms iš Baltarusijos, dirbantiems užimtumo srityje“, – tvirtino M. Skrituslkas.

Vizito metu delegacija lankėsi Klaipėdos teritorinės darbo biržos struktūriniuose padaliniuose Palangoje ir Klaipėdoje, susipažino su darbo rinkos situacija Lietuvoje ir Klaipėdos apskrityje, Klaipėdos teritorinės darbo biržos paslaugomis, darbo ieškančių asmenų ir darbdavių aptarnavimo modeliu bei darbo rinkos prognozės rengimo tvarka. Daug dėmesio buvo skiriama atsakymams į klausimus ir diskusijoms.

Vizito metu delegacija susipažino su vietos darbdaviais – lankėsi UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“, kuri yra moderni laivų statykla, siūlanti pilną paslaugų kompleksą pradedant projektavimu ir baigiant laivų statyba „iki rakto“. Kompanija priklauso „Vakarų laivų gamyklos“ įmonių grupei, kuri yra didžiausio Estijos koncerno „BLRT Grupp“ dalis. Šiuo metu pagrindinė Vakarų Baltijos laivų statyklos veiklos kryptis – įvairių tipų laivų „iki rakto“ statyba. Kompanija specializuojasi vilkikų, keltų, žvejybinių ir aprūpinimo laivų statyboje, turi visas galimybes įgyvendinti ofšorinius ir atsinaujinančios energetikos projektus.

UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“ nuolatos dalyvauja neformalaus ir formalaus mokymo priemonėse, kurios suteikia galimybę patiems pasirengti specialistą. Bendradarbiaujant su AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupės mokymo centru, nuolatos plečiamas kvalifikuotų darbuotojų ratas. Mokymo centras priima mokinius, norinčius įgyti suvirintojo arba laivų korpusų surinkėjo profesiją, o praktinių įgūdžių jie semiasi UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“. Parengti kvalifikuoti darbuotojai įdarbinami įmonėje.

Delegacija taip pat lankėsi pažintinėje ekskursijoje UAB „Vlantana“, siekiant išsamiau sužinoti apie įmonės mokymo centrą, įmonės veiklą, būsimų darbuotojų poreikį, darbo pobūdį ir sąlygas.

UAB „Vlantana“ – Klaipėdos regiono strateginis darbdavys, darantis įtaką vietos darbo rinkai. Glaudus bendradarbiavimas yra būtinas, siekiant numatyti darbo jėgos poreikį ir priemones darbdavio aprūpinimui reikiamos kvalifikacijos darbuotojais. Įmonės pagrindinė veikla – krovinių gabenimas tarptautiniais maršrutais. Šiuo metu kompanija eksploatuoja daugiau nei 1850 nuosavų transporto priemonių, Vlantanos įmonių grupėje dirba 1450 darbuotojų. Bendrovė transportavimo paslaugas teikia visoje Europoje, taip pat krovinius gabena į ir iš Azijos šalių.
Delegaciją pažintinės ekskursijos pradžioje UAB „Vlantana“ transporto saugos ir mokymo direktorius Algimantas Šniepis supažindino su UAB „Vlantana“ mokymo centro veikla, kuriame siekiama, kad C ir CE kategorijų vairuotojų mokymai ir egzaminavimas kiek įmanoma labiau atitiktų realias teorines ir praktines sąlygas, kurios laukia naujam vairuotojui išvykus į reisą. UAB „Vlantana“ atstovas paruošė pristatymą apie įmonės veiklą, techninę bazę, pasiekimus, kaip augo įmonė, pristatė įrengtą modernią saugaus eismo auditoriją, naudojamą mokymo medžiagą, interaktyvią demonstracinę ir kompiuterinė įrangą.
Pažintinės ekskursijos kulminacija – delegacijos vairavimo įgūdžių išbandymas mokomojoje UAB „Vlantana“ aikštelėje, vairuojant vilkikus su puspriekabėmis. Taip pat savo jėgas galėjo išbandyti, vairuojant naujutėlaitį vilkiką, kurio rida vos 1500 km.

Delegacija buvo supažindinta su Klaipėdos turizmo mokyklos veikla, ruošiamais specialistais. Mokykloje sudarytos geros sąlygos mokinių teoriniam ir praktiniam mokymui. Praktinis mokymas organizuojamas mokyklos Viešbučių ir restoranų bei prekybos sektorinio praktinio mokymo centre esančiose restorano ir kavinės virtuvėse, konditerijos cechuose, cukrainėje ir parduotuvėje. Be to, mokiniai mokosi miesto parduotuvėse, maitinimo įmonėse, konditeriniuose cechuose, viešbučiuose, kelionių agentūrose.

Teorinio mokymo kabinetai aprūpinti kompiuterine technika ir programomis bei mokymo priemonėmis.

Baltarusijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Užimtumo politikos departamento vadovas Aleh Takun sakė, kad vizitas buvo naudingas – Klaipėdos teritorinė darbo birža turi ilgametę patirtį diegiant ir vystant pažangias veiklos formas, plečiant paslaugas klientams ir prognozuojant darbo rinką, ir tai jiems padės pritaikyti savo šalies užimtumo sistemoje. Pasak A. Takun, pirmasis vizitas – o jie tikisi, kad jis bus ne paskutinis – jiems padarė didelį įspūdį.

Švedijos užimtumo tarnybos tyrėjas Torbjörn Israelsson susitikime su Klaipėdos teritorinės darbo biržos ir Baltarusijos delegacijos atstovais tvirtino, kad Lietuva pasirinkta neatsitiktinai – norima pasisemti darbo patirties kuriant ir tobulinant darbo rinkos sistemas, įvertinus Lietuvos pasiekimus ir atsisakant neefektyvių veiklos metodų Baltarusijoje. „Darbo birža išties vykdo daug veiklų ir turi nemažai priemonių, kurias taiko bedarbiams ir darbdaviams bei turi ilgametės patirties darbo rinkos analizėje bei prognozavime“, – sakė T. Israelsson. Klaipėdos teritorinė darbo birža jau ne vienerius metus teikia konsultacijas užimtumo ir darbo rinkos klausimais trečiosioms šalims, pabrėžė Švedijos Užimtumo tarnybos tyrėjas.


1 pav. Delegacijos apsilankymas Palangos skyriuje


2 pav. Delegacijos apsilankymas Klaipėdos skyriuje


3, 4 pav. Delegacijos mokymai Klaipėdos teritorinėje darbo biržoje


5-7 pav. Delegacijos apsilankymas UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“


8-9 pav. Delegacijos apsilankymas UAB „Vlantana“

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas