Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Renginiai
Jaunimo garantijos
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centras
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Veiklos ataskaita
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Seminaras jaunimui apie saugų darbą Palangoje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. rugsėjo 1 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Vasarai artėjant į pabaigą jaunimas pradeda aktyviai ruoštis laukiantiems iššūkiams: vieni ruošiasi naujiems mokslo metams, kiti planuoja pradėti darbinę veiklą, treti, baigę vidurinę mokyklą nusprendė neskubėti pasirenkant profesiją ir šiuos metus skirti savęs pažinimui, tinkamos profesijos paieškoms, susipažinti su darbo rinka, profesijų pasiūla ir paklausa, bei padirbėti jiems įdomiose srityse. Daugumai absolventų ir abiturientų tai bus pirmasis jų darbas.

Rugpjūčio 29 d. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriuje Palangoje vyko renginių ciklo absolventams ir abiturientams „Nuo diplomo iki darbo sutarties“ seminaras apie teisėtą ir saugų darbą darbo biržoje registruotiems absolventams ir abiturientams, kurio metu Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Diana Ulčinskienė dalijosi su jaunimu naudinga informacija apie saugų ir teisėtą darbą. Pristatė, ką svarbu žinoti pradedant pirmąjį darbą, supažindino su darbo sutarčių rūšimis, būtinosiomis darbo sutarties sąlygomis, informavo, kas yra aktualu nutraukiant darbo sutartį. Supažindino kokia atsakomybė laukia už neteisėtą darbą.

Jaunimas taip pat domėjosi kokia yra apmokėjimo tvarka dirbant naktinį darbą, ar darbdaviai gali keisti darbo grafiką, per kiek laiko atleistas asmuo turėtų kreiptis į Darbo ginčų komisiją, ar pranešant apie nelegalų darbą ar darbo sutarties pažeidimus asmeniui garantuojamas anonimiškumas, bei uždavė daug kitų aktualių klausimų. Dalyvavo 15 jaunuolių.

 

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas